Fraud Blocker

Fender Vintera 60s Jazz Bass PF 3TS ][ 4-strunowa gitara basowa

  • 5 749,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary basowej Fender Vintera '60s Jazz Bass PF 3TS

  • Gitara basowa Jazz Bass z serii Vintera produkcji Meksykańskiej
  • Korpus z olchy w kolorze podpalanym
  • Układ przetworników SS Jazz Bass z lat 60
  • Gryf w kształcie litery C z połowy lat 60-tych
  • Podstrunnica z Pau Ferro o promieniu 7,25 cala z 20 progami w stylu vintage
  • 4-siodełkowy mostek z stylu Vintage
  • Klucze do strojenia z otwartym mechanizmem
  • W zestawie Gig Bag

 

Ogólny opis

Seria Vintera

W czerwcu 2019 roku firma Fender zaprezentowała nową linię vintage'owych gitar i basów - Vintera, nawiązującą do "złotej ery brzmienia i stylistyki Fendera". Jest to w zasadzie odświeżona seria Classic Player i podobnie jak we wcześniejszej serii, producent skupił się na tym, by wydobyć z instrumentów ich klasyczny duch i estetykę. I nie ma co ukrywać, jak zwykle im się to udało :)

Vintera '60s Jazz Bass

Basówka jest dla basistów, którzy doceniają urok przeszłości dopasowanej do współczesnych oczekiwań. Firma Fender stworzyła nową serię Vintera, a wśród niej model Vintera '60s Jazz Bass. Jest to połączenie klasycznego wyglądu z klasycznym profilem gryfu, radiusem podstrunnicy z epoki, cieplejszymi przetwornikami oraz zaktualizowaną elektroniką. Jest to replika z tamtych lat, lekko dopracowana w detalach, które mają znaczenie.

Więcej detali i szczegółów

Aby zachować odpowiedni poziom oraz by osiągnąć wysoki poziom brzmienia gitary, firma Fender zastosowała parę przetworników w układzie SS i poddała je pewnym drobnym modyfikacjom. Są to dwa przetworniki Vintage-Style '60s Single-Coil Jazz Bass. Solówki basowe to domena Jazz Bassa dzięki jego bardziej zróżnicowanemu brzmieniu, które zawdzięcza właśnie dwóm singlom. Brzmienie jest zbalansowane i ani za dużo tu dołu ani góry nie ma. Wszystko jest tak jak być powinno. Gryf jest w kształcie litery C z połowy lat 60-tych, posiada podstrunnicę z Pau Ferro o klasycznym promieniu 7,25 cala oraz ma nabite 20 progów typu Vintage. Mostek też jest stylu vintage z czterema siodełkami. Cóż jeszcze można napisać o tej basówce, .. gitarę ustawia się w stylu vintage. Wyposażona jest w zaczepy na pasek. Osprzęt i płytka mocująca gryf są chromowane. Kolor gitary to 3 Color Sunburst, czyli taki podpalany. Pickguard jest trzywarstwowy w kolorze skorupy żółwia. Trzeba przyznać pięknie się to wszystko razem komponuje i jednym słowem jest to piękny i dostojny Jazz Bazz!

Korpus z Olchy

W brzmieniu Olchy dominują średnie i wyższe pasma, ale mimo jej brzmienie jest uniwersalne i dość zrównoważone. Na sucho brzmi dość chłodno i płasko. Z racji na świetną odpowiedź i agresywny „atak”, drewno olchowe często wykorzystywane jest przy budowie tzw. „wyścigówek”, ale jest to także klasyczne drewno wykorzystywane przez Firmę Fender, czego przykładem jest własnie ten Jazz Bass.

Gryf z lat 60

Profil gryfu ma kształt typu C lat 60-tych. Wykończony na błysk z tyłu ładnie leży w dłoni i dodaje graniu waloru komfortu. Jest ogromnie wygodny. Z tej własnie wygody słynie Jazz Bass, który jest w tym względzie pewnym przeciwieństwem do równie popularnego Precla.

Klasyczne przetworniki z epoki

Zastosowano dwa przetworniki typu singiel, co nie jest żadną rewolucją, w końcu to jest Jazz Bass. Są to Vintage-Style '60s Single-Coil Jazz Bass. Razem i  osobno grają szlachetnie i z pazurem dając zrównoważone brzmienie. Wiele prawdy można z nich wydobyć, takiej typowej właśnie dla Jazz Bass'a.

Klasyczna podstrunnica

Podstrunnica o przekątnej 7,25 cala, jest wymagająca oraz podnosi poziom satysfakcji w graniu. Dzięki progom typu Vintage mamy tu klasykę na każdym etapie, a to się często liczy najbardziej, bo trzeba pamiętać o tym, że brzmienie instrumentu nie sprowadza się jedynie do tego jaki generuje dźwięk. Liczy się także to jak się go generuje, chodzi o ten feeling w graniu.

Mostek w stylu Vintage

Gitara posiada stylowy, klasyczny mostek z czterema stalowymi siodełkami beczkowymi. Jest to jak się nie trudno domyśleć ukłon w stronę klasyki, a więc i  autentycznego brzmienia Jazz Bass'a.

 

Specyfikacja

Ogólne

Producent Fender
Nazwa modelu Vintera '60s Jazz Bass, Pau Ferro Fingerboard, 3-Color Sunburst
Numer modelu 0149633300
Seria Vintera
Kraj produkcji Meksyk

Korpus

Kolor korpusu 3-Color Sunburst
Materiał korpusu Olcha
Wykończenie korpusu Polyester na błysk
Kształt korpusu Jazz Bass

Gryf

Materiał gryfu Klon
Wykończenie gryfu Urethane na błysk
Kształt gryfu C z lat 70 -tych
Menzura 34" (86.36 cm)
Podstrunnica Pau Ferro
Radius podstrunnicy 7.25" (184.1 mm)
Ilość progów 20
Rozmiar progów Vintage
Materiał siodełka Kość syntetyczna
Szerokość siodełka 1.5" (38.1 mm)
Znaczniki White Pearloid Block
Pręt regulacyjny Vintage-Style

Elektronika

Przetwornik mostkowy Vintage-Style '60s Single-Coil Jazz Bass
Przetwprnik gryfowy Vintage-Style '60s Single-Coil Jazz Bass
Sterowanie Volume 1. (Neck Pickup), Volume 2. (Bridge Pickup), Master Tone
Elektronika Pasywna
Układ przetworników SS

Osprzęt i pozostałe

Mostek 4-siodełkowy American Vintage Bass
Wykończenie osprzętu Nickel/Chrome
Klucze Fender '70s Vintage-Style otwarte
Pickguard 3-częściowy czarny/biały/czarny
Gałki Vintage Style Black Plastic Jazz Bass
Struny fabrycznie Fender 7250M Nickel-Plated Steel Roundwound, Long Scale, .045-.105
Opakowanie Gig Bag

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara basowa Vintera '60s Jazz Bass PF 3-Color Sunburst 014-9633-300 Fender, Jazz Bass, Fender Vintera, Gitary basowe, FENDER, 014-9633-300, 0149633300, Vintera '60s Jazz Bass PF 3-Color Sunburst, VINTERA 60S JAZZ BASS PF 3TS