QSC

QSC

Chyba każdy lubi muzykę, nie ważne czy chodzi o jej granie czy słuchanie. Muzykę słyszymy wszędzie, w telewizji, w radiu, jednak aby posłuchać jej na szerszą skalę, musimy udać się na koncert lub do klubu. Aby słuchacz mógł cieszyć się wyjątkowymi wrażeniami dźwiękowymi, należy zadbać o przeróżne aspekty takie jak odpowiednia akustyka, nagłośnienie, miksery, wzmacniacze mocy i wiele innych, a odpowiedni dobór i ustawienie takiego sprzętu nie należą do łatwych. Jeśli jednak potrzebujemy szeroko pojętego sprzętu audio do klubu lub innych pomieszczeń, powinniśmy się zastanowić nad wyborem sprzętu marki QSC.

Firmę tę w 1968 roku założył Patrick Howe Quilter, a rozwinięcie skrótu QSC oznacza Quilter Soiund Company. Marka ta już od początku była związana z produkcją sprzętu audio i dziś jest jedną z przodujących marek w produkcji wzmacniaczy mocy, systemów nagłośnieniowych i wielu innych. Zwłaszcza kolumny są bardzo chętnie wybierane przez klientów.

Jest to kolumna niskotonowa, która zapewni mocne i wyraźne brzmienie tonów basowych. Model ten posiada subwoofer o konstrukcji bandpass z dwoma dwunastocalowymi przetwornikami wysokiej jakości, gwarantującymi bardzo naturalny dźwięk. Moc tej kolumny wynosi 1000W, co jest wystarczającą mocą do obsługi nawet tych większych obiektów jak sale koncertowe czy naprawdę duże kluby. Ponadto obudowa kolumny wykonana jest z najwyższej jakości sklejki brzozowej i posiada nagwintowane gniazdo tyczki, dzięki czemu połączenie z nagwintowaną tyczką głośnikową jest stabilne i pozbawione luzów.

Pamiętajmy, że same kolumny to nie wszystko, ponieważ bardzo ważna jest też akustyka, mikrofony, miksery czy wzmacniacze mocy, dlatego planując zaopatrzenie Sali koncertowej warto rozejrzeć się także za pozostałym niezbędnym sprzętem, ale to nie będzie większym problemem jeśli postawimy na markę QSC. Dzięki takiemu wyborowi możemy być pewni nie tylko doskonałej jakości dźwięku, ale także solidnego wykonania i wyjątkowej odporności na przeróżne obicia i uszkodzenia.