sE Electronics SE X1 A WH ][ Pojemnościowy mikrofon studyjny

  • 474,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu sE Electronics SE X1 A WH

  • Wielkoformatowy mikrofon studyjny 
  • Ręcznie wykonany kapsułki mikrofonowe
  • Elektronika o wysokiej wydajności
  • Dwa przełącznikowe poziomy attenuacji
  • Dwa filtry dolnoprzepustowe
  • Obudowa w całości z metalu i premium wykończenie
  • Złocone złącze xlr
  • LImitowane białe wykończenie

 

Ogólny opis mikrofonu

Tytułem wstępu o mikrofonie

Mikrofon SE X1 A Pojawił się nowy punkt wejścia do cieszącej się uznaniem serii X1 firmy SE, który przełamuje barierę wydajności dla każdego mikrofonu w swojej klasie. Wprowadzony w 2011 roku model X1 wniósł nowy poziom jakości w swojej klasie cenowej, z łatwością konkurując z mikrofonami kosztującymi kilka razy więcej. Nie przeszkodziło to jednak firmie SE w podjęciu kolejnej próby prześcignięcia samego siebie. Dzięki nowo opracowanej kapsule pojemnościowej i obudowie wzorowanej na wytrzymałej metalowej obudowie SE X1 A oferuje najwyższej klasy dźwięk i specyfikacje w jeszcze lepszej cenie "domowego studia", charakteryzując się niezwykle naturalną charakterystyką częstotliwościową, ogromnymi możliwościami przenoszenia SPL (150dB!), przełączanymi filtrami tłumiącymi i dolnoprzepustowymi oraz doskonale zrównoważonym poziomem czułości — dzięki czemu jest w stanie współpracować z absolutnie każdym źródłem dźwięku.

 

Metalowa obudowa i osłona przeciwwietrzna

W przeciwieństwie do tanich korpusów niektórych innych mikrofonów klasy podstawowej całkowicie metalowa obudowa SE X1 A zapewnia skuteczne odrzucanie wszelkich zakłóceń elektrycznych i szumów — a wysokiej jakości wykończenie zapewnia doskonały wygląd przez wiele lat. Wbudowana osłona przeciwwietrzna eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego pop-filtra i zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa i ochrony dla  kapsuły.

 

Od nowa przemyślana konstrukcja mikrofonu

Nowa konstrukcja kapsuły kondensatorowej aparatu X1 A to dzieło sztuki, zapewniające znakomitą jakość dźwięku z każdego źródła, z niewiarygodną szybkością, dokładnością i zrównoważoną charakterystyką  częstotliwościową. Elektronika również została poddana kompletnemu przeglądowi i charakteryzuje się lepszymi parametrami i brzmieniem - zarówno na stanowisku testowym, jak i poza nim - niż jakikolwiek inny mikrofon w tej klasie.

 

Modyfikatory brzmienia

Przełącznik pad -20 dB po lewej stronie zapewnia rozszerzony zakres dynamiki, umożliwiając szeroki zakres zastosowań i technik bliskiego mikrofonowania nawet najgłośniejszych instrumentów... pomyśl o superciężkich gitarach elektrycznych, instrumentach dętych blaszanych fortissimo i ciężkich stopach perkusji. Po prawej stronie znajduje się przełącznik obniżający częstotliwość 100 Hz, który pomaga wyeliminować dudnienie lub odgłosy kroków o niskiej częstotliwości oraz kompensuje nadmierne basy w technikach mikrofonów bliskiego zasięgu (efekt zbliżeniowy).

 

Specyfikacja techniczna mikrofonu

Producent sE Electronics
Model SE X1 A RED
Rodzaj kapsułki 1 calowa ręcznie wykonywana kapsuła mikrofonowa
Wzór polarny Kardioida
Zakres częstotliwości 20 Hz - 20 kHz
Czułość 30 mV / Pa (-30,5 dBV)
Max SPL 140/150/160 dB (pad 0/10/20 dB) (0,5% THD przy 1 kHz)
Równoważny poziom hałasu 9 dB (A)
Zakres dynamiczny 131 / 141 / 151 dB (0/10/20 dB Attentuation pad)
Stosunek sygnału do szumu 85 dB
Filtr dolnoprzepustowy 80/160 Hz, 6 dB / Oct, przełączane
Attenuation Pad 10 / 20dB, przełączalne
Zasilanie 48 woltów zgodnie z IEC 61938
Impedancja elektryczna 125 omów
Zalecana impedancja obciążenia > 1k Ohm
Połączenie 3-stykowe męskie złącze XLR
Wymiary Średnica 58 mm, długość 169 mm
Waga 445 g

 

Filmy  i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

sE Electronics SE X1 A WH | Mikrofon pojemnościowy , Instrumenty, Mikrofony i efekty wokalne, Studio i homerecording, Mikrofony studyjne, SE ELECTRONICS, SE X1 A WH, X1 A WH, X1A WH, SE X1 A White, X1 A White