TC Electronic Vortex Flanger ][ Efekt gitarowy

  • 578,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy efektu gitarowego typu flanger TC Electronic Vortex Flanger

  • Bardzo ciekawy i uniwersalny efekt od firmy TC Electronic
  • Vortex łączy w sobie tradycyjne flangowanie z nowoczesnymi rozwiązaniami
  • Efekt jest w solidnej metalowej obudowie
  • Potencjometry efektu to Depth, Speed, Delay Time oraz Feedback
  • Technologia Tone Print, która daje dostęp do gotowych presetów wielu znanych muzyków
  • Efekt, który świetnie sprawdzi się w wielu odmianach muzyki, nie tylko eksperymentalno - alternatywnych
  • Oczywiście True Bypass
  • Zasilanie 9v, bateriowo i zasilaczowo

 

Ogólny opis

 

Nie będzie żadnym nadużyciem stwierdzenie, że Vortex Flanger to w tym momencie najbardziej funkcjonalny, kompaktowy i zachwycający brzmieniem efekt tego typu na rynku. Skonstruowany na świetnej jakości komponentach zapewnia najlepsze parametry i możliwość szerokiego spektrum ustawień, ponieważ od podstaw tworzony był z myślą o najbardziej wymagających gitarzystach.
 
Nowy efekt podłogowy umożliwia zarówno uzyskanie klasycznego brzmienia będącego emulacją jego pierwotnej postaci ze wszystkimi smaczkami fazowymi charakterystycznymi dla sztuczek z taśmami [Through-Zero-Flanger] poprzez bardziej współczesne symulacje efektu aż do ekstremalnie rozstrojonego dźwięku. Możemy również dokonywać wyboru pomiędzy efektem flanger z negatywnym feedbackiem [faza opóźnionego sygnału jest odwracana] jak i pozytywnym [faza opóźnionego sygnału nie jest zmieniana], podczas gdy inne opcje pozwalają nam przejść od klasycznych lampowych brzmień flangera po nieco subtelniejsze taśmowe. 


Kompletną kontrolę umożliwiają nam pokrętła na przednim panelu: Speed, określający czas opóźnienia efektu flanger i Depth wpływający na głębokości i intensywności efektu. Kluczowym kontrolerem jest potencjometr Delay Time, dzięki któremu możemy uzyskać brzmienie przelatującego odrzutowca [obfitujące w wysokie częstotliwości] lub dźwięki bardziej subtelne ‘lampowe’. Wreszcie pokrętło Feedback, odpowiadające za wielkość sprzężenia zwrotnego.

Nie mogło również zabraknąć zadziwiającej funkcji ‘TonePrint’ zapewniającej użytkownikom dostęp do brzmień, będących znakiem rozpoznawczym największych współczesnych gitarzystów. Tworząc własne presety - John Petrucci, Ron 'BumbleFoot' Thal, Orianthi, Steffen Schackinger, Joe Perry czyDoug Aldrich mieli dostęp do wszystkich parametrów oferowanych przez poszczególne efekty, a nie tylko tych które możemy regulować z panelu.

 

 

Specyfikacja

 

Typ efektu: Flanger
Rodzaj: Gitarowy
Zasilanie: Bateria 9V, Zasilacz 9V
Potencjometry efektu: Delay time, Depth, Feedback, Speed
Opcje efektu: Flanger, Tape, TonePrint
True Bypass: Tak
Wejście stereo: Tak
Wyjście stereo: Tak
Wejściowa impedancja: 1 MΩ
Wyjściowa impedancja: 100 Ω
Dodatkowe gniazda: mini USB
Zakres dynamiki: brak danych
Pasmo przenoszenia: brak danych
inne: Analog-Dry-Through
Wymiary: 72mm x 122mm x 50 mm

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Efekt gitarowy Vortex Flanger TC Electronic, Efekty gitarowe, Gitary, wzmacniacze, efekty, Instrumenty, Efekty i multiefekty, TC ELECTRONIC, flanger, vortex flanger