Fraud Blocker

Gitary elektryczne i basy z serii Squier Sonic

01-04-2023

Fender, znany i ceniony na całym świecie producent instrumentów muzycznych, wprowadza (1 kwietnia 2023) na rynek swoją najnowszą serię gitar elektrycznych i basowych Squier Sonic. Wszechstronny i wygodny w użytkowaniu, ten zestaw instrumentów gwarantuje najwyższy poziom grywalności i gotowości do zamknięcia dla graczy przede wszystkim na początkowym poziomie. Seria Squier Sonic obejmuje kilka modeli Stratocasterów, Telecasterów, Mustangów, Bronco Basów i Precision Basów. 

Squier Sonic Stratocaster

Stratocastery są jednym z głównych elementów linii Squier Sonic. W sprzedaży dostępne są cztery różne warianty, które różnią się kolorem i konfiguracją przetworników. Wszystkie modele posiadają topolowy korpus, wkręcany klonowy gryf, klonową lub wawrzynową podstrunnicę i cewki single-coil Squiera. Modele SSS posiadają trzy jednocewkowe przetworniki, a modele HSS są z humbuckerem na mostku. Jest także wersja tylko z jednym przetwornikiem, z Humbackerem pod mostkiem. Wszystkie modele posiadają 21 progów, siodełko z syntetycznej kości i mostek tremolo w stylu vintage lub hardtail.

Squier Sonic Strat to nie tylko smukły kształt, lekki korpus z topoli, wygodny gryf bolt-on i wyjątkowe przetworniki Squiera, ale klasyka brzmienia strata z wyrazistym i jasnym dźwiękiem. To wszystko sprawia że instrument jest zarówno przystępny, jak i satysfakcjonujący. Dzięki swoim specyfikacjom, Squier Sonic Strat znajdzie się wśród fanów różnych gatunków muzycznych, a Fender Squier Sonic będzie stanowił gwarancję sprawdzonej marki na miłośników sztuki gitarowej.

Squier Sonic Telecaster

Telecastery to inny popularny model z serii Squier Sonic. Dostępne są w trzech wykończeniach kolorystycznych - Butterscotch Blonde, Black oraz dwóch nowych, bardziej ekstrawaganckich opcjach - Torino Red i California Blue. Wszystkie modele posiadają topolowy korpus, klonowy gryf, klonową lub wawrzynową podstrunnicę i ceramiczny single-coil lub humbacker. Telecaster (Esquier) z pojedynczym humbuckerem ma tylko jedno pokrętło głośności i jedno pokrętło tonu i jest dostępny w wykończeniu Ultraviolet lub Arctic White.

Squier Sonic Mustang

Mustangi to jedne z bardziej wyróżniających się gitar z serii Squier Sonic. Oferowane są w dwóch konfiguracjach: SS i HH. Wszystkie modele posiadają topolowy korpus, klonowy gryf, klonową lub wawrzynową podstrunnicę i ceramiczne przetworniki. Warianty SS dostępne są w kolorach Torino Red i dwukolorowym podpalanym, natomiast HH w kolorach California Blue i Flash Pink. Oba modele posiadają mostek hardtail z sześcioma siodełkami.

Squier Sonic Bronco Bass

Bronco Basy to kolejne instrumenty z serii Squier Sonic. Dostępne są w kolorach Black, Arctic White i Tahitian Coral. Instrumenty posiadają krótką skalę 30 cali, topolowy korpus, klonowy gryf i ceramiczny przetwornik. Bas ten jest odpowiedni dla początkujących, którzy potrzebują mniejszej gitary, aby łatwiej przyswoić sobie podstawowe techniki gry.

Squier Sonic Precision Bass

Precision Basy są ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem linii Squier Sonic. W sprzedaży dostępne są w kolorach Black, 2-Color Sunburst i California Blue. Posiadają topolowy korpus, klonowy gryf, klonową lub laurową podstrunnicę, ceramiczny przetwornik single-coil i mostek hardtail z czterema siodełkami.

Pozostałe produkty z serii

Z pozostałych produktów w serii Squier Sonic możemy znaleźć, jednego Stratocastera w wersji leworęcznej w kolorze czarnym, który jest lustrzaną konstrukcją do pozostałych Stratów z serii w wersji SSS. Posiada on mostek tremolo. Dodatkowo w ofercie są dostępne zestawy gitarowe, które zawierają poza gitarą (Stratocaster czarny lub 2TS) wzmacniacz gitarowy typu combo Frontman 10G, pokrowiec, pasek, kostki oraz kabel gitarowy.

Podsumowanie

Seria Squier Sonic oferuje szeroki wybór instrumentów muzycznych dla początkujących, ale równie dobrze sprawdza się dla bardziej doświadczonych muzyków w szczególności wtedy gdy jako nauczyciele mają polecić jakieś instrumenty swoim uczniom. Wysoka jakość wykonania, powiązana z przystępną ceną czyni te instrumenty doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka znakomitych wyników bez konieczności wydawania dużych sum pieniędzy.

Polecane produkty