Fraud Blocker

Ibanez TMB100-TFB Talman ][ 4-strunowa gitara basowa

  • 1 311,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary basowej Ibanez Talman TMB100-TFB

  • Gitara basowa firmy Ibanez z serii Talman Bass produkcji Indonezyjskiej
  • Świetny bas, idealny wybór dla początkujących
  • Korpus został wykonany z topoli, natomiast pod łapą mamy klonowy gryf
  • Na 34-calowej podstrunnicy znajdziemy jatobę oraz 20 progów
  • Elektronika w gitarze jest dwupasmowa
  • Przystawki w układzie P/J (SS): Ibanez Dynamix P, Ibanez Dynamix J
  • Potencjometry basu to Master Volume, Balance, MBass/Treble
  • Instrument w kolorze Tri Fade Burst

 

Ogólny opis

Trudne początki

Basista, bohater, o którym mało kto pamięta. Kiedy jest to jest niedoceniany, ale kiedy znika, jego strata jest bardzo odczuwalna. Basiści to filary zespołów, bez z nich, gitarzyści nie mają wcale takiej dużej mocy jak się wydaje, a stopy i tomy perkusisty, mogłyby być czymś podbite. Dlatego właśnie droga basisty jest pełna przeszkód i szyderstw, ale skrywa w sobie największą odpowiedzialność za brzmienie zespołu. Bez Was to nie miałoby sensu :). Każdy nowy adept 4 strun powinien być traktowany z należytym szacunkiem i pielęgnowany, jak najpiękniejszy kwiat. Co za tym idzie, powinien mieć instrument, który na sam widok nie przyprawi go o mdłości. Nie, to nie jest koszt 6000 złotych. Wiele firm, jak w tym wypadku Ibanez, dba również o potrzeby nowicjuszy, czy niesamowitych muzyków z ograniczonym portfelem :).

Stonowany cios?

Przed Wami Ibanez TMB100, czy inaczej Talman. Gitara, która zadowoli każdego początkującego basistę, a myślę, że sprosta oczekiwaniom niejednego doświadczone szarpidruta. Brzmienie tej gitary nadaje fajny charakter, lekko vintage'owy, a łączy to z nowoczesnym zacięciem, dając bardzo ciekawe połączenie, przez co bas nie muli, a raczej jest dobrze wyważony między dołem, a środkiem. Oczywiście możemy brzmieniem sobie manipulować, od tego mamy potki Master Volume, Balance, MBass/Treble. Także wszystko od bluesa, przez jazz, rock ten lżejszy i cięższy, aż po funk, pop czy R&B stoi przed Tobą otworem. Bas fajnie chodzi z przesterem, daję mu takiej swojej górki, która zmienia nieco charakter brzmienia, ale wymierza konkretny cios. Bardzo podoba nam się lekki fuzzik, który Talman od siebie daję na distorcie, albo może tylko nam się zdaję :).

Miętówka

Konstrukcja z dość standardowych, ale za to sprawdzonych materiałów. Korpus wykonany został z topoli, natomiast gryf to klasyczny klon, oraz jatoba na podstrunnicy. Po za tym, skala 34", 20 progów. Muzyka klasyczna wręcz. Elektronika dwupasmowa, więc mamy trochę pasywa, trochę aktywa, to i to fajne. Przystawki w układzie P/J, można powiedzieć Precision Bass/Jazz Bass ;). Na pokładzie mamy Ibanez Dynamix P, Ibanez Dynamix J. Gitara ma chromowany osprzęt i jest w klasycznym kolorze podpalanki. Wygodna, świetnie brzmiąca, zajebista.

 

Specyfikacja

Ogólne

Seria Talman Bass
Nazwa modelu TMB100-TFB
Kraj produkcji Indonezja

Korpus

Kolor korpusu Tri Fade Burst
Materiał korpusu Topola
Wykończenie korpusu Na błysk
Kształt korpusu Talman

Gryf

Materiał gryfu Klon
Wykończenie gryfu Satyna
Menzura 34"
Podstrunnica Jatoba
Radius podstrunnicy 12"
Ilość progów 21
Rozmiar progów Standard
Znaczniki Biała kropka
Pręt Vintage-Style

Elektronika

Przetwornik przy mostku Ibanez Dynamix P
Przetwornik przy gryfie Ibanez Dynamix J
Sterowanie Master Volume, Balance, MBass/Treble
Elektrinika Aktywna
Układ przetworników PJ (SS)

Pozostałe

Wykończenie osprzetu Chrom
Klucze Otwarte klasyczne
Ilość strun 4
Opakowanie Brak

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Ibanez TMB100-TFB Talman | 4-strunowa gitara basowa, Gitarówka, Model Ibanez Talman Bass, Gitary basowe, Polecamy, Instrumenty, Gitary, wzmacniacze, Gitary i basy, Basy Ibanez, Basy 4 strunowe, Podział na modele, IBANEZ, Gitarowka, Podzial na modele