Fraud Blocker

DADDARIO

DADDARIO

Struny historii muzyki

D'Addario jest firmą produkującą struny do instrumentów muzycznych, takich jak gitary, skrzypce, wiolonczele i inne. Firma ta została założona w 1680 roku we Włoszech, a obecnie jej siedziba znajduje się w Farmingdale w stanie Nowy Jork, w USA. D'Addario jest jednym z największych producentów strun na świecie i oferuje szeroką gamę produktów, w tym struny  do instrumentów akustycznych i elektrycznych. Firma ta cieszy się uznaniem wśród profesjonalnych muzyków i miłośników muzyki na całym świecie.

Historia rodziny D'Addario

Rodzina D'Addario ma długą historię produkcji strun, począwszy od świadectwa chrztu Donato D'Addario w 1680 roku. Po katastrofalnym trzęsieniu ziemi w 1905 roku dwaj szwagrowie wyemigrowali do Astorii w Queens, aby wykorzystać popyt na struny z ojczyzny. Po powrocie Rocco do Salle i założeniu przez Carmine własnego sklepu w rodzinnej rezydencji, proces produkcji stał się sprawą rodzinną. Unikalna metoda wytwarzania strun oparta na jelitach była przekazywana z pokolenia na pokolenie D'Addarios i pozostaje ważną częścią dziedzictwa rodzinnego.

Brzmienie innowacji - nylonowe struny

Zwiększona popularność gitary na początku XX wieku doprowadziła do wzrostu popytu na struny, a D'Addario był dobrze przygotowany do zaspokojenia tej potrzeby. Rodzinne eksperymenty z nylonem, zainspirowane wynalezieniem tego materiału przez DuPont, pozwoliły im opracować unikalny produkt, który oferował najwyższą jakość i dźwięk. Ta innowacja pomogła ich firmie rozwijać się i zainspirowała wielu innych producentów strun, dając muzykom na całym świecie lepsze opcje, jeśli chodzi o akcesoria do instrumentów.

Pionierskie struny stojące za rewolucyjnym dźwiękiem

Pod koniec 1940 i na początku 1950 roku, John D'Addario Sr. dostrzegł okazję do wykorzystania rosnącej popularności strun stalowych. W latach 1956-1962 założył Archaic Musical String Mfg Co. i dostarczał struny renomowanym producentom gitar, takim jak Gretsch, Martin i Guild. W 1962 roku obie firmy połączyły się, tworząc Darco, który był liderem w produkcji metalowych strun do instrumentów strunowych. Ten odważny ruch Johna D'Addario Sr. zrewolucjonizował branżę i utorował drogę dalszym innowacjom w produkcji gitar. Sukces Darco jest świadectwem ich ciężkiej pracy i przyszłościowego podejścia do biznesu.

Darco wprowadza innowacje w strunach gitarowych dzięki przełomowym rozwiązaniom, takim jak pierwsze automatyczne urządzenie do owijania strun i struny basowe z okrągłą wijką. Ich zaangażowanie w jakość i innowacyjność czyni ich liderem w branży, pozwalając graczom czerpać więcej ze swojej muzyki i cieszyć się bogatszymi wrażeniami z gry.

Duet, który połączył świat

Poprzez połączenie z Martin Guitars, Darco i Martin obniżyli koszty, jednocześnie zwiększając produkcję i rozwój strun. Jednak rodzina D'Addario chciała mieć pewność, że mają pełną kontrolę nad swoimi strunami. Aby to zrobić, założyli D'Addario & Company w 1974 roku i wrócili do samodzielnego tworzenia strun. Dziś Darco jest nadal nazwą handlową Martin Guitars, ale D'Addario & Company produkuje własne struny, dając gitarzystom dostęp do szerokiej gamy unikalnych opcji strun.

Wszystko jest możliwe

Rodzina D'Addario jest niezwykłym przykładem sukcesu. Z biegiem lat ich firma rozwijała się i rozkwitała, rozszerzając się z jednego biura w Lynbrook w stanie Nowy Jork do wielu lokalizacji na całym świecie i zatrudniając ponad 900 osób. Ta podróż od małomiasteczkowych korzeni do globalnej przedsiębiorczości przypomina nam, że wszystko jest możliwe dzięki ciężkiej pracy, poświęceniu i wytrwałości. D'Addario naprawdę zbudowali coś niezwykłego, a ich osiągnięcia służą jako inspirujący przykład dla firm na całym świecie.