Fraud Blocker

Neumann U87 Ai mt ][ Pojemnościowy mikrofon studyjny

 • 13 190,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy U87 Ai mt

 • Najsłynniejszy mikrofon studyjny na świecie
 • Klasyczny dźwięk, natychmiast rozpoznawalny i wszechstronny
 • Zrównoważona charakterystyka częstotliwościowa
 • Trzy wzory polarne: omni, kardioida i ósemkowa
 • Uniwersalne zastosowanie: instrumenty wokalne, głośnikowe, napowietrzne lub dęte
 • Bardzo niski poziom hałasu własnego
 • Wykończenie w kolorze czarnym

 

Ogólny opis

O firmie Neumann

Georg Neumann GmbH to firma założona w 1928 roku z siedzibą w Berlinie w Niemczech, jest znanym producentem profesjonalnych mikrofonów studyjnych. Najbardziej znanymi produktami są mikrofony pojemnościowe do celów telewizyjnych, do pracy na żywo oraz do produkcji muzycznej. Przez kilkadziesiąt lat Neumann była również wiodącym producentem tokarek do płyt gramofonowych. Wiele produktów wprowadzonych w historii firmy stało się kamieniami milowymi w profesjonalnej technologii audio. To nie przypadek, że studia audio niemal zawsze na pierwszym miejscu stawiają mikrofony Neumann wymieniając swój sprzęt - są one rozpoznawalnym znakiem wysoce profesjonalnego działania. Na dzień dzisiejszy jest to jedna z najbardziej znanych i szanowanych firm produkujących mikrofony

 

Legendarna legenda

Neumann U 87 Ai to prawdziwa legenda. Wprowadzony w 1967 roku, ukształtował brzmienie niezliczonych hitów przez ostatnie 50 lat. A kiedy te hity zostały ogłoszone w radiu, wielu DJ-ów siedziało przed U 87 Ai. Legenda trwa dalej: do dziś żadne profesjonalne studio nagrań nie jest kompletne bez mikrofonu Neumann U 87 Ai. U 87 Ai jest uosobieniem dużego mikrofonu pojemnościowego z membraną. Zwężający się korpus i kultowa konstrukcja headgrille stały się częścią zbiorowej świadomości: tak wygląda mikrofon studyjny. To samo dotyczy dźwięku: U 87 Ai reprezentuje jakość studyjną; stał się złotym standardem, do którego porównywalne są inne mikrofony. To, co wyróżnia U 87 Ai, to wyjątkowe połączenie liniowości i charakteru. Chociaż jego charakterystyka częstotliwościowa na osi jest wyjątkowo płaska, wywiera pewną charyzmę. Brzmi dobrze! Dzięki temu U 87 Ai jest wszechstronny i natychmiast rozpoznawalny.

 

Klasyczna inżynieria Neumanna

Technicznie rzecz ujmując, U 87 Ai to tradycyjny design, którego ponadczasowa formuła pozostaje niezmieniona od dziesięcioleci. U 87 Ai wykorzystuje tę samą konstrukcję kapsuły z podwójną membraną jak jego poprzednik, nie mniej legendarny U 67 z początku lat 60. Wzmacniacz czołowy również opiera się na tych samych zasadach konstrukcyjnych co poprzednik sterowany lampowo, ale U 87 Ai realizuje je za pomocą unikalnego obwodu FET z minimalną ścieżką sygnału i symetrycznym wyjściem transformatora, zapewniając maksymalną integralność sygnału i wysoką odrzucenie trybu wspólnego.

 

Rezultatem jest mikrofon studyjny o niezrównanej czystości. Jego naturalny dźwięk i wyjątkowa obecność środka sprawiają, że U 87 Ai jest najlepszym mikrofonem wokalnym, chwalonym zarówno przez śpiewaków, jak i inżynierów, a także najlepszym wyborem do zastosowań głosowych, takich jak nagrywanie głosu, kopiowanie i książki audio. Ze względu na zrównoważoną odpowiedź w każdym z trzech kierunkowych wzorów, U 87 Ai jest również wszechstronnym mikrofonem do wszystkiego, od gitary akustycznej po perkusję. Ze względu na solidną charakterystykę basów i doskonałe szczegóły tonów średnich często widuje się go przed obudowami basu i gitary. W przypadku nagrań klasycznych U 87 Ai jest często używany jako mikrofon punktowy dla solistów, np. wiolonczela. Para stereo U 87 Ais jest preferowanym wyborem wielu inżynierów do nagrywania fortepianów w praktycznie każdym gatunku od popu i jazzu po muzykę klasyczną.

 

Specyfikacja

Parametry techniczne

Akustyczna zasada działania Przetwornik pojemnościowy
Wzór kierunkowy Wszechkierunkowy, kardioidalny, ósemkowy
Zakres częstotliwości 20 Hz ... 20 kHz
Czułość przy 1 kHz na 1 kohm 20/28/22 mV / Pa ± 1 dB (Omni / kardioida / 8)
Impedancja znamionowa 200 omów
Znamionowa impedancja obciążenia 1 kohm
Równoważny poziom hałasu, CCIR 1 26/23/25 dB (Omni / kardioida / 8)
Równoważny poziom hałasu, A-ważony 2 15/12/14 dB-A (Omni / kardioida / 8)
Maksymalny SPL dla THD 0,5% 3 117 dB (kardioida)
Maksymalny SPL dla THD 0,5% z pretuenacją 4 127 dB
Stosunek sygnału do szumu, CCIR (re. 94 dB SPL) 5 68/71/69 dB (Omni / cardioid / 8)
Stosunek sygnału do szumu, A-ważony (re. 94 dB SPL) 6 79/82/80 dB (Omni / cardioid / 8)
Maksymalne napięcie wyjściowe -6 dBu
Napięcie zasilania (P48, IEC 61938) 48 V ± 4 V.
Pobór prądu (P48, IEC 61938) 0,8 mA
Dopasowane złącze XLR 3 F.

Parametry fizyczne

Waga 500 g
Średnica 56 mm
Długość 200 mm

 

Zawartość zestawu

 • Mikrofon U 87 Ai mt
 • Drewniane pudełko

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Neumann U87 Ai mt | Mikrofon pojemnościowy, Mikrofony studyjne, Studio i homerecording, Instrumenty, Mikrofony i efekty wokalne, NEUMANN, U87 Ai mt, U-87 Ai mt, U 87 Ai mt, U87 mt, U87 czarny, U87 Black