Fraud Blocker

Ibanez AW54L-OPN ][ Leworęczna gitara akustyczna

  • 1 316,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary akustycznej Ibanez AW54-OPN

  • Gitara leworęczna akustyczna z serii Artwood
  • Korpus w kształcie Dreadnought
  • Wierzchnia płyta z litego mahoniu
  • Wykończenie typu Open Pore

 

Ogólny opis

To zastanawiające jest jak to jest, że ciekawe produkty, a tym wypadku instrumenty mają tak ubogi opis na stronie producenta. Nie inaczej jest w tym wypadku. W związku z tym postaramy się uzupełnić tę lukę i podać tyle informacji na jej temat by ktoś kto to będzie czytał mógł poczuć się poinformowany w sposób  wyczerpujący. Swoją drogą ze słowem 'wyczeprujący' łączy się pewna anegdota, ale treść jej zachowamy dla tych którzy odważą się o to zapytać gdy się u nas pojawią ;)

Coś o samej gitarze

Gitara AW54 OPN to gitara z serii Artwood, cała wykonana z mahoniu, na wierzchu znajduje się lita płyta, a na boczkach laminat mahoniowy. Wykończenie nie należy do tych z połyskiem, przez to gitara robi wrażenie gitary z własną historią. Taka dystyngowana jest. Ponieważ jest to gitara mahoniowa to drewno nadaje gitarze ciepłe i równe brzmienie. Jest w tym brzmieniu taka suchość, która jest przyjemna dla ucha, ale brzmienie to nie tylko dźwięk. W skład brzmienia wchodzi także tzn flow, czyli grywalność i tu gitara pokazuje swoje walory, bo jest niezwykle wygodna i aż chce się na niej grać. Można na niej ustawić bardzo wygodną akcję strun, a pudło w kształcie Dreadnought nadaje brzmieniu odpowiednią głębię. Bardzo udany model, a reszta to już kwestia gustu, choć trzeba przyznać, że to zdanie to rodzaj wytrychu, bo gust to jednak jest coś co podlega rozwojowi, a to wymaga pracy. Innymi słowy na początek jest to naprawdę bardzo dobry instrument i powinien dać wiele frajdy przez długi czas. 

 

Specyfikacja

Ogólne

Producent Ibanez
Seria Artwood
Kolor Brązowy
Leworęczna Tak

Korpus

Kształt korpusu Dreadnought
Materiał korpusu Boki mahoń, Top lite drewno, Top mahoń, Tył mahoń
Materiał gryfu Mahoń

Gryf

Podstrunnica Ovangkol
Radius podstrunnicy 15.75" (400 mm)
Skala 651 mm
Szerokość gryfu na 14 progu 55 mm
Grubość gryfu próg 1 21 mm
Grubość gryfu próg 12 22mm
Ilość progów 20
Ilość strun 6

Osprzęt

Mostek Ovangkol
Klucze Zamkniete olejowe
Maskownica Tortoiseshell
Opakowanie Brak

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara akustyczna leworęczna AW54L-OPN Ibanez, Instrumenty, Gitary akustyczne, IBANEZ, AW54L-OPN Ibanez, AW54LOPN Ibanez, AW54L OPN Ibanez, AW54L-OPN, AW54LOPN, AW54L OPN, AW54L, Gitara akustyczna AW54L-OPN