SENNHEISER

SENNHEISER

autoryzowany partner SennheiserChyba każdy muzyk marzy o tym by pewnego dnia nagrać płytę, jednak wizyta w studio jest bardzo kosztowna, ale czy studio jest nam potrzebne? Na szczęście nie, ponieważ dziś możemy nagrywać w domu i używać sprzętu wysokiej jakości, sprzętu takiego jak mikrofony i sprzęt do odsłuchu firmy Sennheiser.

Składmuzyczny.pl jest Autoryzowanym Dealerem Produktów Sennheiser o numerze 048SE964122PRO

Sennheiser jest niemiecką firmą, która powstała tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Firma rozpoczynała od produkcji woltomierzy, później rozpoczęto produkcję mikrofonów i słuchawek, a w 1980 roku, producent nawiązał nawet współpracę z firmą lotniczą Lufthansa, dla której dostarczał systemy odsłuchowe, jednak Sennheiser jest najlepiej znany w środowisku muzycznym za sprawą doskonałych mikrofonów i słuchawek. Budując swoje własne, domowe studio, musimy pomyśleć o sprzęcie do nagrywani, a podstawą nagrywania jest mikrofon, których w ofercie niemieckiego producenta nie brakuje. Jednym z najczęściej wybieranych jest model Sennheiser e835 S. Jest to mikrofon przeznaczony do nagrywania wokalu oraz do występów scenicznych. Mikrofon ten charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na sprzężenia zwrotne i brakiem szumów oraz innych doskonałości, które są eliminowane dzięki specjalnej kapsule antywstrząsowej, a bardzo solidny metalowy korpus zapewnia ochronę dla delikatnych części w sprzęcie. Do mikrofonu dołączony jest także klips mikrofonu i pokrowiec.

Instrumentaliści również znajdą coś dla siebie. Wspaniałym wyborem jest mikrofon instrumentalny Sennheiser e 606. Model ten jest płaski i bardzo dobrze sprawuje się przy nagrywaniu ciężkich i agresywnych brzmień gitary, a specjalna konstrukcja antywstrząsowa pozwala na bezproblemowe nagrywanie kolejnych partii instrumentalnych.

Nie ma nagrywania bez dobrego odsłuchu, a taki odsłuch jest możliwy tylko dzięki dobrym słuchawkom, takim jak na przykład Sennheiser HD 201. Słuchawki te są bardzo chętnie wybierane z powodu bardzo dobrej jakości przy stosunkowo niewielkiej cenie. Model ten posiada bardzo wyraźny bas, świetnie tłumi różne dźwięki z otoczenia a dodatkowo słuchawki te są bardzo wygodne, lekkie i nie sprawiają kłopotów przy nagrywaniu jak mają to w zwyczaju niektóre słuchawki, które opadają lub zsuwają się podczas nagrywania.

Jeżeli zamierzamy nagrać płytę i wydać ją to wtedy powinniśmy udać się do studia nagrań, ale jeżeli zamierzamy nagrać coś dla siebie, dla znajomych, w celu umieszczenia swojej muzyki na różnych portalach lub w jakimkolwiek celu, wtedy warto przejrzeć ofertę sprzętu Sennheiser, w której nie brakuje przeróżnych mikrofonów i sprzętu odsłuchowego, a każdy model charakteryzuje się zawsze wysoką jakością i trafia w gusta każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.