Fraud Blocker

Rode NT1 Kit ][ Pojemnościowy mikrofon studyjny

  • 1 399,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu pojemnościowego NT1 Rode z akcesoriami

  • Klasyk klasyków, który zachwyci swoim dźwiękiem każdego amatora jak i profesjonalistę
  • Inżynierowie z Rode postawili nie tylko na dźwięk, ale i na jakość samej konstrukcji
  • Ten majk posiada jeden z najmniejszych poziomów szumów własnych na świecie
  • Innowacyjny system zawieszenia przetwornika Rycote Lyra eliminuje wibracje z zewnątrz już na poziomie przetwornika
  • Idealny na wokal, do rapu, instrumentów akustycznych i wielu innych

 

Opis ogólny

Chociaż NT1 wyglądem bardzo przypomina model NT1-A, jest to mikrofon stworzony zupełnie od nowa, a jedynym wspólnym elementem dla obu modeli jest siatkowa osłona. Inżynierowie z RØDE w trakcie projektowania NT1 połączyli innowację i tradycję, tworząc klasyczny mikrofon z kapsułą zupełnie nowego rodzaju. Ukryta pod nazwą HF6 kapsuła to najlepszy przykład stosowanej przez firmę RØDE fuzji artystycznego podejścia i najnowszych technik produkcji. Charakterem brzmienia nawiązuje do słynnych mikrofonów z przeszłości, prezentując jednocześnie ekstremalnie niski poziom szumu. Celem twórców tego mikrofonu był detaliczny przekaz w paśmie środkowym, jedwabiste brzmienie tonów najwyższych oraz ciepły i okrągły bas, które sprawiają, że NT1 jest absolutnie wyjątkowym mikrofonem w swojej klasie.

To nie wszystko, bowiem w tym modelu mikrofonu RØDE zastosowano specjalny, wewnętrzny system zawieszenia przetwornika - najlepszy w branży system Rycote Lyra, który minimalizuje wibracje na poziomie kapsuły. Wewnątrz znajduje się też najwyższej klasy układ elektroniczny, o najniższym poziomie szumów spośród wszystkich dostępnych na rynku mikrofonów studyjnych. NT1 to mikrofon niesamowicie cichy - wyniki pomiarów wskazują poziom szumów własnych na poziomie tylko 4.5 dBA. Obudowę wykonano z aluminium 6061, które jest powlekane niklem dla ochrony przed korozją. Całość pokryto wytrzymałą warstwą ceramiczną klasy militarnej, wykorzystując opracowane przez RØDE, zaawansowane techniki nakładania, które gwarantują ekstremalnie twarde wykończenie, odporne na zarysowania i plamy.

Co za uchwyt!

Zestaw jest wyposażony w SM6 (wcześniejsza wersja miała SMR). To wysokiej jakości uchwyt do montażu mikrofonu, który obsługuje wiele mikrofonów studyjnych RØDE z dużą membraną. Zapewnia izolację od zewnętrznych czynników fizycznych, które mogą powodować niepożądane dudnienie i wibracje mikrofonu. Zawiera zdejmowaną osłonę pop z dwiema osiami regulacji i teleskopowe ramię dla maksymalnej wszechstronności zastosowań.

 

Specyfikacja

Producent Rode
Model NT1 KIT
Struktura akustyczna ciśnieniowa,
Aktywna elektronika konwerter impedancji JFET z bipolarnym buforem wyjściowym,
Kapsuła 1.00" (25.4 mm),
Charakterystyka kierunkowa kardioidalna,
Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz,
Impedancja wyjściowa 100Ω,
Maksymalny poziom SPL 132 dB SPL (dla 1 kHz, 1% THD przy obciążeniu 1 KΩ),
Maksymalny poziom wyjściowy 8.0 dBu (dla 1 kHz, 1% THD przy obciążeniu 1 KΩ),
Czułość -29 dB, 1 V/Pa (35,00 mV przy 94 dB SPL) +/- 2 dB dla 1 kHz,
Równoważny poziom szumów, A-ważone 4 dB-A,
Zasilanie fantomowe 48 V, 24 V,
Waga 440 g,
Wymiary 187 x 50 x 50 mm,
Złącze XLR,
Gwarancja 1 rok z darmowym rozszerzeniem do 10 lat przy rejestracji na stronie producenta.

 

Filmy i prezentacje wideo

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Mikrofon pojemnościowy z zestawem akcesoriów RODE NT1 Kit, Mikrofony studyjne, Mikrofony, Studio i homerecording, Instrumenty, RODE, najlepszy mikrofon, mikrofon pojemnościowy, mikrofon do rapu, mikrofon wokalny, NT1 KIT, NT1, MT 1, NT1-KIT, NT1KIT

RODE NT1 5TH: Nowa definicja standardu mikrofonu studyjnego

RODE NT1 5TH: Nowa definicja standardu mikrofonu studyjnego

21-02-2023
Odkryj przyszłość audio: RODE NT1 5TH Kochani! Przedstawiamy RODE NT1 5TH. To rewolucyjny studyjny mikrofon pojemnościowy, który łączy klasyczne brzmienie kultowego RODE NT1 z nową, najnowocześniejszą technologią. Z ponad sześcioma milionami sprzedanych sztuk, NT1 jest jednym z najpopularniejszych mikrofonów studyjnych na świecie i szczyci się dziedzictwem, z którym niewielu...