Fraud Blocker

Mat Max Fryderyk ][ Drewniany flet szkolny

  • 70,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy fletu sopranowego Fryderyk

  • Flet prosty sopranowy firmy Mat-Max
  • Instrument wykonany z drewna jaworowego i gruszy
  • Starannie wypolerowana powierzchnia, nie pokryta lakierem
  • Do wyboru dwa rodzaje palcowania: renesansowe lub barokowe (wybrać przy zamówieniu)

 

Ogólny opis

Flet prosty sopranowy jest jednym z najprostszych instrumentów muzycznych. Wywodzi się od ludowej fujarki i posiada podobną konstrukcję. Grający dmie w ustnik, powietrze w komorze rezonacyjnej zostaje rozdzielone na dwa strumienie, z którego jeden opuszcza instrument przez szczelinę, a drugi poddany wibracji przepływa przez prostą rurkę. Podobną konstrukcję mają piszczałki organów. Otwory nawiercone w rurce otwierane lub zamykane palcami grającego, a przy większych jednostkach z pomocą klap, kształtują wysokość dźwięku.

 

Konkretniej o flecie Fryderyk

Flet prosty "Fryderyk" jest wykonany ze specjalnie dobranego, rzadkiego gatunku drzewa liściastego. Ścianki fletu są nasączone naturalnym, delikatnym impregnatem, który zapewnia odpowiednie brzmienie instrumentu. Flet "Fryderyk" jest odpowiedni do stawiania pierwszych kroków w świecie dźwięków i budzenia zainteresowań muzycznych, jak również do dalszego, bardziej zaawansowanego muzykowania. Flet ten znakomicie nadaję się do nauki gry na zajęciach muzycznych w szkole podstawowej. Są dwa rodzaje palcowania, jest to układ renesansowy i barokowy, różnica jest taka, że w przypadku fletu renesansowego mamy układ 8 dziurek, a w barokowym dziurek jest 10. Można się również spotkać z nazewnictwem tych układów jako Niemiecki lub Angielski: Niemiecki - Renesans, Angielski - Barok. Przed zakupem sugerujemy dopytać swojego nauczyciela, który układ wybrać, bo często zaskakuje Was pytanie "Barok czy Renesans?" :)

 

Specyfikacja

Model Fryderyk
Tonacja C
Konstrukcja 2-częściowa
Materiał Drewno jaworowe i grusza
Rodzaj Renesansowy / Niemiecki (8 otworów) lub barokowy (10 otworów)
Kolor Naturalny
Wykończenie Nielakierowane
W zestawie Wycior, tabela chwytów na flet prostu sopranowy

 

Zalecenia producenta, czyli to czego nikt nie czyta :)

Aby drewniany flet osiągnął pełnię swoich możliwości dźwiękowych i nie stracił ich w czasie dalszego użytkowania, należy przestrzegać następujących zasad:

  • W początkowym okresie użytkowanie fletu musi podlegać pewnym ograniczeniom czasowym. W pierwszym tygodniu czas gry na instrumencie nie powinien przekraczać kilkunastu minut dziennie. Każdego kolejnego tygodnia dzienny czas gry można wydłużać o następne 10 minut. W ten sposób po kilku tygodniach flet osiągnie pożądane brzmienie i pełną gotowość do dalszej gry.
  • Po każdym zakończeniu gry należy rozłożyć instrument aby obie części fletu osuszyć ze skroplonej pary wodnej. W tym celu wodę zebraną w części ustnikowej trzeba zdecydowanie wydmuchać, zatykając "okienko" palcami. Natomiast dłuższą część fletu należy delikatnie wytrzeć za pomocą wycioru zaopatrzonego w małą, bawełnianą szmatkę. W miarę możliwości, wskazane jest pozostawienie rozłożonego fletu do całkowitego wyschnięcia i dopiero wtedy schowanie go do etui.
  • Przy systematycznej grze na instrumencie należy co kilka miesięcy naoliwić wewnętrzne ściany fletu. Czynność tą należy wykonać bardzo delikatnie za pomocą wycioru i szmatki lekko namoczonej w oleju parafinowym. Nigdy jednak nie wolno poddawać oliwieniu szczelinowego kanału powietrznego oraz elementu blokowego (z innego rodzaju drewna) w części ustnikowej fletu.
  • Po dłuższym okresie nie używania fletu, przed wznowieniem gry wskazane jest ponowne naoliwienie instrumentu oraz dodatkowo z początku nie obciążanie go zbyt długim dziennym czasem gry.
  • Nigdy nie wolno pozostawiać fletu przy grzejnikach, w miejscach nasłonecznionych oraz w pobliżu innych źródeł ciepła. Należy unikać również sytuacji, w których instrument narażony jest na długotrwałe działanie zdecydowanie niskich temperatur.

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Mat Max | Flet renesansowy Fryderyk, Polecamy, Instrumenty, MAT MAX, matmax, mat-max, flet do szkoły, flet renesansowy, flet, fryderyk

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 06/02/2024

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 06/02/2024

06-02-2024
Nowe dostawy w naszym sklepie muzycznym! Z przyjemnością informujemy o najnowszych dostawach w naszym sklepie muzycznym. Chcielibyśmy jednak zaznaczyć, że przedstawione informacje odnoszą się wyłącznie do bieżących dostaw i nie są równoznaczne z aktualną dostępnością produktów w sklepie. Informacje o dostępności można znaleźć na karcie każdego produktu. 2...
Raport z ostatnich dostaw do Składu - 05/09/2023

Raport z ostatnich dostaw do Składu - 05/09/2023

05-09-2023
Kochani! Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami najnowszymi dostawami, które dotarły do naszego sklepu muzycznego w ostatnich dniach. Pamiętajcie, że te informacje nie odzwierciedlają dostępności produktów w sklepie, ale są jedynie wskazówką, jakie nowe produktu, instrumenty trafiły do naszego sklepu. Ponadto, nie wszystko można znaleźć na naszej stronie internetowej,...