Fraud Blocker

Presonus Studio One 6 - Genialny DAW dla kreatywnych osób

04-11-2022

Nowy Studio One 6!

PreSonus zaprezentował najnowszą wersję swojego genialnego DAW, Studio One. Studio One 6 przynosi aktualizacje, ulepszenia oraz wprowadza kilka nowych funkcji. Wersja 6 to najbardziej osobisty upgrade Studio One. Subtelne (i nie tak bardzo subtelne) ulepszenia interfejsu użytkownika łączą się z potężnymi funkcjami dostosowywania, dzięki którym możesz uwolnić swój umysł dla muzyki i pozostać skupionym. Inteligentne szablony sprawiają, że rozpoczęcie nowego utworu, projektu lub pokazu jest niezwykle proste. Nowa ścieżka wideo sprawia, że komponowanie i projektowanie dźwięku do filmu jest szybkie i łatwe. Wiodąca w branży obsługa tekstów pozwala na łączenie słów z muzyką, niezależnie od tego, czy miksujesz dźwięk, rapujesz nad bitem, czy dodajesz tekst do arkusza przewodniego.

Smart Templates

Do wybranych szablonów dołączone są nawet interaktywne samouczki. Inteligentne Szablony dostarczają zestawów narzędzi do podstawowego nagrywania, tworzenia bitów, miksowania ścieżek, masteringu albumu, podcastingu, organizowania występów na żywo i wielu innych. Szablony mogą nawet zawierać przewodniki krok po kroku, jak również wygodną strefę drop, aby łatwo importować potrzebne treści, takie jak pliki audio, wideo i MIDI.

Edytor Dostosowań

Zupełnie nowy Edytor Dostosowań pozwala użytkownikom wybrać narzędzia potrzebne do wykonania zadania i stworzyć własny interfejs użytkownika, który można następnie zapisać i przywołać. Domyślne dostosowania są dostępne w konfiguracjach dla początkujących lub zaawansowanych. Nowy edytor dostosowywania w Studio One 6 zapewnia wygodny i łatwy sposób na pokazanie lub ukrycie prawie wszystkich narzędzi i funkcji. Zmiany są stosowane natychmiast, a ustawienia są zapisywane, więc możesz pokazać lub ukryć każdą funkcję w zależności od potrzeb, aby stworzyć usprawniony, skoncentrowany przepływ pracy dla danego zadania.

Aktualizacje wtyczek

Dodano i zaktualizowano również wiele nowych wtyczek (De-Esser i Vocoder). ProEQ obsługuje teraz solucję pasma częstotliwości i dynamiczny tryb pracy, podczas gdy Autofilter wita niezależne kontrole obwiedni i kontrolę Flip do przełączania polaryzacji LFO modulacji. Instrumenty Mai Tai, Sample One XT i Presence XT zostały zaktualizowane. Zmian i aktualizacji jest naprawdę bardzo dużo.

Skupienie na użytkowniku

Aktualizacja sugeruje nacisk na użytkownikach, którzy będą używać Studio One do różnych celów, od wizualizacji do pisania akordów i tekstów. To bez wątpienia będzie pasować do litanii artystów i producentów pracujących w domu na w skromnych konfiguracjach sprzętowych.

Globalna ścieżka wideo

W Studio One 6 pojawiła się nowa ścieżka wideo, oferująca nieograniczoną przestrzeń importu wideo i edycję metodą "przeciągnij i upuść", przetwarzanie osadzonego dźwięku w jego własnej ścieżce i wiele formatów eksportu.

Globalna ścieżka tekstowa

Dodano również nową funkcję Lyrics Track, która pozwala na mapowanie tekstów piosenek w całej sesji, a nawet na nawigowanie po sesjach za pomocą słów piosenki. Chord Track mieści kompozycyjne eksperymenty, podczas gdy zintegrowana edycja Pattern w stylu Abletona i zapętlanie na żywo obiecują intuicyjne tworzenie bitów.

Zaawansowana współpraca dzięki PreSonus Sphere

Dzięki wygodnym opcjom udostępniania i wbudowanym opcjom synchronizacji bezpośrednio z poziomu rozwijanego menu Studio One 6 pogłębia integrację pomiędzy aplikacją desktopową a PreSonus Sphere Workspace.

 

Zgrabne podsumowanie

Wszystkie wersje Studio One 6 są dostępne w naszym sklepie. Aplikacje są sprzedawane są w formie licencji elektronicznej w związku z czym, po złożeniu zamówienia oraz jego opłaceniu, do klienta jest wysyłany jest mail z numerem licencji.

Przypominamy także,że do każdego interfejsu Presonusa dołączany jest studio One w wersji Artist :)