Fraud Blocker

Laney L5-STUDIO ][ Wzmacniacz gitarowy typu head

  • 4 395,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy wzmacniacza gitarowego Laney L5-Studio

  • Wyjątkowy w pełni lampowy wzmacniacz gitarowy typu head firmy Laney o mocy 5W/0,5W
  • Wbudowana technologia T-USB, dzięki której bez trudu możemy nagrywać na PCcie, Macu czy iPadzie
  • Na pokładzie lampy EL84 oraz trio 12AX7
  • Potencjometry  Clean Volume, Drive, Drive Volume, Bass, Middle, Treble, Reverb, Tone
  • Klasyczne estetyczne wykończenie w kolorze niebieskim

 

Ogólny opis wzmacniacza L5-Studio Lioneheart

O serii Lionheart

W arsenale wzmacniaczy firmy Laney można odnaleźć całą mnogość sprzętu, który bardzo dobrze sprawdzi się w każdym stylu muzycznym. Mały head L5-Studio, będący częścią butikowej serii Lionheart, reprezentuje doświadczenie, jakie Laney zdobył w ciągu ostatnich czterech dekad budowy lampowych wzmacniaczy gitarowych. Seria Lioneheart to produkty skierowane do gitarzystów ceniących klasyczne konstrukcje lampowe, rozbudowane o możliwości których nie ma tradycyjnych rozwiązaniach, a nie stojące wobec nich w sprzeczności. 

 

Trochę o konstrukcji wzmacniacza

Laney L5-Studio urzeka wizualnie niebieskim, winylowym obiciem. Posiada dwukolorowy grill z dużym logo firmy Laney oraz chromowany panel z gałkami typu chicken.  Łatwo przyciąga uwagę i prezentuje się naprawdę stylowo.  Przede wszystkim Laney L5-Studio to w pełni lampowy wzmacniacz gitarowy pracujący w klasie A. Na końcówce wykorzystuje jedną lampę EL84 generującą 5 W mocy. Dzięki swojej konstrukcji zapewnia bardzo niskie zniekształcenia harmoniczne. Wzmacniacz L5-Studio posiada dwa kanały: czysty z regulacją poziomu oraz przesterowany. Brzmienie jest typowo brytyjskie.

 

Wejścia, wyjścia i equalizacja

Na przednim panelu po lewej stronie znajdziemy dwa wejścia o róznej czułości. Na kanale czystym mamy filtr BRIGHT z diodą LED. Dalej idąc do regulacji barwy wzmacniacza gałki BASS, MIDDLE, TREBLE, które działają na dwa kanały. Dodatkowo do zmiany charakteru brzmienia jest jeszcze ostatnia w rzędzie gałka TONE, pozwalająca na niezależną kontrolę wyższych harmonicznych. Na samym końcu mamy regulację cyfrowego pogłosu.

 

Tylni panel wzmacniacza

Tylni panel wzmacniacza pokazuje, że mamy do czynienia z rozbudowanymi możliwościami jeśli chodzi o nagrywanie studyjne. Idąc od lewej, za głównym włącznikiem mamy zbalansowane wyjście XLR DI, przełączniki uziemienia ,zmiana poziomu sygnału -30/+4dB oraz załączaną symulacją kolumny głośnikowej, dzięki czemu możemy wyprowadzić sygnał gitarowy bezpośrednio do karty dźwiękowej komputera. Następnie znajdujemy port interfejsu USB z regulacją DRY RECORD GAIN oraz gniazdem RE-AMP SEND, dzięki czemu nie tylko nagramy brzmienie wzmacniacza przez USB, ale możemy też korzystać z opcji reampingu. To wszystko razem daje nam bardzo fajny obraz tego wzmacniacza.

 

Technologia T-USB

Laney zadebiutował technologią T-USB w swoim przełomowym przedwzmacniaczu IRT-STUDIO. Technologia T-USB  umożliwia zapisanie niuansów lampowego brzmienia bezpośrednio na komputer lub iPada, a także reamping bez problemów z latencją. Mamy także wyjście słuchawkowe z regulacją poziomu ma przełącznik wyboru źródła USB/ AMP  Po prawej stronie znajdziemy jeszcze gniazdo dołączanego w zestawie przełącznika nożnego (zmiana kanałów i pogłosu), wyjścia głośnikowe 0,5W i 5W oraz sekcję szeregowej pętli efektów z możliwością zmiany poziomu -10dB/0dB lub wyłączenia pętli z toru w trybie Bypass. Wspomniane gniazda kolumnowe pozwalają na pracę przy pełnej mocy 5W lub grę pełnym brzmieniem klasy A single-ended przy niskiej głośności i mocy 0,5W. Co istotne, Laney L5-Studio nie wymaga podłączenia kolumny podczas nagrywania. 

 

Pakiet wniosków o L5-Studio

Trzeba przyznać, że wzmacniacz gitarowy Laney L5-Studio prezentuje się znakomicie. Już samo zapoznanie się ze specyfikacją oraz możliwościami na papierze sprawia, że każdy gitarzysta z ambicjami powinien się zainetrsować tą głową. Jeśli chodzi o charakter brzmienia to jasnym jest że Laney gra brzmieniem brytyjskim, nieco podobnym do Voxa. Nie jest to mocny piec, ale jego moc w zupełności wystarczy na zagranie próby czy niewielkiego koncertu w klubie. Nie jest to jednak piec do grania koncertów, raczej do pracy w studio. Jest to wzmacniacz butikowy, w pełni lampowy, oferujący profesjonalne brzmienie i posiadający możliwości studyjnego nagrywania dźwięku. Poza tym wygląda kozacko :)

 

Specyfikacja

Producenta Laney
Seria Lioneheart
Model L5-Studio
Typ wzmacniacza Lampowy
Lampy preamp 3 x 12AX7
Lampy końcówka EL84
Pętla efektów tak
Kanały 2 (clean i drive)
Procesor efektów Reverb
Moc 0.5W, 5W
Akcesoria Footswitch, Pokrowiec
Uchwyt Górny
Wymiary 189 x 419 x 183
Waga 7.8 kg

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Wzmacniacz gitarowy typu head LANEY L5-STUDIO, Heady gitarowe, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, wzmacniacze, LANEY, head gitarowy, wzmacniacz Laney L5-Studio, L5-STUDIO, L5STUDIO, L5 STUDIO, L5-STUDIO Lionheart, head gitarowy, wzmacniacz gitarowy