Fraud Blocker

Fender American Professional II Precision Bass LH RW OWT ][ Leworęczna 4-strunowa gitara basowa

 • 10 149,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Główne cechy American Professional II Precision Bass LH RW OWT

 • Leworęczna gitara basowa z serii American Professional II wyprodukowana w USA
 • Nowy singiel P-Bass z cewką V-Mod II zaprojektowany przez Michaela Bumpa
 • Korpus z olchy w kolorze białym
 • Klasyczny profil gryfu "1963 P-Bass"
 • Siodełko z kości, 20 wąskich wysokich progów
 • Mostek HiMass Vintage zapewniający większy sustain
 • Otwarte klucze w stylu Vintage
 • Pręty grafitowe Posiflex wzmacniające gryf
 • Twardy Case w zestawie
 • Podstrunnica palisandrowa

 

Ogólny opis basówki

Czy gdyby nie było Precla, gdyby nie powstała ta basówka to czy wszyscy staliby pod ścianą na potańcówkach? Osobiście wątpimy, ale na pewno basiści by wiele stracili, a tak do dziś każdy może wiele zyskać szczególnie, że na świat wyszła nowa seria American Professional II. Precel, to standard, podobnie jak Jazz Bass jest punktem odniesienia i wzorem gitary basowej na świecie. Na pewno Precel wydaje się być bardziej bezkompromisowy, a to ze względu na to, że w zasadzie ma tylko jeden rodzaj brzmienia w przeciwieństwie do Jazz Bassu (co nawiasem mówiąc jest nieprawdą, a kto utrzymuje i przekonuje, że tak jest po prostu kłamie ;)). Jazz Bass ma dwa przetworniki, a Precel? Tylko jeden, ale za to taki, którego brzmienie nie da się osiągnąć na Jazzie. I wszystko staje się jasne! Żeby być w siódmym niebie trzeba mieć i Precla i Jazz Bass'a!

 

Przetworniki V-Mod II

Przetworniki V-Mod II Precision Bass są zmodyfikowanymi wersjami klasycznych konstrukcji. Złamany singiel w Preclu używa magnesów alnico, aby dostarczyć klasycznego vintagowego brzmienia. Przetwornik jest specjalnie zaprojektowany by uwzględnić jego pozycje w korpusie w relacji do mostka i gryfu w kontekście do jego właściwego brzmienia. Pojęcie przetwornika środkowego nabiera w tym wypadku znaczenia uniwersalnego, bo można odnieść wrażenie, że czasem (a nawet często) dla niektórych brzmienie środkowego przetwornika Precla wyznacza centrum wszechświata. My się z tym czasem tez lubimy zgadzać! ;)


Smukły profil szyi "63 P-Bass"

Uważany przez wielu za złoty standard jeśli chodzi o typ profilu gitary basowej. Wszyscy doskonale kojarzą  ten grubaśny i grubo ciosany gryf dla prawdziwych mężczyzn. Gitary basowe American Professional II Precision Bass wykorzystują profil '63 P Bass®. Satynowe wykończenie z tyłu gryfu zapewnia wygodną i swobodną grę.

 

Wąskie, wysokie progi

Wąskie, wysokie progi są wyższe i węższe od progów stosowanych w poprzedniej wersji. To czyni je szczególnie skutecznymi do artykulacji i do grania grania akordów. W muzyce liczą niuanse, i subtelności ale żeby osiągnąć odpowiedni poziom potrzeba dokładnego wykonania progów oraz gryfu. W końca instrumenty muzyczne to nic innego jak instrumenty miarowe, jedynie dokładność pomiaru jest trochę inaczej rozumiana .. :)

 

Nowe otwarte klucze

Trzpienie szersze na dole, dociskają odpowiednio struny, dzięki czemu uzyskuje się ostrzejszy i bardziej stabilny kąt łamania na siodełku, to zwiększa trwałość i zapewnia lepszą stabilność stroju.


Pręty Grafitowe Posiflex

Wszystkie basy z serii American Professional są wyposażone w gryfy w których zamontowane są pręty grafitowe Posiflex. Chodzi o to aby wzmocnić stabilność gryfu, gryf będąc wykonany z drewna jak w niemal każdej gitarze, jest wrażliwy na działanie atmosferyczne, które powodują, że drewno pracuje. Gryf wzmocniony prętem Posifix jest zdecydowanie bardziej wytrzymały na odkształcenia.


Bone Nut

Element konstrukcyjny Fendera, który stanowi cześć jego tradycji. Siodełko z kości przyczynia się do doskonałego brzmienia i wydajności. Wielu basistów uważa, że siodełka z kości dają bardziej organiczne brzmienie.

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu American Professional II Precision Bass Left-Hand, Rosewood Fingerboard, Olympic White
Numer modelu 0193940705
Seria American Professional II
Kraj produkcji US
Leworęczna Tak

Korpus

Kształt korpusu Precision Bass
Kolor korpusu Olympic White
Materiał korpusu Olcha
Rodzaj wykończenia Uretanowy połysk

Gryf

Materiał gryfu Klon
Kształt gryfu "1963 C"
Radius 9.5" (241 mm)
Menzura 34" (864 mm)
Podstrunnica Palisander
Szerokość gryfu przy siodełku 1.625" (41.3 mm)
Ilość progów 20
Ilość strun 4
Rozmiar progów Wąskie wysokie
Siodełko Kość
Znaczniki Biała kropka

Elektronika

Pickup środkowy V-Mod II Split Single-Coil Precision Bass
Potencjometry 1x Głośność, 1x Ton
Układ pickupów S
Elektronika Pasywna

Pozostałe

Mostek 4-siodełkowy HiMass Vintage struny przechodzą przez korpus
Wykończenie osprzętu Chrom / nikiel
Klucze Otwarte klucze Fender w stylu vintage ze stożkowymi trzpieniami
Pokrętła Płaski top radełkowany Jazz Bass
Maskownica Płytka 3-warstwowa w kolorze skorupy żółwia
Opakowanie Deluxe Molded Case

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Fender American Professional II Precision Bass LH RW OWT | Leworęczna gitara basowa, Basy leworęczne, Fender American Pro, Instrumenty, Gitary basowe, American Pro II, Precision Bass, Basy 4 strunowe, 019-3940-705, 019 3940 705, 0193940705