Fender Yngwie Malmsteen Stratocaster Scalloped MN VWT | Gitara elektryczna

 • 13 149,00 zł
 • Oblicz_raty_duckblue
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  010-7112-841
 • Producent:
 • Od ręki:
  0 szt
 • W magazynie:

Kluczowe cechy Yngwie Malmsteen Stratocaster MN VWT UPGR

 • Gitara elektryczna z serii Artist wyprodukowana w Stanach
 • Korpus z olchy w kolorze Vintage White
 • Gitara sygnowana nazwiskiem Yngwie Malmsteen
 • Posiada dwa przetworniki Seymour Duncan YJM Fury Strat STK-S10N i jeden STK-S10B
 • Klonowy gryf i podstrunnica
 • W zestawie jest zawarty futerał

 

Ogólny opis

Yngwie Malmsteen

Yngwie Johan Malmsteen, urodzony jako Lars Johan Yngve Lannerbäck 30 czerwca 1963 roku, to szwedzki gitarzysta, autor tekstów, kompozytor i lider zespołu. Malmsteen po raz pierwszy stał się znany w latach 80-tych dzięki neoklasycznemu metalowemu stylowi grania w heavy metalu i wydał 20 albumów studyjnych w swojej ponad 40-letniej karierze. W 2009 roku magazyn Time umieścił Malmsteen na 9. miejscu wśród 11 największych gitarzystów elektrycznych wszech czasów.

 

Kariera

Lata 1980

Na początku 1982 roku, kiedy Malmsteen miał 18 lat, Mike Varney z Shrapnel Records, który słyszał demo gry Malmsteena z 1978 roku zatytułowanego Demo Powerhouse, sprowadził Malmsteena do Stanów Zjednoczonych. Krótko grał z zespołem Steeler, pojawił się na części jego albumu zatytułowanego 1983. Następnie pojawił się z Grahamem Bonnetem w zespole Alcatrazz. W 1984 roku Malmsteen wydał swój pierwszy solowy album Rising Force. Jego album miał być instrumentalnym projektem pobocznym Alcatrazz, ale ostatecznie zawierał wokale Jeffa Scotta Soto, a Malmsteen opuścił Alcatrazz wkrótce po wydaniu Rising Force. Neoklasyczny metalowy styl Malmsteena stał się popularny wśród niektórych gitarzystów w połowie lat 80. XX wieku. Pod koniec 1988 roku ukazała się sygnaturowa gitara Malmsteena Fender Stratocaster, co uczyniło jego i Erica Claptona pierwszymi artystami, którzy zostali uhonorowani przez firmę Fender.

 

Lata 1990

We wczesnych latach 90-tych Malmsteen wydał albumy Eclipse (1990), The Yngwie Malmsteen Collection (1991), Fire & Ice (1992) i The Seventh Sign (1994). Pomimo jego wczesnych i ciągłych sukcesów w Europie i Azji, na początku lat 90. style heavy metalowe, takie jak neoklasyczny metal i shredding, wyszły z mody w Stanach Zjednoczonych. W drugiej połowie lat 90. Malmsteen wydał albumy Magnum Opus (1995), Inspiration (1996), Facing the Animal (1997), Double Live! (1998) i Alchemy (1999). W 1996 roku połączył siły z byłymi członkami zespołu Jeffem Scottem Soto i Marcelem Jacobem przy albumie Human Clay, na którym grał na gitarze prowadzącej w utworze „Jealousy”. W międzyczasie, przyszła teściowa Malmsteena - był to rok 1993, sprzeciwiała się jego zaręczynom z córką, kazała go aresztować za rzekome trzymanie jej córki jako zakładniczki z bronią :) Oskarżenia zostały później wycofane. Malmsteen nadal nagrywał i wydawał albumy pod szyldem japońskiej wytwórni Pony Canyon i utrzymywał wierną rzeszę fanów w Europie i Japonii oraz w mniejszym stopniu w Stanach Zjednoczonych.

 

Lata 2000

W 2000 roku podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią Spitfire i po raz pierwszy ukazał się na rynku amerykańskim katalog z lat 90., w którym znalazł się jego arcydzieło, Concerto Suite na gitarę elektryczną i orkiestrę, nagrane z Czeską Filharmonią w Pradze. Malmsteen dołączył do Joe Satrianiego i Steve'a Vaia w ramach supergrupy G3, trasy koncertowej prezentującej występy gitarowe. Malmsteen wystąpił gościnnie na albumach klawiszowca Dereka Sheriniana Black Utopia (2003) i Blood of the Snake (2006), gdzie Malmsteen gra w tych samych utworach co Al Di Meola i Zakk Wylde. W 2004 roku Malmsteen dwukrotnie pojawił się w Harvey Birdman, Attorney at Law. W 2005 roku Unleash the Fury został wydany przez Spitfire Records. Jak stwierdzono w numerze magazynu „Guitar World”, zatytułował ten album po niesławnym „incydencie lotniczym”, który miał miejsce podczas lotu do Japonii podczas trasy w 1988 roku. Był pijany i zachowywał się okropnie, aż zasnął i został obudzony przez kobietę wylewającą na niego dzbanek z lodem. Wściekły krzyknął: „Uwolniłeś pieprzoną furię!”

 

Lata 2010

W dniu 12 czerwca 2014 roku Malmsteen rozpoczął swoją trasę koncertową „Guitar Gods 2014” w F.M. Kirby Center w Wilkes-Barre w Pensylwanii wraz z byłym gitarzystą Guns N 'Roses Bumblefootem i Garym Hoeyem. W lutym 2015 roku ogłoszono, że Malmsteen był w studiu pracując nad nowym albumem. W kwietniu i maju 2016 roku Malmsteen był jednym z pięciu gitarzystów biorących udział w trasie Generation Axe.

 

O samej gitarze

Stratocaster był pierwszą gitarą Fendera z trzema przetwornikami i systemem vibrato z naciągiem sprężynowym, a także był pierwszym Fenderem z wyprofilowanym korpusem. Smukły, wyprofilowany kształt Stratocastera oficjalnie określany przez Fendera jako „Original Contour Body”, różnił się od płaskiej, kwadratowej krawędzi konstrukcji Telecastera. Podwójne wycięcia Strata umożliwiły graczom łatwiejszy dostęp do wyższych pozycji na szyi. Stratocaster sygnowany nazwiskiem Malmsteema ma korpus wykonany z olchy, jest pokryty postarzanym białym kolorem wykończonym poliuretanem. Gryf tego instrumentu jest w kształcie Medium "C" i zrobiony jest z drewna klonowego, podobnie jak w przypadku podstrunnicy, która posiada 21 progów Super Jumbo, popatrzcie na zdjęcia jak to wygląda :) Radius to 9.5", skala 25.5", gryf jest wykończony błyszczącym lakierem nitrocelulozowym, a siodełko ma szerokość 42 mm. Gitara posiada 6-siodełkowy mostek American Vintage z synchronizowanym tremolo. Przetworniki w tej gitarze to dwa Seymour Duncan YJM Fury Strat STK-S10N i jeden Seymour Duncan YJM Fury Strat STK-S10B. W zestawie jest futerał Vintage Tweed Case.

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu Yngwie Malmsteen Stratocaster
Numer modelu 010-7112-841
Seria Artist
Kraj produkcji US

Korpus

Kolor korpusu Vintage White
Materiał korpusu Olcha
Wykończenie korpusu Poliuretan
Kształt korpusu Stratocaster

Gryf

Materiał gryfu Klon
Wykończenie gryfu Błyszczący lakier nitrocelulozowy
Kształt gryfu Modern "C"
Menzura 25.5'' (648 mm)
Podstrunnica Klon
Radius podstrunnicy 9.5'' (241 mm)
Liczba progów 21
Rozmiar progów Super Jumbo
Siodełko Mosiądz
Szerokość siodełka 1.650" (42 mm)
Znaczniki Białe kropki
Pręt Standard

Elektronika

Przetwornik przy mostku Seymour Duncan YJM Fury Strat STK-S10B
Przetwornik środkowy Seymour Duncan YJM Fury Strat STK-S10N
Przetwornik przy gryfie Seymour Duncan YJM Fury Strat STK-S10N
Sterowanie 1xGłośność, Ton 1. (Gryfowy przetwornik), Ton 2. (Środkowy przetwornik)
Przełączniki 5-pozycyjny
Układ przetworników SSS
Elektronika pasywna Tak

Pozostałe

Mostek 6-siodełkowy American Vintage z synchronizowanym tremolo
Wykończenie osprzętu Chrom
Klucze Fender Vintage "F" Stamped
Pickguard 3-warstwowy biały
Gałki Postarzany biały plastik
Waga 10,84 kg
Struny fabrycznie Fender USA Bullets 3250L Nickel Plated Steel (.009-.042)
Opakowanie Vintage Tweed Case

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Fender Yngwie Malmsteen Stratocaster Scalloped MN VWT | Gitara elektryczna, Fender Artist, Gitary 6 strunowe, Gitary, Gitary elektryczne, Gitary i basy, fender, Yngwie Malmsteen, Malmsteen, 010-7112-841, 010 7112 841, 0107112841