Akai MPK 249 | Klawiatura sterująca

 • 1 799,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  AKAI MPK 249
 • Producent:

Najważniejsze cechy AKAI MPK 249

 • Kompaktowa klawiatura sterująca USB MIDI, która z łatwością zmieści się na biurku
 • 49 półważonych klawiszy czułych na siłę uderzenia i aftertouch, który dodaje kolejny wymiar ekspresji
 • Kontrolery ze stacji roboczych MPC w postaci szesnastu podświetlanych padów
 • Duże i dobrze leżące pod palcami kontrolery pitch-bend i modulacji
 • 8 faderów do przesuwania w górę i w dół
 • Na pokładzie 128 brzmień i 10 zestawów perkusyjnych
 • Bogata biblioteka oprogramowania VIP 3.0 w tym oprogramowanie od AiR Music Technology i SONiVOX
 • Bardzo dobra jakość wykonania, wytrzymałe przyciski i gniazda

 

Opis ogólny

Wysoka jakość, naturalna reakcja

Dzięki MPK249 możesz doświadczyć najlepszej reakcji kontrolera, który jest odpowiedni w takim samym stopniu do studia, jak i na scenę. Kompaktowy, ultraprzenośny i wyposażony w wiele funkcji kontroler MPK249 ma 49 półważonych, pełnowymiarowych klawiszy i wysokiej klasy fortepianową klawiaturę Akai Professional, zapewniającą niespotykaną dotąd reakcję i naturalne czucie gry. Klawiatura MPK249 ma aftertouch i gwarantuje dynamiczną, ekspresyjną reakcję oraz wierne oddanie każdego najmniejszego niuansu Twojej gry. Dodatkowo przyciski Octave Up/Down dają wykonawcy dostęp do pełnego zakresu dźwięków – co jest idealne m.in. do linii basu, akordów fortepianowych i partii solowych.

Oryginalne funkcje MPC Odblokuj potencjał twórczy i przenieś swoją grę na wyższy poziom dzięki arsenałowi kontrolerów z MPC w MPK249. 16 dynamicznych padów typu MPC z podświetleniem RGB zostało umieszczonych w dogodnym miejscu i zapewnia idealną platformę do wyzwalania one-shotów, uderzeń perkusyjnych, pętli, próbek instrumentalnych itp. – dzięki 4 bankom jest ona rozszerzalna do 64 padów. Dodaj jeszcze więcej dynamiki i doświadcz najlepszej platformy do natychmiastowych inspiracji twórczych dzięki klasycznym funkcjom z MPC: Note Repeat i Full Level oraz pokładowemu arpeggiatorowi z regulacją rozdzielczości, zakresu i patternów do nieograniczonej eksploracji złożonych pomysłów muzycznych – bez żadnego wysiłku.

 

Pełna kontrola

Dzięki zestawowi kontrolerów MPK249, starannie zaprojektowanych dla współczesnych producentów i wykonawców, możesz doświadczyć całkowitej kontroli nad swoim programem DAW, efektami i instrumentami wirtualnymi. Dostępne są przyciski do pełnej obsługi transportu i 24 programowalne kontrolery Q-Link – w tym 8 pokręteł, suwaków i przełączników (rozszerzalnych do 24 dzięki 3 bankom) – MPK249 bezproblemowo mapuje się do każdego parametru, zapewniając chirurgicznie precyzyjną kontrolę. Poza tym 5-pinowe wejście i wyjście MIDI w MPK249 pozwala na wykorzystanie mocy naszych zewnętrznych urządzeń z poziomu kontrolera, który od początku został zaprojektowany jako najlepsze kompaktowe centrum kreatywności.

 

Wyraź siebie!

MPK249 został wyposażony w najistotniejsze funkcje pozwalające na uchwycenie Twojej kreatywności i torujące drogę do wciągającej, ekspresyjnej gry. Koła pitch-bend i modulacji oraz przyciski zmiany oktawy w MPK249 zapewniają najważniejsze funkcje sterowania w przygotowanej do trasy formie – a dodanie jednego programowalnego gniazda nożnego przełącznika i jednego gniazda pedału ekspresji umożliwi ubarwienie Twojej gry naturalnym fortepianowym wybrzmiewaniem lub poszerzy arsenał możliwości sterowania.

 

Ableton Live Lite

Ableton Live Lite zapewnia wiele funkcji Abletona Live – rewolucyjnego, wielokrotnie nagradzanego programu do produkcji muzyki, który pozwala na spontaniczne komponowanie, nagrywanie, remiksowanie, improwizowanie i edytowanie muzycznych pomysłów w jednolitym środowisku audio/MIDI. Live łączy Twoje instrumenty akustyczne, elektroniczne i wirtualne – a także cyfrowe nagrania i sekwencje MIDI – w jednym interfejsie z niezrównaną łatwością obsługi.

 

Hybrid 3 & SONiVOX Twist

Hybrid 3.0 to synteza nowej generacji. Ten wysokiej klasy wirtualny syntezator łączy pożądane ciepłe brzmienie syntezatorów analogowych z pełnym zakresem futurystycznych możliwości cyfrowej regulacji. SONiVOX Twist jest instrumentem wirtualnym syntezy przekształcania widma. Twist składa się z dynamicznego interfejsu, zaawansowanego generatora patternów, a także wbudowanych efektów. Umożliwia tworzenie świetnych brzmień przy pomocy prostych kontrolerów.

 

MPC Essentials

Dzięki MPC Essentials możesz doświadczyć słynnego sposobu pracy na MPC, w łatwym obsłudze, kreatywnym programie, który działa jako główny program DAW lub jako wtyczka w aktualnym programie DAW. Dzięki MPC Essentials możesz doładować swoją produkcję 64-bitowym pakietem do produkcji muzyki, oferującym osiem banków padów (łącznie 128 ścieżek), kolekcję brzmień 1GB i łatwe w obsłudze importowanie własnych próbek w formatach WAV i AIFF.

 

Specyfikacja klawiatury

Liczba klawiszy 49 dynamicznych klawiszy – zakres 10 oktaw przy użyciu przycisków zmiany oktawy lub transpozycji w górę i w dół,
Pady 16 padów; dynamicznych, reagujących na docisk; 4 banki,
Suwaki 8 suwaków; 3 banki,
Pokrętła 8 enkoderów 360º; 3 banki,
Przełączniki 8 przełączników; podświetlenie LED; 3 banki,
Wejścia / Wyjścia 1 port USB
  1 x 1/4″ – TRS (6,35 mm) – wejście pedału ekspresji
  2 x 1/4″ – TS (6,35 mm) – wejście pedału sustain/nożnego przełącznika
  1 x MIDI In, 5-pinowe- wejście MIDI1 x MIDI Out, 5-pinowe – wyjście MIDI,
Zasilanie przez złącze USB komputera lub ładowarkę USB (sprzedawaną osobno) przez zasilacz (sprzedawany osobno)
Wymiary (szer. x gł. x wys.) 73,7 cm x 31,1 cm x 8,6 cm
Waga 5,72 kg.

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Klawiatura sterująca Akai MPK 249, klawiatury sterujące, kontrolery, software, Produkcja dźwięku, AKAI, Akai MPK 249, Akai MPK249, MPK 249, MPK249, MPK-249, AKAI MPK-249, MPK249 cena, MPK 249 cena, AKAI MPK 249 cena, AKAI MPK249 cena