Fraud Blocker

Neumann KMS 105 BK ][ pojemnościowy mikrofon wokalny do ręki

 • 3 149,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu KMS 105 BK

 • Superkardioidalny, wysokiej klasy pojemnościowy mikrofon wokalny
 • Ochrona przed powstawaniem niechcianych przydźwięków
 • Wbudowany pop filtr
 • Dodatkowe wzmocnienie wysokich tonów
 • Niski poziom szumów własnych
 • Solidna konstrukcja
 • Wykończenie niklowe

 

Ogólny opis

Historia firmy Neumann

Początki firmy Neumann datuje się na rok 1928, a założycielem marki był niemiecki wynalazca i pionier w dziedzinie sprzętu fonograficznego, Georg Neumann. Firma przez wiele lat zajmowała się produkcją wielu sprzętów, takich jak obcinarki do płyt gramofonowych, jednak muzykom jest znana przede wszystkim za sprawą wysokiej klasy mikrofonów. Mikrofony niemieckiego producenta są uznawane za jedne z najlepszych na świecie, dlatego można je znaleźć w wielu studiach nagrań oraz w trakcie wywiadów telewizyjnych i radiowych. W 1991 roku producent podjął współpracę z marką Sennheiser, co pozwoliło jeszcze bardziej poszerzyć ofertę dostępnych dziś mikrofonów.

 

Więcej o Neumann KMS 105

Neumann KMS 105 to wokalny mikrofon pojemnościowy o charakterystyce superkardioidalnej, przeznaczony do pracy wokalnej ale także się sprawdzi do nagrań instrumentów akustycznych. Mikrofon został skonstruowany w taki sposób, aby wysokie tony po nagraniu były bardziej wyraźne, a wbudowany pop filtr pozwala na nagłośnienie wokalu bez obaw przed powstawaniem przydźwięków w trakcie wymawiania twardych głosek. Neumann KMS 105 posiada bardzo niski poziom szumów własnych, dzięki czemu dobrze sprawdzi się także w pracy w bardzo cichych warunkach. 

 

Na scenę i do studia

Neumann KMS 105 jest mikrofonem, który sprawdzi się w wielu warunkach, zarówno do nagrywania instrumentów, pracy lektora, jak i nagłaśniania wokalu na scenie. Jedną z głównych zalet sprzętu jest jego odporność na różnego rodzaju przydźwięki, jakie mogą powstawać w trakcie użytkowania. Wpływa na to między innymi pop filtr, który niweluje stukot, jaki można usłyszeć podczas nagłych uderzeń powietrza w trakcie wymawiania twardych głosek. Osoby śpiewające na scenie lub pracujące jako konferansjer docenią także fakt, że mikrofon umożliwia komfortową pracę bez pisków i innych przydźwięków, kiedy sprzęt znajduje się nieopodal kolumny głośnikowej. Neumann KMS 105 jest także dobrym wyborem dla osób, które szukają mikrofonu z bardzo niskim poziomem szumów własnych. Wokaliści, którzy naprawdę wiedzą o mikrofonach i mają już kilka własnych, prawie na pewno dodadzą ten mikrofon do swoich kolekcji.

 

Zawartość zestawu

 • Mikrofon KMS 105 BK
 • Uchwyt SG 105
 • Wyściełana torba nylonowa

 

Specyfikacja

Typ mikrofonu Pojemnościowy
Wzór polarny Superkardioida
Pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz
Maksymalny SPL 150dB
Impedancja wyjściowa 50 omów
Stosunek sygnału do szumu 76dB (ważony)
Hałas własny 18dB (ważony)
Zasilanie Phantom 48v
Kolor Niklowy
Złącze XLR
Wymiary 17,78 x 4,57 cm
Waga 0,3 kg
Dołączone akcesoria Uchwyt mikrofonowy do statywu oraz etui

 

Filmy i prezentacja produktów

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Neumann KMS 105 BK | Pojemnościowy mikrofon wokalny do ręki , Studio i homerecording, Mikrofony i efekty wokalne, Mikrofony wokalne, NEUMANN, KMS 105 BK, KMS-105 BK, KMS105 BK, KMS105BK, KMS-105BK