Fraud Blocker

Genelec 8050BP ][ Aktywny monitor studyjny

  • 7 889,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy monitora aktywnego Genelec 8050BP

  • Znakomity, mały i kompaktowy monitor bliskiego pola firmy Genelec
  • 8-calowy głośnik niskotonowy i 1-calowy głośnik wysokotonowy z metalową kopułką
  • Oddzielne 90-watowe wzmacniacze basów i sopranów zapewniają stały rozkład mocy
  • Obudowa o minimalnej dyfrakcji zapewnia skupiony dźwięk na bliskim polu
  • Waveguide z kontrolą kierunkowości poprawia obrazowanie przestrzenne
  • Wysoka jakość dźwięku plus niskie zniekształcenia to zabójcza klarowność
  • System zarządzania energią ISS firmy Genelec
  • Monitor wyposażony w podkładkę izolacyjną Iso-Pod

 

Ogólny opis 

Stylizowany w ciemnoszarym, klasycznym wykończeniu, monitor Genelec 8050BP jest pojedynczym 2-drożnym aktywnym monitorem studyjnym zaprojektowanym do pracy w studiach projektowych, stacjach roboczych i jako komponent systemu dźwięku przestrzennego. Posiada 270W wzmacniacz klasy D, który napędza głośnik niskotonowy 8" oraz głośnik wysokotonowy 1” z metalową kopułką, wytwarzając pasmo przenoszenia od 32 Hz do 25 kHz. Opatentowany falowód poprawia obrazowanie, a port bass reflex rozszerza pasmo niskich częstotliwości. Aluminiowa obudowa została ukształtowana tak, aby zminimalizować dyfrakcję. Obsługuje zbalansowane wejście poprzez 3-pinowe złącze XLR. Opcje kompensacji pomieszczenia obejmują regulację wysokich i niskich częstotliwości. Istnieje możliwość wyboru trybu oszczędzania energii, który umożliwia automatyczne włączanie/wyłączanie za pomocą obwodu wykrywającego sygnał.

Obudowa o minimalnej dyfrakcji

8050BP jest wyposażony w obudowę o minimalnej dyfrakcji Genelec (MDE) z zaokrąglonymi krawędziami i delikatnie zakrzywionym frontem i bokami. Dzięki temu 8050BP może osiągnąć bardzo płynne pasmo przenoszenia i doskonałe właściwości obrazowania przy zminimalizowanej dyfrakcji krawędzi obudowy.

Znakomite obrazowanie przestrzenne

Monitor 8050BP jest wyposażony w zaawansowany falowód Genelec Directivity Control Waveguide (DCW). Rewolucyjny DCW został dodatkowo ulepszony, aby zapewnić niezwykle dokładną kontrolę kierunkowości 8050BP. Genelec zaprojektował tę specjalnie ukształtowaną i bardzo gładką powierzchnię i zintegrował ją z obudową. Jego obszar został zmaksymalizowany, aby uzyskać zdumiewająco płaską charakterystykę częstotliwościową na osi i poza nią. 8050BP ma szerokie i spójne okno odsłuchowe, z minimalnymi szkodliwymi odbiciami w pomieszczeniu i innymi kolorami związanymi z konwencjonalnymi projektami.

Wysokowydajny port refleksyjny zapewnia wydłużone basy

Genelec zaprojektował genialny, zoptymalizowany pod kątem przepływu port refleksyjny. Długa, zakrzywiona rurka maksymalizuje przepływ powietrza, dzięki czemu 8050BP może odtwarzać zaskakująco głębokie basy bez kompresji. Rura kończy się szerokim flarem, minimalizując szumy portu i zapewniając doskonałą artykulację basu. Zoptymalizowana konstrukcja z odlewanego ciśnieniowo aluminium z niezwykle trwałym półmatowym wykończeniem i zoptymalizowane pod kątem akustyki metalowe maskownice zwiększają akustyczną doskonałość monitora.

Wzmacniacze o wysokim headroomie

Przetworniki o niskim poziomie zniekształceń — 8-calowy głośnik niskotonowy i 1-calowy głośnik wysokotonowy z metalową kopułką — są napędzane przez dedykowane 90-watowe wzmacniacze basowy i wysokotonowy klasy D. Ekranowanie magnetyczne, obwody zabezpieczające przed przeciążeniem i wszechstronne sterowanie odpowiedzią pomieszczenia są tu w standardzie :)

System zarządzania energią ISS firmy Genelec

Dzięki systemowi zarządzania energią Intelligent Signal Sensing (ISS) firmy Genelec, nigdy nie musisz pamiętać o wyłączeniu monitorów 8050BP. Obwód ISS sprawdza sygnał wejściowy. Po pewnym czasie, jeśli ISS nic nie wykryje, przełączy 8050BP w stan uśpienia o niskim poborze mocy, chroniąc sprzęt i oszczędzając zmarnowaną energię elektryczną.

Wszechstronne opcje montażu

Wszechstronne funkcje montażowe w 8050BP obejmują zintegrowane tylne punkty podparcia dla stojaków ściennych i podłogowych oraz dodatkowy gwint 3/8" do montażu na podstawie szafy. Ponadto każdy monitor Genelec 8050BP jest wyposażony w Iso-Pod w standardzie. Iso-Pod to sprytna podstawka montażowa, który pozwala 8050BP działać zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. IsoPod umożliwia również skierowanie osi akustycznej monitora na słuchacza, jednocześnie odsprzęgając akustycznie i mechanicznie monitor od powierzchni, na której się opiera.

 

Specyfikacja

Producent Genelec
Model 8050BP
Monitor aktywny Tak
Konfiguracja zasilania Bi-amp
Rozmiar przetwornika LF 8-calowy głośnik niskotonowy
Rozmiar przetwornika HF Głośnik wysokotonowy 1"
Typ sterownika HF Metalowa kopuła
Wzmacniacz mocy sterownika LF 150W
Wzmacniacz mocy sterownika HF 120W
Całkowita moc 270W klasa D
Pasmo przenoszenia 32Hz-25kHz (-6dB)
Dokładność odpowiedzi częstotliwościowej ± 2 dB (38 Hz - 20 kHz)
Szum własny ≤10 dB
Maksymalny szczytowy SPL ≥120 dB - Maksymalna szczytowa moc akustyczna na parę w odległości 1 m z materiałem muzycznym
Krótkotrwały maksymalny SPL ≥110 dB - Maksymalna krótkotrwała moc wyjściowa fali sinusoidalnej na osi w połowie przestrzeni, uśredniona od 100 Hz do 3 kHz w odległości 1 m
Długoterminowy maksymalny SPL ≥101 dB - Maksymalna długotrwała moc akustyczna RMS w tych samych warunkach z szumem ważonym IEC (ograniczonym przez obwód ochronny jednostki sterującej) w odległości 1 m
Typy wejść 1 x XLR
Rozmiary 45,2 x 28,6 x 27,8 cm
Waga 14,4 kg

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Genelec 8050BP | Aktywny monitor studyjny, Monitory odsłuchowe, Monitory, słuchawki, adaptacja, Studio i homerecording, GENELEC, 8050BP, 8050-BP, 8050 BP, 8050B, 8050-B, 8050 B