Fraud Blocker

Kostka do gitary

  • 3,50 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy kostki do gitary

  • Używane do gry na gitarach elektrycznych, akustycznych i basowych
  • Dostępne w wielu kolorach i grubościach
  • Ważne narzędzie gitarzysty

 

Ogólny opis

Kostki są nieodłącznym towarzyszem gitarzystów. Po wielu godzinach grania wybór piórka staje się niemal równie ważny, jak wybór strun czy samego instrumentu. Istotna staje się ich grubość, geometria i materiał, z którego są wykonane. Na szczęście mamy w ofercie przekrój przez najpopularniejsze z nich więc na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Co to jest i do czego służy?

Kostka to cienki kawałek materiału, najczęściej tworzywa sztucznego o kształcie ułatwiającym granie, zbliżonym do trójkąta bądź kropli. Pozwala chronić palce początkujących gitarzystów i zwiększa precyzję tych bardziej zaawansowanych (choć zdarza się, że ludzie umiejący grać palcami nie wiedzą jak grać piórkiem i vice versa).

Grubość

Istotnym czynnikiem przy doborze kostki jest jej grubość. Na początku warto zwrócić na to uwagę, przeczytać na ten temat artykuł w internecie (np. ten opis produktu) lub obejrzeć filmik (linki poniżej).

  1. Bardzo cienka — grubość poniżej 0,5 mm - używane do gitary klasycznej (choć na niej głównie gra się palcami), z uwagi na inny dźwięk czasem używane są do gitary akustycznej
  2. Cienka — grubość 0,5-0,6 mm - zazwyczaj najlepsze do gry akordowej na gitarze akustycznej
  3. Średnia — grubość 0,73-0,88 mm - świetny wybór dla początkujących na gitarze elektrycznej bądź akustycznej
  4. Gruba — grubość 1,0-1,14 mm - używane do gry na gitarze elektrycznej, gdy wymagana jest duża precyzja
  5. Bardzo gruba — grubość powyżej 1,5 mm - używane do ostrego łojenia na elektryku lub basie.

Kształt

Definicja podaje, że standardowa kostka najczęściej przyjmuje kształt trójkąta równoramiennego (czasem równobocznego), o zaokrąglonych bokach. Genialne, przy czym w 90% przypadków kompletnie nie na temat. Wystarczy spojrzeć na miniaturkę poniżej, gdzie Marty trzyma najpopularniejszy typ piórka. Dlatego można powiedzieć, że kostka wygląda jak kostka (kropka).

Chyba że wygląda jak jazz. Albo trójkąt (może raczej wyjątkowo równy nachos, który nie pogiął się w trakcie smażenia). Wynika to jednak z praktycznych powodów. Kostek typu Jazz, używają muzycy jazzowi oraz wszyscy, którym zależy na wysokiej precyzji i szybkości gry. Są też mniejsze niż standardowe kostki i bardziej przypominają kroplę. Z kolei trójkątne docelowo są kierowane do basistów, wbrew pozorom nie dlatego, że nie wiedzą oni, która strona kostki służy do grania (co mogłoby się zdarzyć, jeśli całe życie grasz palcami). Struny basu są o wiele grubsze, dlatego kostka zużywa się szybciej. Aby ich używanie miało większy sens, kształt trójkąta równobocznego daje nam trzy identyczne końce i większą żywotność.

Wolność wyboru i wsparcie merytoryczne

Z doświadczenia wiem, że można godzinami wybierać w internecie przedmioty, których znaczenie nie jest tak wielkie, jak nam się w tym momencie wydaje. Dlatego mam nadzieję, że ten krótki opis uzupełniony o filmy i przegląd stron producenta uczynią wybór właściwej kostki lekki jak piórko (ba-dum tsss). W razie wątpliwości mamy też sklep stacjonarny gdzie można przyjść i pomacać kostkę przed zakupem. Śpieszmy się grać kostkami, tak szybko giną.

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Kostka do gitary, Akcesoria gitarowe