Fraud Blocker

Rode Stereo VideoMic Pro Rycote ][ Mikrofon do kamery

 • 1 144,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy Stereo VideoMic Pro Rycote

 • Wbudowany uchwyt antywstrząsowy RYCOTE LYRE
 • Mikrofon do kamery o emisyjnej jakości dźwięku
 • Zupełnie nowa para dobranych kapsuł mikrofonowych w konfiguracji stereo XY
 • Ulepszona piankowa osłona przeciwwietrzna
 • Bardzo lekki, kompaktowy format
 • Korekcja EQ i włącznik zasilania na mikrofonie
 • Dwustopniowy filtr górnoprzepustowy (płaski, 75 Hz)
 • Trójpozycyjna regulacja poziomu (-10 dB, 0, + 20 dB)
 • Zasilany baterią 9V – ponad 100 godzin pracy (bateria alkaliczna)
 • Nowy przewód pleciony, wzmocniony Kevlarem
 • Metalowa stopka z gwintem 3/8” do łatwego montażu na tyczce
 • 10-letnia przedłużona gwarancja przy rejestracji mikrofonu

 

Ogólny opis

Stereofoniczny mikrofon do kamery Stereo VideoMic Pro Rycote zapewnia kamerzystom możliwość uzyskania wysokiej jakości dźwięku stereo i jest idealny do nagrywania muzyki i uchwycenia nastrojowych odgłosów otoczenia, niezbędnych do stworzenia realistycznej sceny dźwiękowej. Stereo VideoMic Pro Rycote bazuje na parze całkowicie nowych, dopasowanych, wysokoczułych kapsuł kardioidalnych 1/2″, ustawionych w konfiguracji XY, i zapewnia szeroki obraz stereo o naturalnej głębi.

 

Mocowanie Rycote Lyre

Kolejną nowością jest zintegrowane mocowanie antywstrząsowe Rycote Lyre, które oddziela kapsułę i elektronikę Stereo VideoMic Pro od stopki i zapewnia izolację, od zewnętrznych czynników fizycznych, które mogą wywoływać niechciane dźwięki i wibracje w mikrofonie. Lyre® skonstruowany jest z jednoczęściowego, trwałego termoplastiku i zapewnia lepsze zawieszenie akustyczne niż tradycyjne rozwiązania elastyczne i nigdy się nie zużywa, nie ugina ani nie łamie.

 

Stereofoniczny mikrofon

Dzięki swojej ergonomicznej formie Stereo VideoMic Pro jest idealnie przystosowany do lustrzanek, kamer konsumenckich oraz kamer z dużym przetwornikiem. Nowo zaprojektowany przewód pleciony, wzmacniany Kevlarem, wraz z ulepszoną piankową osłoną przeciwwietrzną, zapewnia idealną separację akustyczną od kamery i zapewnia znacznie mniejsze przenoszenie szumów i wyższą czułość.

 

Dodatkowe funkcjonalności

Tył obudowy mikrofonu zawiera włącznik zasilania i regulatory korekcji, w tym filtr górnoprzepustowy przy 75 Hz, który został stworzony w celu usuwania szumu generowanego przez klimatyzatory, ruch uliczny i inne niepożądane źródła zakłóceń niskich częstotliwości. Tłumik -10dB pozwala na redukcję czułości mikrofonu, przystosowując go do nagrywania głośnych źródeł dźwięku, takich jak muzyka na żywo czy wydarzenia sportowe. Stereo VideoMic Pro Rycote, tak samo, jak VideoMic Pro, wyposażony jest w opcję podbicia poziomu o +20 dB, stworzoną w celu dostarczania wyższej jakości sygnału do lustrzanek. W przypadku jej aktywacji można ograniczyć wpływ na dźwięk przedwzmacniacza w aparacie, który jest zwykle niskiej jakości, co zaskutkuje niższym poziomem szumów i znacznie czystszym nagraniem.

 

Kraj produkcji oraz gwarancja

Mikrofon został zaprojektowany i jest produkowany w Australii i jest objęty najlepszą w branży – 10-letnią gwarancją firmy RØDE Microphones, trzeba tylko kupic mikrofon i zarejestrować go na stronie producenta.

 

Specyfikacja

Zasada działania Ciśnieniowo-gradientowy
Aktywna elektronika Konwerter impedancji JFET
Kapsuła 0.50″
Orientacja względem osi Przednia
Pasmo przenoszenia 40 Hz – 20 kHz
Impedancja wyjściowa 200 Ω
Maksymalny poziom SPL 134 dB SPL (dla 1 kHz 1% THD przy obciążeniu 1 KΩ)
Czułość -380dB 1 V/Pa (1260 mV przy 94 dB SPL) +/- 2 dB dla 1 kHz
Równoważny poziom szumów, A-ważone 18dB-A
Waga 116 g
Wymiary 134 mm (wys.) x 80 mm (szer.) x 115mm (gł.)

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Mikrofon do kamer Rode Stereo VideoMic Pro Rycote, Instrumenty, Mikrofony do kamery, Mikrofony, Studio i homerecording, RODE, Stereo VideoMic Pro Rycote, Rode Stereo VideoMic Pro Rycote, Mikrofon Stereo VideoMic Pro Rycote