Presonus AIR12 || Aktywna kolumna dwudrożna

  • 2 550,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy kolumny aktywnej AIR12 Presonus

  • 1200W mocy szczytowej do przebicia się przez tłumy
  • 12 calowy woofer oraz 1,35 calowy driver
  • Budzi się już od 51Hz - potrafi przywalić basem
  • Na pokładzie mikser z dwoma wejściami XLR oraz TRS (combo)
  • Wbudowane DSP pomoże dostosować kolumny do odpowiednich warunków odsłuchowych

 

Opis ogólny

AIR12: Wszechstronna, uniwersalna i łatwa w transporcie

Kompaktowa i lekka, aktywna kolumna głośnikowa AIR12 prezentuje pełne i atrakcyjne brzmienie, zaskakująco nisko schodzący bas i naturalną górę pasma – to wszystko w obudowie, która z łatwością zmieści się na tylnym siedzeniu małego samochodu. Napędzana wzmacniaczami w klasach D/AB o mocy 1200 W i wyposażona w łatwe w obsłudze, cyfrowe narzędzia regulacji kolumna głośnikowa AIR12 zapewni ci pełną moc i funkcje, jakich potrzebujesz w swoim mobilnym a także stacjonarnym systemie nagłośnienia.

 

Najlepsze z dwóch światów

Każdy typ wzmacniacza mocy ma swoje wady i zalety. Dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów wzmacniaczy dla każdego z głośników, w AIR12 wykorzystano silne strony wzmacniaczy w klasie D i klasie A/B, uzyskując optymalną wydajność w całym paśmie przetwarzania obu przetworników. 500 W wzmacniacz w klasie D [moc ciągła] zastosowany dla 12-calowego przetwornika nisko-tonowego umożliwia wydajny i czytelny przekaz w paśmie dolnym. 200 W wzmacniacz [moc ciągła] w klasie AB użyty dla 1.35-calowego przetwornika wysoko-tonowego pozwala uzyskać naturalne i przejrzyste [AIR!] brzmienie częstotliwości najwyższych. Taka kombinacja zapewnia przyjemne, klarowne brzmienie o skuteczności na poziomie nawet do 131 dB SPL, w zakresie częstotliwości 48 Hz – 20 kHz.

 

Szybka i łatwa konfiguracja

Kolumnę głośnikową AIR12 wyposażono w prosty w obsłudze procesor sygnałowy, pozwalający łatwo skonfigurować głośniki za jednym naciśnięciem guzika. Użytkownik AIR12 ma do wyboru presety, po wybraniu których kolumny mogą pracować jako: główne odsłuchy na przodzie, odsłuchy sceniczne, monitory do odtwarzania muzyki [np. dla DJ-ów]. Dostępne są też presety z podbiciem basu i cieplejszym brzmieniem, oraz poprawiające czytelność mowy. Regulacja tonów wysokich i niskich umożliwia podbicie lub stłumienie tych zakresów o 10 dB w celu kompensacji niedostatków akustycznych pomieszczenia. Dostępne są też presety zoptymalizowane pod kątem sposobu montażu kolumny na statywie, wsporniku lub instalacji podwieszanej.

 

Uniwersalne opcje montażu do każdej sytuacji

Wykonane z odlewanego tworzywa kolumny AIR12 można zamontować na kilka sposobów, co sprawia, że są wyjątkowo uniwersalne. Wielokształtna obudowa posiada gumowe, anty-poślizgowe nóżki do ustawienia kolumn w pozycji pionowej jako główne monitory, oraz anty-poślizgowe podstawki po boku do ustawienia pod kątem w roli monitorów scenicznych. Monitory można zawiesić na ścianie bądź belce wykorzystując punkty mocowania M10, albo tworzyć konstrukcje ustawione na ziemi. AIR12 da się także zamontować na trójnogu lub nad subwooferem z serii AIR z wykorzystaniem opcjonalnej sztycy. Zintegrowane, dwupozycyjne złącze montażowe umożliwia zmianę wysokości głośników, można je też nachylić po kątem 7.5˚. AIR12 są łatwe w transporcie, dzięki zamontowanym na górze uchwytom.

 

To cię wbije w ziemię

Gdy stawiasz kolumny przy twardej powierzchni, takiej jak ściana albo podłoga, najniższe częstotliwości emitowane z tyłu obudowy rozchodzą się po pomieszczeniu. To efekt tzw. półotwartej przestrzeni, który może powodować podbicie poziomu częstotliwości basowych nawet o 6 dB, i nie da się tego uniknąć przy monitorach podłogowych. W większości monitorów scenicznych z tej klasy można stłumić zakres najniższych częstotliwości za pomocą filtra górno-przepustowego – jednak to tylko połowiczne rozwiązanie. Kolumny pełno-pasmowe z serii AIR posiadają natomiast preset Monitor w którym procesor DSP wykorzystano do przestrojenia głośnika i kompensacji poziomu basu. To pozawala zachować całą energię w dolnym paśmie, przy jednoczesnym stłumieniu sprawiających problem częstotliwości, i uniknąć sprzężeń.

 

Uniwersalne wejścia

Pełno-pasmowe kolumny głośnikowe z serii AIR wyposażono w zestaw wejść dla różnych źródeł sygnału. Masz do dyspozycji dwa wejścia combo, mikrofonowo-instrumentalne XLR/TRS, z przedwzmacniaczem mikrofonowym w klasie A i niezależną regulacją głośności na każdym. Złącze stereo 1/8” umożliwia podłączenie sygnałów ze smartfonów, tabletów i innych odtwarzaczy konsumenckich. Sygnały te można łączyć z sygnałem wewnętrznego miksera AIR12 i za pomocą symetrycznego wyjścia XLR przesyłać do innych kolumn głośnikowych serii AIR.

 

Kolumny o przyjemnym brzmieniu

Wyposażone w dwa rodzaje wzmacniacza mocy, starannie zaprojektowane presety DSP, uniwersalne sposoby mocowania, zestaw przydatnych wejść z wewnętrznym mikserem i inne profesjonalne funkcje, kolumny głośnikowe PreSonus AIR są doskonałym wyborem do przenośnych i stałych instalacji dźwiękowych. Pokochasz je za łatwy transport i za przystępną cenę. Ale najlepszą rzeczą w głośnikach serii AIR jest ich czyste, naturalne i przestrzenne [AIR] brzmienie. Słowa jednak nie przekażą tego w całości. Sprawdź i przekonaj się sam jak grają kolumny z serii AIR u swojego dealera produktów PreSonus.

 

Specyfikacja

Rodzaj wzmacniacza: aktywny
moc [W]: 1200 AES
max SPL [db]: 131
pasmo przenoszenia: 48Hz - 20kHz
konfiguracja: 2-drożna
głośnik niskotonowy [cale]: 12
klasa wzmacniacza: D
DSP: Tak
złącza: combo
waga [kg]: 17

 

Filmy i prezentacje wideo


 

Przydatne linki

 

 

 

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Aktywna kolumna dwudrożna Presonus AIR12, Kolumny szerokopasmowe aktywne i pasywne, Kolumny aktywne, pasywne i wzmacniacze, Nagłośnienie, PRESONUS, Aktywna kolumna dwudrozna Presonus AIR12, Naglosnienie