Fraud Blocker

Laboga Diamond Sound 40W ][ Wzmacniacz gitarowy typu head

 • 8 699,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy głowy gitarowej Diamond Sound 40W

 • Zaawansowana lampowa głowa gitarowa z serii Diamond Sound o mocy 40w
 • Trzy kanały - czysty, przesterowany, Booster
 • Potencjometry Clean, Volume 1, - kanał czysty;
  Drive, Volume 2, Drive 2, Solo - kanał przesterowany;
  Booster
 • Wspólna regulacja barwy dla obu kanałów Treble, Middle, Bass, Presence z przełącznikiem Mid Switch,
 • Dwa gniazda footswitch: Channel/Solo, Drive 2/Booster
 • Przełącznik bright dla kanału clean
 • Szeregowa pętla efektów

 

Ogólny opis

Nowa jakość w stylu vintage

DS40 to odłam konstrukcji Diamond Sound - serii wzmacniaczy czerpiących z 45 lat doświadczenia firmy Laboga. Przy projektowaniu wzmacniacza brał udział śp. Adam Laboga. DS to najnowsza, ekskluzywna linia wzmacniaczy i kolumn budowanych ręcznie we Wrocławiu, w której skład wchodzą Heady, Comba jedno i dwugłośnikowe oraz dedykowana kolumna.

 

Budowa

Do budowy wzmacniacza wykorzystano technologie - Point-to-point co oznacza, że w konstrukcji nie użyto ani jednego układu scalonego ani tranzystora. Pełna lampa DS50 napędzana czterema lampami 6V6. Jako najmłodsze dziecko serii Diamond Sound, posiada wszystkie funkcje tej serii, czyli: 3-kanały, szeregową pętlę efektów, wspólną korekcję a także wyjątkowy dla siebie booster, przełącznik headroom oraz dodatkowy potencjometr gain:

 

 • Booster: W układzie zastosowano rzadko spotykane we wzmacniaczach lampowych równoległe połączenie lampy ecc83 (dwie połówki lampy połączono w taki sposób, że powstała niejako jedna duża trioda). Rozwiązanie to charakteryzuje się poprawieniem stosunku sygnał szum o 4 dB, mniejszymi zniekształceniami harmonicznymi i większym gainem względem typowej aplikacji opartej o pojedynczą triodę. Punkt pracy lampy ustawiono tak, aby osiągnąć najmocniejsze wzmocnienie przy zapewnieniu jak najszerszego pasma przenoszenia, co w połączeniu z umiejscowieniem tego układu przed całym przedwzmacniaczem, sprawia, że absolutnie wszystko co trafia z gitary na preamp (każdy dźwięk, flażolet, death note, palm muting czy jakikolwiek inny niuans artykulacyjny) jest wzmacniane i delikatnie ubogacone o drugą harmoniczną.
 • Headroom switch to trójpozycyjny przełącznik umożliwiający zmianę punktu pracy pierwszej lampy odpowiedzialnej za kanał przesterowany. Wprowadza on możliwość kontroli głębokości ‘obcinania’ sygnału przez tę część przedwzmacniacza. Pozycja oznaczona ’DS’ wskazuje na standardowy punkt pracy, a co za tym idzie na typowe brzmienie dla DS’a. Środkowa pozycja ‘Low’ oznacza bardzo głębokie ‘obcięcie’ sygnału, przekładające się to na dość ciemne i ciężkie w odczuciu brzmienie, nadające się np. do przytłaczających, palm muting’owych riffów. Druga skrajna pozycja opisana ‘High’ ustawia pracę lampy na maksymalne wzmacnianie sygnału w całym jej paśmie przenoszenia. W tej sytuacji brzmienie okazuje się dużo jaśniejsze, ostre i uzupełnione o wyższe częstotliwości i ich harmoniczne, idealne do szybkich, melodycznych i shred’owych solówek.
 • Drive 2 to zdublowany potencjometr Drive 1 umożliwiający kontrolę nad poziomem gainu. Oba potencjometry można ustawić niezależnie od siebie i przełączyć za pomocą przełącznika nożnego – footswitch, co umożliwia uzyskanie dwóch różnych charakterów przesteru.

 

Brzmienie

W regulacji barwy zastosowano trójpozycyjny przełącznik "Mid Switch", który powoduje zmianę charakteru działania układu regulacji barwy. Różne ustawienia tego przełącznika skutkują przesunięciem częstotliwości środkowej filtra układu regulacji barwy, jak i zmianą zawartości tonów niskich. Dodatkowo kanał clean posiada przełącznik „Bright”, który pozwala na wybór dwóch różnych zakresów rozjaśnienia brzmienia. Dzięki temu rozwiązaniu możemy uzyskać brzmienia od ciemnego do krystalicznie czystego i jasnego. Wzmacniacz gra szerokim pasmem  z niesamowitą dynamiką, świetnie oddaje artykulację, posiada duży zakres gainu na kanale przesterowanym. Można na nim uzyskać brzmienia od bluesa do metalu używając jedynie gitary i przewodu.

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu Diamond Sound 40W
Typ wzmacniacza Lampowa głowa gitarowa
Charakter brzmienia Vintage

Parametry konstrukcyjne

Moc wyjściowa 40w
Lampy na końcówce 4 x 6V6
Lampy na preampie 4 x ECC83
Układ głośników Brak
Ilość kanałów 3 - czysty, przester (high gain) i booster
Equalizacja Wspólna dla obu kanałów
Pętla efektów Tak
Wyjście słuchawkowe Brak
Line-out Brak
Sztuczne obciążenie transformatora głośnikowego Brak
Sterowanie Clean, Volume 1, - kanał czysty; Drive, Volume 2, Drive 2, Solo - kanał przesterowany; Booster
Ablablabla bla ;) Szybkie przełączanie kanałów na przekaźnikach
Wejścia na fooswitch Tak, przełączanie kanałów i pętli, przełączanie zrealizowane na przekaźnikach,
Wyjścia kolumnowe 4 ohm, 8 ohm, 16 ohm

Parametry fizyczne

Wykończenie Grafitowa, twarda otulina,
Rozmiary 680 x 220 x 260 mm
Waga 17 kg

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Laboga Diamond Sound 40W | Głowa gitarowa, Laboga, Gitarówka, do elektryków, Głowy, Wzmacniacze i paczki, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, Gitary, wzmacniacze, Polecamy, Heady gitarowe, LABOGA, do elektrykow, DS-40, DS40