TC Electronic TC Spark Booster || Efekt gitarowy

  • 373,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy boostera TC Electronic Spark Booster

  • Kostka umieszczona za efektami distortion/overdrive wzbogaci przesterowane dźwięki
  • Pokrętło Level — jeszcze bardziej przesteruj wzmacniacz
  • Podbicie sygnału o 26 dB
  • Ożywia brzmienie, dodaje pazura i kompresji
  • Poszerza, wzmacnia i ociepla brzmienie z pickupów
  • Podbicie MID — przebijesz się w każdym miksie
  • Aktywna korekcja — wzbogaca dolny i najwyższy zakres pasma
 

Ogólny opis

Spark Booster - Podkręć swoje brzmienie (wzbogaci twoje brzmienie)

Spark Booster to kostka wyjątkowa — efekt, który pobudzi twoją inspirację i sprawi, że zapalisz się do gry. Nie ważne, w jaki sposób go wykorzystasz, masz gwarancję, że po zagraniu pierwszych dźwięków na twojej twarzy pojawi się uśmiech od ucha do ucha. Zwykła próba w rodzaju „sprawdźmy, co ten efekt daje” zamieni się w 3-godzinny maraton nowych riffów, zagrywek i pomysłów. Nie zauważysz, jak szybko ten czas upłynie na zabawie ze świetnymi brzmieniami — to jest efekt właśnie tego rodzaju.

Wykorzystaj swój potencjał

Spark Booster zdziała cuda jako efekt włączony na stałe — twoje dźwięki nabiorą życia, dostaną pazura i kompresji, która podkreśli brzmienie i muzykalność. Kostka doda mocy i ciepła brzmieniu z pickupów, pomoże przesterować dowolny wzmacniacz, by zabrzmiał tak, jak powinien i poszerzy możliwości brzmieniowe. Spark Booster to świetnie urządzenie do podbicia sygnału — idealnie sprawdzi się w partiach solowych. Do tego podkreśli wybrane partie i zwiększy paletę barw dla wzmacniacza lub efektów typu overdrive/distortion w przypadku, gdy naprawdę potrzebujesz przesteru do zabójczego solo, zagrywki lub riffu.

Podbicie o 26dB

Użyj regulacji Spark Booster tak, jak chcesz — wyciągnij najlepsze z tego, czym już dysponujesz i wykorzystaj maksymalnie swój potencjał. Gałka Level służy do podbicia poziomu o 26 dB — możesz zwiększyć poziom głośności bez najmniejszego wpływu na charakter brzmienia. Za pomocą pokrętła Gain można fantastycznie „skruszyć” brzmienie lub lekko skompresować brzmienie kanału czystego wzmacniacza. 

Układ korekcji

Aktywny układ korekcji obejmuje pokrętła Bass i Treble — z ich pomocą podbijesz lub stłumisz dany zakres częstotliwości. Aktywny układ EQ to doskonałe narzędzie do kształtowania barwy tonu, zatem za pomocą Spark Boostera możesz zarówno podbić sygnał w całym zakresie, jak i ustawić głębokie brzmienie basu lub ładnie podkreślić górę pasma. Co więcej, Spark Booster wyposażono w układ True-bypass, gwarantujący zawsze optymalną jakość sygnału.

Trzy funkcje

Uzupełnieniem funkcji jest mały, trójpozycyjny przełącznik. W ustawieniu Clean Spark Booster wzmacnia sygnał równo, w całym spektrum częstotliwości. W położeniu Fat sygnał staje się bardziej tłusty, a dźwięki nabierają mocy i wigoru, ponadto można precyzyjnie dopasować barwę za pomocą korekcji i gałki wzmocnienia Gain. W ustawieniu Mid podbite zostają częstotliwości środkowe, co daje bardziej muzyczne i bardziej wyraziste brzmienie. Taki, wyjątkowo mocny, czysty sygnał przebije się w każdym miksie, więc będzie cię słychać, jak nigdy dotąd.

Efekty Drive — pełne okrążenie zaliczone

Spark Booster to czwarty, uzupełniający cały zestaw, efekt typu Overdrive/Distrortion w serii kompaktowych kostek TC Electronic. Spark Booster jest doskonałym zwieńczeniem, grand finale, zestawu efektów typu drive, distortion i booster, wśród których znajdują się także ogromnie popularna kostka o klasycznym brzmieniu Dark Matter Distortion, nowoczesny brzmiący przester Röttweiler Distortion oraz MojoMojo Overdrive. Projektantom Spark Boostera zależało na tym, by ten efekt był szczególnie wyjątkowy, dlatego inspirację zaczerpnęli z własnej przeszłości.

Tradycyjne korzenie - dusza buntownika

Bez względu na to, czy jesteś początkującym czy doświadczonym gitarzystą, na pewno słyszałeś już wcześniej o firmie TC Electronic. Niektórzy kojarzą markę z doskonałymi procesorami pogłosowymi, liniami opóźniającymi i efektami modulacji, jednak dla gitarzystów, którzy znają i cenią sobie efekty podbicia i zniekształcenia nazwa ta kojarzy się z jednym z pierwszych efektów podłogowych tej marki TC Electronic Booster + Line Driver & Distortion. Ten prawdziwy i jedyny w swoim rodzaju klasyk, był idealnym wzorcem dla Spark Booster’a. Do dzisiaj efektu Booster + Line Driver & Distortion używa wielu, cenionych zawodowców, takich jak Scott Ian (Anthrax) czy Allan Holdsworth i jest to kostka bardzo poszukiwana na rynku efektów używanych. Wszystko, co przyniosło kostce Booster + Line Driver & Distortion taką popularność przełożono teraz na realia 21 wieku. Zatem Spark Booster nie jest kopią 11 tamtego efektu, nie jest też współczesną wersją czy efektem zbudowanym „w hołdzie”. Spark Booster prezentuje raczej współczesne podejście do wszystkiego, co sprawiło, że TC Electronic Booster + Line Driver & Distortion był tak udanym efektem. Kostka ta to jednocześnie najwyższa deklaracja uwielbienia jej twórców dla brzmień wzmocnionych i przesterowanych, skierowana bezpośrednio do gitarzystów, którzy chcą poszerzyć obszary własnej kreatywności.

Specyfikacja

Producent TC Electronic
Model TC Spark Booster
Typ efektu Booster
Zasilanie Bateria 9V, Zasilacz 9V
Potencjometry efektu Bass, Gain, Level, Treble
Opcje efektu Clean, Fat, Mid
True Bypass Tak
Wejście stereo Nie
Wyjście stereo Nie
Wejściowa impedancja 1 MΩ
Wyjściowa impedancja 100 Ω
inne Podbicie do 26dB
Wymiary 72 mm x 122 mm x 50 mm - 300 g (bez baterii
 

 

Filmy i prezentacje marki

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Efekt gitarowy TC Spark Booster TC Electronic, Gitary, wzmacniacze, efekty, Efekty gitarowe, Efekty i multiefekty, TC ELECTRONIC, Spark Booster, Booster, TC Spark Booster, TC Electronic Spark Booster