Ibanez UKS10 ][ Ukulele sopranowe

  • 606,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy ukulele Ibanez UKS10

  • Małe ukulele sopranowe japońskiej firmy Ibanez
  • Korpus z laminatu z sapele wykończony naturalnie 
  • Gryf mahoniowy z podstrunnicą z palisandru
  • Struny fabrycznie z czarnego nylonu
  • W zestawie pokrowiec

 

Ogólny opis ukulele

Tytułem wstępu o ukulele UKS10

UKS 10 jest podstawowym ukulele firmy Ibanez. Jest to ukulele o kształcie podwójnego bouta w standardowej skali sopranowej, z lekko zaokrągloną podstawą korpusu. Korpus z laminatu jest wykończony satyną z otwartymi porami i poza tym nie jest zdobiony. Nie ma obramowania krawędzi korpusu ani rozety otworu dźwiękowego.  Laminat jest bardzo cienki, a to naprawdę dobry znak, bo oznacza dobry rezonans i głośność. Tył i boki są wykonane z dwóch kawałków, podczas gdy wierzch wydaje się być pojedynczym kawałkiem laminatu. Tył jest całkowicie płaski. Mostek jest szczelinowy, co ułatwia wymianę strun, z płytką wykonaną z palisandru i ładnie ukształtowaną. W mostku osadzone jest kompensowane siodełko, które wykonane jest z kompozytu. Płyta mostka ma również kilka zaślepionych otworów, które wskazują na to, że jest przykręcona na miejscu. Spojrzenie do środka pokazuje schludną budowę, bez kropli kleju i z nacięciami. Szyjka jest wykonana z mahoniu i również wykończona satynowo. Jest ona zbudowana z trzech części, z łączeniem przy pięcie i ładnie ukrytym łączeniem przy główce. Profil szyjki jest dość gruby, w kształcie litery C, jej szerokość to standardowe wąskie chińskie 34 mm. 

 

Gryf i główka ukulele

Na gryfie znajduje się palisandrowa podstrunnica, która jest w dobrym stanie i równomiernie ciemna na całej powierzchni. Mamy perłowo inkrustowane znaczniki pozycji na 5, 7, 10, 12 i 15 miejscu, przy czym 12 miejsce jest podwójne. Za siodełkiem mamy ciekawie ukształtowaną główkę, na której znajduje się logo Ibaneza. Strojenie odbywa się za pomocą otwartych kluczy wykończonych w chromie. Motylki są małe i zgrabne, działają dobrze. W komplecie jest cienki pokrowiec z logo Ibaneza.

 

Filmy i prezentacje marki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Ibanez UKS10 | Ukulele sopranowe, Wybrane marki, Pozostałe marki, Ukulele bez elektroniki, Czy elektro, Rodzaje ukulele, Ukulele sopranowe, Ukulele, IBANEZ, UKS10, UKS-10, UKS 10