Fascynujący świat gitar Fendera | Gitary elektro-akustyczne Highway

11-10-2023

Fender przedstawia nową autostradę do satysfakcji

Kochani. Dziś zabiorany Was w niezwykłą podróż po świecie gitar, miejsce, gdzie klasyka i nowoczesność idą w parze. Fender, marka ceniona przez wielu entuzjastów muzyki na całym świecie, niedawno zaprezentowała nam serię Acoustasonic, która stała się prawdziwym fenomenem.

Najnowsza propozycja od Fendera — Seria Highway

Ale czy sądziliście, że to wszystko, co Fender miał do zaoferowania? Otóż nie! Teraz przedstawiają nam serię Highway — prawdziwy majstersztyk, który ma szansę zdefiniować nowe standardy w świecie gitar. Wyobraźcie sobie instrument, który łączy w sobie ciepło i rezonans tradycyjnych gitar akustycznych z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi typowymi dla gitar elektrycznych. Brzmi jak coś, co każdy gitarzysta by chciał, prawda? Właśnie to oferuje nam seria Highway.

Tradycja spotyka innowacje

Inspirując się kultowymi modelami takimi jak Stratocaster czy Telecaster, Fender postanowił pójść o krok dalej, tworząc modele Dreadnought i Parlor. Te gitary, mimo iż niosą ze sobą świeżość i nowatorskie rozwiązania, nie tracą nic ze swojego dziedzictwa. Zostały stworzone z największą dbałością o detale w renomowanej fabryce Fendera w Meksyku, a ich jakość z pewnością przewyższa ich cenę.

Mistrzostwo konstrukcji: Gryf gitary

Przechodząc do sedna. Gryf tej gitary to prawdziwa symfonia komfortu i precyzji. Wykonany z wyselekcjonowanego mahoniu, zaprojektowany z myślą o maksymalnej wygodzie, niezależnie od stylu gry. Jego profil w kształcie litery "C" oraz palisandrowa podstrunnica gwarantują płynność i precyzję, niezależnie od tego, czy jesteście amatorami, czy zawodowcami.

Serce instrumentu: Elektronika

A teraz kilka słów o sercu tej gitary — jej elektronice. Kluczem do jej niesamowitego brzmienia jest przetwornik Fishman Fluence Acoustic. Dzięki niemu każda nuta, każdy akord brzmi czysto i wyraźnie, zachowując pełnię akustycznego brzmienia. Co więcej, gałki pozwalają na subtelne modelowanie dźwięku, dzięki czemu możecie dostosować go do własnych potrzeb. W połączeniu z doskonałą konstrukcją korpusu, gitary z serii Highway oferują dźwięk i grywalność, która z pewnością poruszy serca każdego miłośnika dobrego brzmienia.

Podsumowanie

Kończąc, zachęcam Was, drodzy słuchacze, do odwiedzenia Składu Muzycznego w Krakowie i przekonania się samemu, jak brzmią te wyjątkowe gitary. Seria Highway to nie tylko doskonałe brzmienie, ale również elegancki design, który z pewnością przypadnie Wam do gustu. Więc nie czekajcie, odkryjcie jej magię na własne oczy i uszy!

Polecane produkty