Fraud Blocker

Ibanez KIKO10BP-TGB Kiko Loureiro ][ Gitara elektryczna

  • 7 476,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary elektrycznej Ibanez KIKO10BP-TGB

  • Gitara elektryczna sygnowana nazwiskiem Kiko Loureiro, brazylijskiego wirtuoza i gitarzysty Megadeth
  • Korpus wykonany jest z olchy z klonem, dzięki czemu jest stabilny
  • Gryf wykonany z olchy i orzecha, wzmocniony tytanowym prętem KTS
  • Przetworniki DiMarzio KIKO układ HSH
  • Tremolo Edge-Zero II
  • W zestawie Gig Bag

 

Ogólny opis

Trochę z historii o marce Ibanez

Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych oficjalnie rozpoczęto w 1935 r., jednak marka Ibanez zdobyła rozgłos dopiero w latach 60. Historia marki Ibanez rozpoczęła się w 1954 r., kiedy Harry Rosenbloom otworzył w miasteczku Bryn Mawr w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych sklep muzyczny. Z powodu boomu muzycznego, który miał miejsce po II wojnie światowej nie mógł sprostać dużemu zapotrzebowaniu na instrumenty, w związku z czym otworzył własną firmę zajmującą się produkcją gitar – Elger Guitars. Firma ta wyprodukowała małą ilość gitar do roku 1965 kiedy to Harry Rosenbloom zdecydował się zostać oficjalnym importerem i dystrybutorem firmy Hoshino Gakki na rynku amerykańskim. Po wojnie artykuły produkowane w Japonii miały w USA opinię produktów o bardzo niskiej jakości. Aby wejść na tak trudny rynek firma Hoshino Gakki przyjęła nazwę Ibanez, będącą nazwą hiszpańskiego producenta gitar przejętego przez tę firmę w 1964 r.

 

O sygnaturach gitar

Jeśli słyszymy, że któryś z naszych kolegów kupił gitarę sygnowaną, to od razu chcemy się z nim umówić, złapać ją do ręki i pograć, dlaczego tak jest? Sygnatury to coś wyjątkowego, nie są to instrumenty często spotykane, dlatego budzą lekką ekscytacje i ciekawość. Takie instrumenty zwykle nie należą też do najtańszych, przemawia za tym wspomniana rzadkość, bo w grę wchodzą indywidualne cechy gitarzysty, mogą różnić się wszystkim, co sobie wymyśli.

 

Więcej o samej gitarze

Trudne technicznie, szybkie i mocne granie to wizytówka nie tylko takich nazwisk jak Steve Vai czy Joe Satriani, wśród tych wymiataczy gitary znajduję się również Kiko Loureiro, prezentujemy tutaj instrument sygnowany Jego nazwiskiem, czyli Ibanez KIKO10BP-TGB. Gitara jest stworzona dla osób na zaawansowanym poziomie gry, w końcu sam Kiko jej używa i robi to jak należy, sami posłuchajcie kawałka Imminent Threat :) Zawodowe mocne granie, dlatego jeśli Ty poszukujesz czegoś wyścigowego to sugeruję na chwilę zatrzymać się przy tej gitarze. Na pokładzie mamy przetworniki DiMarzio KIKO Original w układzie HSH.

 

Więcej o Kiko Loureiro

Ibanez z dumą przedstawia nam Kiko Loureiro . Jako główny gitarzysta jednego z najbardziej udanych brazylijskich zespołów progresywnego metalu, Angra, Kiko był bardzo ceniony na arenie międzynarodowej za wszechstronną i wirtuozowską grę na gitarze, zyskując reputację na międzynarodowej scenie gitarzystów. Oprócz Angry, Kiko szybko rozwija własną karierę solową i zwraca uwagę na całym świecie — szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Kiko wydał do tej pory cztery wyjątkowe albumy solowe (jego ostatni zatytułowany Sounds of Innocence), w których pokazuje swoje bogate pochodzenie etniczne i umiejętności jako gitarzysta, od łaciny, tradycyjnego brazylijskiego jazzu, fusion, a także metalu. Obecnie Kiko i Ibanez pracują nad swoją charakterystyczną gitarą, która ma zostać wydana pod koniec tego roku. Czekamy z niecierpliwością co przyniesie koniec tego roku.

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu KIKO10BP-TGB
Nazwa firmy Ibanez
Kraj produkcji Japonia

Korpus

Korpus Olcha/Klon
Kolor

Czarny transparentny przód, Czerwień transparentna tył

Gryf

Podstrunnica Palisander, oryginalne logo artysty na 12-progu
Typ gryfu KIKO10P 5pc Klon/Orzech
Pręt regulacyjny Tytanowy pręt KTS
Progi Jumbo Premium
Ilość progów 24
Mostek Edge-Zero II tremolo bridge

Przetworniki

Układ przetworników HSH
Przetwornik przy gryfie DiMarzio KIKO original (H) Pasywny/Ceramiczny
Środkowy przetwornik DiMarzio KIKO original (S) Pasywny/Alnico
Przetwornik przy mostku DiMarzio KIKO original (H) Pasywny/Ceramiczny

Pozostałe

Potencjometry 1xGłośność - rozłączana cewka / 1x Ton
Fabryczne strojenie 1E,2B,3G,4D,5A,6E
Fabryczne struny D'Addario EXL110
Opakowanie Gig bag

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Ibanez KIKO10BP-TGB Kiko Loureiro | Gitara elektryczna, Ibanez Artist, Gitary 6 strunowe, Gitary Ibanez, Gitary elektryczne, Gitary i basy, Gitary, IBANEZ, Ibanez Kiko Loureiro, KIKO10BP-TGB, KIKO10BPTGB, KIKO10BP TGB,