ADAM S3H | Monitor studyjny aktywny

 • 12 990,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  ADAM S3H
 • Producent:

Kluczowe cechy monitora studyjnego S3H Adam Audio

 • Gdyby monitory odsłuchowe mogły być Transformerami to jestem pewien, że to była by seria S
 • Dwa 7 calowye woofery z tajemniczego materiału HexaCone
 • Jeden z wooferów przenosi tylko pasmo od 250Hz do 3kHz
 • Cewka głośnika wysokotonowego 4" na falowodzie HPS
 • Przedni bass reflex, czyli jedno z najcudowniejszych rozwiązań, jakie wymyślił człowiek - przed tym było to wynalezienie koła
 • Budzi się i wybrzmiewa pięknym basem bez zniekształceń już od 30Hz
 • Ręczna robota, Niemiec płakał jak pakował do pudełka

 

Opis ogólny

Monitory S3H zbudowano na bazie sukcesu najpopularniejszych monitorów studyjnych ADAM Audio: S3A i S3X-H, i podobnie jak tamte modele, S3H wyznaczają nowe standardy w dziedzinach innowacji technicznych oraz wzornictwa.

Dwa 7-calowe przetworniki basowe, każdy zasilany osobnym wzmacniaczem 500 W w klasie D zapewniają nieskazitelną reprodukcję najniższych częstotliwości aż do 32 Hz. Nowego typu, hybrydowy kopułkowo/stożkowy przetwornik średnio-pasmowy DCH zasilany jest wzmacniaczem 300 W w klasie D i przenosi dźwięki zakresu 250 Hz - 3 kHz. Ten nowy, jednoczęściowy przetwornik ADAM Audio posiada dźwiękowe zalety zarówno przetwornika kopułowego i stożkowego. Częstotliwości powyżej 3 kHz przetwarza sekcja złożona z przetwornika wysoko-tonowego S-ART (każdy jest składany ręcznie w fabryce ADAM Audio w Berlinie), nowego i precyzyjnego falowodu HPS i 50 W wzmacniacza w klasie A/B. Efektem tych wszystkich innowacji jest cudownie przejrzysta, trójwymiarowa scena dźwiękowa z szerokim polem sweet spot.

Specjalnie zaprojektowany dla serii S układ DSP optymalizuje zwrotnice monitora zapewniając liniową odpowiedź w całym zakresie częstotliwości. Użytkownik może też dostroić parametry brzmienia do danego pomieszczenia za pomocą dostępnej korekcji. Unikalną funkcją DSP w S3H jest pokładowy preset EQ z symulacją charakterystyki legendarnego monitora ADAM Audio S3A. Układ DSP posiada oparte na limiterze zabezpieczenia przetwornika wysokich częstotliwości, przetwarza sygnały z wejść cyfrowych AES3, a w przyszłości ułatwi implementację rozmaitych rozszerzeń. Aktualizacje oprogramowania można z łatwością przeprowadzić używając portu USB, do którego użytkownicy mogą także podłączyć komputer i sterować funkcjami DSP monitorów za pomocą oprogramowania.

SH3 z potężną sekcją wzmacniaczy i układem trójdrożnym (skonfigurowanym optymalnie do pracy w poziomie) przewidziany został jako monitor średniego pola, ale równie dobrze można go wykorzystać w mniejszym środowisku odsłuchowym. Tak jak w każdej konstrukcji ADAM Audio, dźwięk jest mocny, ale muzykalny, z krystalicznie czystym odwzorowaniem najważniejszych informacji w paśmie środkowym.

Szeroka charakterystyka częstotliwościowa modelu S3H, szybkie wzmacniacze mocy, potężna dynamika i headroom oraz to, że nie potrzeba dodatkowego subwoofera, to cechy które przekonają każdego, profesjonalnego dźwiękowca szukającego pełno-pasmowych stacjonarnych monitorów aktywnych do swojego studia nagraniowego. Ten model monitora ukazuje te same szczegóły dźwiękowe na każdym poziomie głośności, gdy gra głośno bądź cicho. Bez względu na to, jaki preferujesz poziom wyjściowy, żywy i autentyczny charakter S3H jest bodźcem pobudzającym kreatywność producentów, realizatorów i muzyków w każdej sytuacji, a brzmienie tych monitorów zaskakująco nie męczy, nawet podczas nieprzerwanej pracy przez długi czas.

 

Specyfikacja

Woofery - przetworniki niskotonowe

Ilość 2
Kosz Ø 7″ [178 mm],
Cewka Ø 1.5″ [39 mm],
Materiał membrany HexaCone.

Przetwornik pasma średniego

Ilość 1
Rodzaj Hybrydowy kopułkowo-stożkowy
Kosz Ø 4″ [100 mm]
Cewka Ø 2.4″ [60 mm]
Materiał membrany Kompozyt węglowy.

Tweeter - przetwornik wysokotonowy

Ilość 1
Rodzaj S-ART,
Pole membrany 4 cale² [2420 mm²],
Odpowiednik membrany o śr. Ø 2″ [56 mm],
Współczynnik przetwarzania dynamiki 4 do 1
Waga membrany 0.17 g,
Falowód HPS.

Wzmacniacze

Ilość 4
Dla woofera 2
Rodzaj PWM,
Moc wzm. RMS 500 W,
Dla przetwornika pasma środkowego 1
Rodzaj PWM,
Moc wzm. RMS 300 W,
Dla tweetera 1
Rodzaj A/B,
Moc wzm. RMS 50 W.

Regulacja

Czułość wejściowa regulowana,
Korektory parametryczne 6
Korektor półkowy do kompensacji wysokich 1
Korektor półkowy do kompensacji niskich częstotliwości 1
Ilość presetów 5
Regulacja opóźnienia Delay 0 ms – 5 ms.

Złącza wejściowe

Analogowe XLR,
Impedancja wejściowa 48 kOm,
Maks. poziom wejściowy +24 dBu,
Cyfrowe AES3.

Dane ogólne

Panel sterowania Z tyłu,
Pasmo przenoszenia 32 Hz – 50 kHz,
Zniekształcenia THD > 100 Hz ≤0.4 %,
Czułość wejściowa (dla 90 dB SPL z 1m) -5 dBV,
Maks. SPL dla pary z 1 m ≥126 dB,
Częstotliwości zwrotnic 250 Hz / 3 kHz,
Waga 26.6 kg,
Wymiary D x S x G 280 mm x 585 mm x 380 mm,
W zestawie Przewód zasilania, Instrukcja.

 

Filmy i prezentacje wideo produktu

<iframe width="100%" height="515" src="https://www.youtube.com/embed/m9lvq7RMmt0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Monitor studyjny aktywny ADAM S3H, Instrumenty, Monitory odsłuchowe, monitory, monitory odsłuchowe, monitory odsłuchowe sklep, adam s3h kraków, adam s3h sklep, adam s3h cena, adam s3h gdzie, adam s3h czy, adam s3h monitor