Genelec 8010AP ][ Aktywny monitor studyjny

  • 1 599,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy monitora aktywnego Genelec 8010AP

  • Znakomity, mały i kompaktowy monitor bliskiego pola firmy Genelec
  • 3-calowy głośnik niskotonowy i 3/4-calowy głośnik wysokotonowy z metalową kopułką
  • Oddzielne 25-watowe wzmacniacze basów i sopranów zapewniają stały rozkład mocy
  • Obudowa o minimalnej dyfrakcji zapewnia skupiony dźwięk na bliskim polu
  • Waveguide z kontrolą kierunkowości poprawia obrazowanie przestrzenne
  • Wysoka jakość dźwięku plus niskie zniekształcenia to zabójcza klarowność
  • System zarządzania energią ISS firmy Genelec
  • Monitor wyposażony w podkładkę izolacyjną Iso-Pod

 

Ogólny opis 

Stylizowany w ciemnoszarym, klasycznym wykończeniu, monitor Genelec 8010AP jest pojedynczym 2-drożnym aktywnym monitorem studyjnym zaprojektowanym do pracy w studiach projektowych, stacjach roboczych i jako komponent systemu dźwięku przestrzennego. Posiada 100W wzmacniacz klasy D, który napędza głośnik niskotonowy 3" oraz głośnik wysokotonowy 3/4” z metalową kopułką, wytwarzając pasmo przenoszenia od 67 Hz do 25 kHz. Opatentowany falowód poprawia obrazowanie, a port bass reflex rozszerza pasmo niskich częstotliwości. Aluminiowa obudowa została ukształtowana tak, aby zminimalizować dyfrakcję. Obsługuje zbalansowane wejście poprzez 3-pinowe złącze XLR. Opcje kompensacji pomieszczenia obejmują regulację wysokich i niskich częstotliwości. Istnieje możliwość wyboru trybu oszczędzania energii, który umożliwia automatyczne włączanie/wyłączanie za pomocą obwodu wykrywającego sygnał.

Obudowa o minimalnej dyfrakcji

8010AP jest wyposażony w obudowę o minimalnej dyfrakcji Genelec (MDE) z zaokrąglonymi krawędziami i delikatnie zakrzywionym frontem i bokami. Dzięki temu 8010AP może osiągnąć bardzo płynne pasmo przenoszenia i doskonałe właściwości obrazowania przy zminimalizowanej dyfrakcji krawędzi obudowy.

Znakomite obrazowanie przestrzenne

Monitor 8010AP jest wyposażony w zaawansowany falowód Genelec Directivity Control Waveguide (DCW). Rewolucyjny DCW został dodatkowo ulepszony, aby zapewnić niezwykle dokładną kontrolę kierunkowości 8010AP. Genelec zaprojektował tę specjalnie ukształtowaną i bardzo gładką powierzchnię i zintegrował ją z obudową. Jego obszar został zmaksymalizowany, aby uzyskać zdumiewająco płaską charakterystykę częstotliwościową na osi i poza nią. 8010AP ma szerokie i spójne okno odsłuchowe, z minimalnymi szkodliwymi odbiciami w pomieszczeniu i innymi kolorami związanymi z konwencjonalnymi projektami.

Wysokowydajny port refleksyjny zapewnia wydłużone basy

Genelec zaprojektował genialny, zoptymalizowany pod kątem przepływu port refleksyjny. Długa, zakrzywiona rurka maksymalizuje przepływ powietrza, dzięki czemu 8010AP może odtwarzać zaskakująco głębokie basy bez kompresji. Rura kończy się szerokim flarem, minimalizując szumy portu i zapewniając doskonałą artykulację basu. Zoptymalizowana konstrukcja z odlewanego ciśnieniowo aluminium z niezwykle trwałym półmatowym wykończeniem i zoptymalizowane pod kątem akustyki metalowe maskownice zwiększają akustyczną doskonałość monitora.

Wzmacniacze o wysokim headroomie

Przetworniki o niskim poziomie zniekształceń — 3-calowy głośnik niskotonowy i 3/4-calowy głośnik wysokotonowy z metalową kopułką — są napędzane przez dedykowane 25-watowe wzmacniacze basowy i wysokotonowy klasy D. Ekranowanie magnetyczne, obwody zabezpieczające przed przeciążeniem i wszechstronne sterowanie odpowiedzią pomieszczenia są tu w standardzie :)

System zarządzania energią ISS firmy Genelec

Dzięki systemowi zarządzania energią Intelligent Signal Sensing (ISS) firmy Genelec, nigdy nie musisz pamiętać o wyłączeniu monitorów 8010AP. Obwód ISS sprawdza sygnał wejściowy. Po pewnym czasie, jeśli ISS nic nie wykryje, przełączy 8010AP w stan uśpienia o niskim poborze mocy, chroniąc sprzęt i oszczędzając zmarnowaną energię elektryczną.

Wszechstronne opcje montażu

Wszechstronne funkcje montażowe w 8010AP obejmują zintegrowane tylne punkty podparcia dla stojaków ściennych i podłogowych oraz dodatkowy gwint 3/8" do montażu na podstawie szafy. Ponadto każdy monitor Genelec 8010AP jest wyposażony w Iso-Pod w standardzie. Iso-Pod to sprytna podstawka montażowa, który pozwala 8010AP działać zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. IsoPod umożliwia również skierowanie osi akustycznej monitora na słuchacza, jednocześnie odsprzęgając akustycznie i mechanicznie monitor od powierzchni, na której się opiera.

 

Specyfikacja

Producent Genelec
Model 8010AP
Monitor aktywny Tak
Konfiguracja zasilania Bi-amp
Rozmiar przetwornika LF 3-calowy głośnik niskotonowy
Rozmiar przetwornika HF Głośnik wysokotonowy 0,75"
Typ sterownika HF Metalowa kopuła
Wzmacniacz mocy sterownika LF 25W
Wzmacniacz mocy sterownika HF 25W
Całkowita moc 50W klasa D
Pasmo przenoszenia 67Hz-25kHz (-6dB)
Dokładność odpowiedzi częstotliwościowej ± 2,5 dB (74 Hz - 20 kHz)
Szum własny ≤5 dB
Szczytowy poziom ciśnienia akustycznego ≥105 dB - Maksymalna szczytowa moc akustyczna na parę na górze konsoli, w odległości 1 m z materiałem muzycznym
Krótkotrwały maksymalny SPL ≥96 dB - Maks. krótkotrwała sinusoida akustyczna na osi w połowie przestrzeni, uśredniona od 100 Hz do 3 kHz, w odległości 1 m
Długotrwały maksymalny SPL ≥91 dB - Maksymalna długotrwała moc akustyczna RMS w tych samych warunkach z szumem ważonym IEC (ograniczonym przez obwód ochronny jednostki sterującej) @ 1m
Typy wejść 1 x XLR
Rozmiary 19,5 x 12,1 x 11,5 cm
Waga 1,5 kg

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Genelec 8010AP | Aktywny monitor studyjny, Monitory odsłuchowe, Monitory, słuchawki, adaptacja, Studio i homerecording, GENELEC, 8010AP, 8010-AP, 8010 AP, 8010A, 8010-A, 8010 A