Fraud Blocker

Ibanez RGT1221PB-DTF Seria RG Premium ][ Gitara elektryczna

 • 6 376,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary elektrycznej Ibanez RGT1221PB-DTF

 • Wysokiej klasy gitara elektryczna z serii RG Premium japońskiej firmy Ibanez
 • Wyprofilowany korpus z lipy z przyciągającym wzrok topolowym topem burlowym
 • Gładko pracująca 7-częściowa szyjka Wizard III z klonu/orzecha nadaje się do szybkiej gry
 • Przetworniki DiMarzio Air Norton i Tone Zone oferują szeroką gamę brzmień
 • Szeroka kontrola kształtowania brzmienia zapewniona przez system przełączania dyna-MIX 10
 • Mostek mono-rail zapewnia precyzyjną intonację, poprawiając jednocześnie sustain i artykulację
 • Solidne klucze blokowane marki Gotoh i przyciągające uwagę złote okucia
 • Świecące kropki boczne stanowią doskonały punkt odniesienia na ciemnych scenach
 • W zestawie Gig Bag

 

Ogólny opis gitary elektrycznej Ibanez RGT1221PB-DTF

Tytułem wstępu o gitarze

Ibanez Premium RGT1221PB to gitara z szybkim, 7-częściowym gryfem typu Wizard III oraz oszałamiającym topem z topoli. Ta gitara jest demonem prędkości, to widać i czuć od razu jak się ją weźmie do ręki. Korpus jest wykonany z amerykańskiej lipy, która gwarantuje zrównoważone brzmienie. Wspaniała hebanowa podstrunnica — wyposażona w nierdzewne progi typu jumbo — śpiewa z żywą projekcją i długim sustainem. Gitara Ibanez RGT1221PB jest wyposażona w dwa humbuckery DiMarzio — Air Norton i Tone Zone, a to oznacza, że jest to gitara do grania metalu, która przepełniona jest agresją i jest gotowa do dzikiego wycia. System przełączania dyna-MIX 10 oferuje szeroką kontrolę nad brzmieniem. Ponadto, gitara posiada mostek Mono-rail, który jest wyjątkowo wygodny pod dłonią grającego. Wszystko to składa się na elektryczną gitarę typu solidbody, która jest rockową, metalową maszyną.

Gryf typu Wizard III

Profil gryfu Wizard III jest znakiem rozpoznawczym firmy Ibanez. W gitarze elektrycznej Ibanez RGT1221PB jest gryf trzeciej generacji tego rodzaju gryfu. Jego niewiarygodnie cienki kontur jest sprawia, że jest to ulubiona konstrukcja dla tych, którzy cenią sobie szybkość grania, ponieważ pozwala na nieskrępowany ruch w górę i w dół podstrunnicy. Konstrukcja z klonu i orzecha włoskiego zapewnia stabilność, a jednocześnie oferuje zwiększony sustain i atak tonalny.

Metalowe Humbuckery DiMarzio

Gitara Ibanez RGT1221PB jest wyposażona w dwa przetworniki DiMarzio o ogromnym zakresie brzmieniowym. Po pierwsze, przy mostku znajduje się DiMarzio Tone Zone — gorący humbucker o bardzo szerokim zakresie dynamiki. Jest on doskonałym uzupełnieniem dla DiMarzio Air Norton przy gryfie, który jest głęboki, ciepły i niezwykle czysty, z odpowiednią ilością blasku do grania akordów. Ponadto, system przełączania dyna-MIX 10 firmy Ibanez oferuje 10 różnych kombinacji pickupów za pomocą przełącznika mini-toggle i 5-kierunkowego przełącznika.

Stały mostek zapewniający stabilny strój

Ibanez Premium RGT1221PB posiada stały mostek typu Mono-rail, dzieki niemu od stroju standardowego do obniżonego, wysokość dźwięku gitary pozostanie stabilna, a napięcie strun będzie bardzo spójne. Zmiana stroju podczas koncertu przebiega znacznie szybciej, niż w przypadku mostka vibrato. Generalnie ten mostek rządzi.

Alter switch system i power tap

Gdy przełącznik alter znajduje się w pozycji neck, tryb power tap jest włączony. Gdy przełącznik alter jest w pozycji mostka, tryb "power tap" jest wyłączony. Gdy tryb "power tap" jest wyłączony, a przełącznik pickup selector znajduje się w pozycji neck, wybierany jest pickup neck. Gdy przełącznik znajduje się pomiędzy pozycją szyjki a pozycją środkową, wybierane są przetworniki szyjki od strony mostka i przetworniki mostka od strony szyjki. Gdy przełącznik znajduje się w położeniu środkowym, wybierane są oba przetworniki - szyjkowy i mostkowy. Gdy przełącznik znajduje się pomiędzy pozycją środkową a pozycją mostka, wybierane są przetworniki szyjki i mostka. Gdy przełącznik znajduje się w pozycji mostka, wybierany jest przetwornik mostka. Gdy włączony jest tryb "power tap", a przełącznik wyboru pickupów znajduje się w pozycji neck, wybierany jest pickup neck oraz tryb "power tap". Gdy przełącznik znajduje się pomiędzy pozycją neck a środkową, wybierany jest przetwornik neck po stronie mostka. Gdy przełącznik znajduje się w pozycji środkowej, wybierane są oba przetworniki — szyjkowy i mostkowy — i oba działają w trybie "power tap". Gdy przełącznik znajduje się pomiędzy pozycją środkową i mostkową, wybierana jest strona mostkowa przystawki mostkowej. Gdy przełącznik znajduje się w pozycji mostka, wybierany jest przetwornik mostka i działa on w trybie "power tap".

Sterowanie

Gdy gitara jest ustawiona w pozycji do gry, wzdłuż dolnej krawędzi korpusu znajduje się jedno pokrętło i jeden przełącznik. Najbliżej wycięcia na kolano znajduje się 5-pozycyjny przełącznik wyboru pickupów. Najbliżej końca korpusu znajduje się pokrętło barwy dźwięku. Pokrętło głośności znajduje się tuż nad 5-pozycyjnym przełącznikiem pickupów. Pomiędzy pokrętłami głośności i barwy znajduje się przełącznik alter.

 

Specyfikacja gitary elektrycznej Ibanez RGT1221PB-DTF

Ogólne

Producent Ibanez
Seria RG Premium
Model RGT1221PB-DTF
Produkcja Indonezja

Korpus

Kolor korpusu Deep Twilight Flat
Materiał korpusu Topola Burl (3mm) na topie, korpus z amerykańskiej lipy
Wykończenie korpusu Satyna
Kształt korpusu RG
Mocowanie gryfu Neck-through

Gryf

Materiał gryfu 7-częściowy klon/orzech
Wykończenie gryfu Satin Polyurethane
konstrukcja gryfu Wizard III, 
Menzura 25.5"
Szerokość na siodełku 43 mm
Szerokość na 24 progu 58 mm
Grubość na 1 progu 19 mm
Grubość na 12 progu 21 mm
Podstrunnica Podstrunnica hebanowa
Radius podstrunnicy 400mm
Ilość progów 24
Progi Jumbo ze stali nierdzewnej, wysokiej jakości obróbka krawędzi frezów
Znaczniki Akrylowa i abalonowa inkrustacja blokowa

Elektronika

Przetwornik przy mostku
DiMarzio The Tone Zone (H) bridge pickupPassive/Alnico
Przetwornik przy gryfie
DiMarzio Air Norton (H) neck pickupPassive/Alnico
Sterowanie Volume, Tone, 5-way switch, Alter Switch dyna-MIX 10
Układ przetworników HH

Pozostałe

Mostek Mono-rail bridge
Wykończenie osprzętu Cosmo black
Klucze Gotoh MG-T
Struny D'Addario EXL110
Rozmiar strun .010/.013/.017/.026/.036/.046
Opakowanie Gig bag

 

Filmy i prezentacje marki

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

IBANEZ RGT1221PB-DTF Seria RG Premium | Gitara elektryczna, Gitary, wzmacniacze, Gitary i basy, Gitary elektryczne, Gitary Ibanez, Seria Premium, Ibanez Modele Full Body, Model Ibanez RG, IBANEZ, RGT1221PB-DTF, RGT1221PB DTF, RGT1221PBDTF