Fraud Blocker

Neumann KK 143 + KM A ][ Mikrofon ciśnieniowy z małą membraną

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy Neumann KK 143 + KM A

  • Zestaw, w skład którego wchodzi wyjście analogowe oraz małomembranowy mikrofon kardioidalny
  • Specjalna konstrukcja umożliwiająca zbieranie dźwięku z obszaru od 90° do 180°
  • Odporność na zakłócenia
  • Wyraźny i naturalny dźwięk po nagraniu
  • Niewielkie gabaryty


Ogólny opis

Historia firmy Neumann

Firma Neumann została założona w 1928 roku przez niemieckiego wynalazcę i pioniera w dziedzinie fonografii Georga Neumanna. Choć producent przez lata zajmował się tworzeniem różnorodnego sprzętu związanego z muzyką, to przełom nastąpił po wprowadzeniu pierwszych mikrofonów. Z czasem mikrofony firmy Neumann zaczęły zyskiwać coraz większą popularność i dziś przez wielu są uważane za jedne z najlepszych jakościowo mikrofonów na świecie. W portfolio producenta znajdziemy bardzo szeroki wybór mikrofonów, od takich przeznaczonych do nagrywania instrumentów muzycznych, przez mikrofony sceniczne, aż po modele wybierane przez rozgłośnie radiowe. W 1991 roku producent nawiązał współpracę z firmą Sennheiser, co pozwoliło zwiększyć ilość produkowanego sprzętu.

 

Więcej o Neumann KK 143 + KM A

Neumann KK 143 + KM A to połączenie wyjścia analogowego oraz wysokiej klasy małomembranowego mikrofonu o zmiennej charakterystyce kardioidalnej. Mikrofon można ustawić w taki sposób, aby dokładnie zbierał dźwięk z pola 90°, eliminując tym samym wiele dźwięków dochodzących z otoczenia. Użytkownik może jednak zmienić charakterystykę na szeroką, ustawiając mikrofon w taki sposób, aby rejestrowane pole dźwięku wynosiło 180. Taka konstrukcja pozwala na wygodne nagrywanie dźwięku w wielu różnych sytuacjach. Dodatkową zaletą sprzętu jest to, że dźwięk po nagraniu jest czysty i naturalny, ponieważ nie jest on wzbogacony o uwydatnione tony.

 

Mikrofon do różnych zadań

Mikrofon Neumann KK 143 bardzo dobrze sprawdzi się w celu nagrywania ludzkiego głosu, a charakterystyka kardioidalna szerokokątna za pomocą której można wybrać kąt, z jakiego rejestrowany jest dźwięk, umożliwia dostosowanie mikrofonu do konkretnych warunków. Można zatem użyć go na przykład do nagrywania podcastów lub wywiadów. Mikrofon został zaprojektowany w taki sposób, aby dźwięk po nagraniu był zawsze czysty i naturalny, bez dodatkowego wzbogacania go o tony niskie, średnie lub wysokie. Dzięki temu ludzki głos będzie zawsze brzmiał dokładnie tak jak podczas przeprowadzania sesji nagraniowej.

 

Specyfikacja

Akustyczna zasada działania Przetwornik gradientu ciśnienia
Wzór kierunkowy Szeroka kardioidalna
Zakres częstotliwości 20 Hz...20 kHz
Czułość przy 1 kHz na 1 kohm 15 mV/Pa
Impedancja znamionowa 50 omów
Znamionowa impedancja obciążenia 1000 omów
Równoważny poziom hałasu, CCIR 22 dB
Równoważny poziom hałasu, A-ważony 13 dB-A
Maksymalny SPL dla THD 0,5% 138 dB
Maksymalny SPL dla THD 0,5% ze wstępnym tłumieniem 148 dB
Stosunek sygnału do szumu, CCIR (re. 94 dB SPL) 70 dB
Stosunek sygnału do szumu, ważony A (re. 94 dB SPL) 81 dB
Napięcie zasilania (P48, IEC 61938) 48 V
Pobór prądu (P48, IEC 61938) max. 3,5 mA
Pasujące złącze XLR 3 F
Waga (stopień wyjściowy) 70 gramów
Waga (tylko kapsułka) 15 gramów
Średnica 22mm
Długość (tylko kapsułka) 18 mm
Długość (mikrofon) 108 mm

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Neumann KK 143 + KM A | Mikrofon ciśnieniowy z małą membraną, Mikrofony paluszki, Mikrofony i efekty wokalne, Studio i homerecording, NEUMANN, KK 143 + KM A, KK 143 + KM A, KK143 + KM A, KK-143 + KM A