Fraud Blocker

Nagłośnienie Bose L1 Pro w Składzie Muzycznym

01-02-2023

Bose Professional L1 Pro w naszym sklepie muzycznym

Od niedawna mamy na składzie nowe nagłośnienie. Są to systemy amerykańskiej firmy Bose, która słynie z wysokiej jakości systemów audio. Poniżej przedstawiamy kilka ważniejszych cech nagłośnienia słupkowego Bose L1 Pro.

Nagłośnienie słupkowe Bose

Pokrycie poziome 180 stopni

W zasadzie to Bose wymyśliło ten rodzaj konfiguracji głośników. Seria Bose Sound System L1 Pro (L1 Pro8, L1 Pro16 oraz L1 Pro32 (+Sub1 lub Sub2)) to rewolucyjny przenośny system głośników liniowych stworzony z myślą o najnowocześniejszych parametrach, przenosi dźwięk mobilny do zupełnie nowej sfery dla piosenkarzy, DJ-ów i zespołów! Poziome pokrycie 180 stopni, wyjątkowa czystość, imponująca charakterystyka basów dzięki konstrukcji subwoofera RaceTrack i wbudowane wielokanałowe miksery ze specjalnymi funkcjami, takimi jak korektor, pogłos i zasilanie phantom, a także strumieniowanie przez Bluetooth i ustawienia wstępne ToneMatch. Nie tylko zapewnia solidny bas bez nadwagi. Jego smukła konstrukcja zapewnia znacznie mniej skomplikowanego transportu, jednocześnie zwalniając miejsce w samochodzie. 

Więcej niż tylko dźwięk - ustaw swój ton za pomocą L1 Pro

System L1 Pro zapewnia mocny, krystalicznie czysty dźwięk, który jest gotowy do pracy w ciągu kilku minut. Podświetlane pokrętła umożliwiają szybką regulację głośności, tonu i pogłosu dla każdego kanału. Systemu posiadają dedykowany port ToneMatch, który zapewnia niezawodne połączenie między systemem a mikserem Bose T4S lub T8S. System pozawala na kontrolę poziomów dźwięku nawet podczas chodzenia po pomieszczeniu za pomocą bezprzewodowej aplikacji L1 Mix. Dodatkowo jest dostęp do ogromnej biblioteki ustawień wstępnych korektora, które zapewniają osobisty charakter. Dzięki elastyczności, wygodzie i natychmiastowej kontroli, jest to właśnie to, czego wysokiej jakości wykonawcy potrzebują w tym momencie.

Liniowe źródło dźwięku

Systemy L1 Pro wykorzystują zalety technologii źródeł liniowych, zachowując jednocześnie przenośność jako rozwiązanie audio. Dzięki tej innowacji dźwięk może rozchodzić się dalej niż w przypadku standardowego systemu ze źródłem punktowym. Dzieje się tak, ponieważ system źródła liniowego nie podlega prawu odwrotności kwadratu w odległości krytycznej bliskiego pola. Tradycyjnie źródło punktowe traci 6dB ciśnienia akustycznego (SPL) na każde podwojenie odległości. L1 Pro32 + Sub 2 traci tylko 3dB SPL na podwojenie odległości przez pierwsze osiem metrów. Dzięki temu system może kierować dźwięk na większe odległości niż standardowy system głośników ze źródłem punktowym.
Poniższy wykres ilustruje różnice między modelami L1 Pro w odniesieniu do odległości, na jaką są rzucane. Jest to główna różnica między systemami L1 Pro. Bez względu na wielkość miejsca, w którym się znajdujesz, system L1 Pro spełni Twoje oczekiwania.

Liniowe pokrycie

Ile kanałów mają systemy L1 Pro?

System L1 Pro to wielokanałowy system audio, który oferuje wyjątkową jakość dźwięku i elastyczne opcje konfiguracji dla każdego miejsca. Jego trzy kanały zapewniają pięć wejść dla maksymalnej elastyczności, z dwoma 1/4-calowymi wejściami combo XLR, 1/4-calowymi i 1/8-calowymi (3,5 mm) wejściami AUX oraz strumieniowaniem Bluetooth®. Podświetlane pokrętła systemu ułatwiają regulację głośności, tonu i pogłosu na każdym kanale, a ustawienia korektora zapewniają dopasowaną optymalizację do występów na żywo, odtwarzania multimediów i innych. A dzięki dedykowanemu portowi ToneMatch użytkownicy mogą podłączyć dodatkowe urządzenia i inne źródła dźwięku, aby uzyskać jeszcze większą wszechstronność. Ostatecznie system L1 Pro zapewnia potężne i profesjonalne rozwiązanie audio dla Twoich potrzeb.

Korzyści płynące z ToneMach

Procesor dźwięku ToneMatch zapewnia użytkownikom doskonałą optymalizację dźwięku i wygodny dostęp do szerokiego wyboru zoptymalizowanych ustawień dla popularnych mikrofonów i instrumentów. Za pomocą przycisku wystarczy szybko i łatwo przełączać się między trybami MIC, INST lub OFF, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku. Fabrycznie załadowane ustawienia zapewniają efektywną optymalizację dla gitar elektrycznych i mikrofonów dynamicznych, a biblioteka ToneMatch zapewnia jeszcze więcej opcji dostosowywania brzmienia.

Korektor szumów

Korektor systemu Bose L1 Pro odgrywa ważną rolę w optymalizacji jakości dźwięku. Wybierając jedno ustawienie dla całego systemu, użytkownicy mogą dostosować swoje wrażenia dźwiękowe do danego zastosowania. Niezależnie od tego, czy chodzi o występy na żywo z mikrofonami i instrumentami, odtwarzanie nagranej muzyki, czy nawet wystąpienia publiczne, korektor systemu pozwala użytkownikom dostosować dźwięk do swoich potrzeb. Dzięki łatwym w użyciu ustawieniom korektor systemu jest przydatnym narzędziem, które może sprawić, że każda jakość dźwięku będzie niezapomniana.

Jakie jest najlepsze ustawienie L1 Pro

Optymalna lokalizacja dla systemu L1 Pro znajduje się za wykonawcą. Takie umiejscowienie pozwala na uzyskanie optymalnej jakości dźwięku i zmniejsza niepożądane sprzężenie zwrotne przy wyższych poziomach głośności. Dodatkowo w razie potrzeby może działać jako sesja odsłuchowa lub główny system PA. Po starannym rozważeniu to umiejscowienie zapewnia, że cały dźwięk przed sceną jest słyszalny wyraźnie i bez zniekształceń.

Czy można używać systemu Bose L1 Pro na zewnątrz?

System L1 Pro32 to doskonały wybór zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Pozioma propagacja fali o 180 stopni i wąska propagacja pionowa pozwalają na pokrycie dużych, otwartych przestrzeni, co oznacza, że można ją łatwo wykorzystać w warunkach zewnętrznych. Należy jednak zadbać o to, aby system nie był narażony na bezpośrednie działanie słońca lub opadów, ponieważ nie jest zgodny z IPX. Systemy L1 Pro są jak smartfon, który został zaprojektowany tak, aby wytrzymać warunki zewnętrzne, ale nie niezabezpieczoną ekspozycję na słońce lub opady. Aby upewnić się, że pozostają w dobrym stanie, najlepiej chronić je przed poważnymi zdarzeniami pogodowymi.

Który system wybrać L1 pro 8, L1 Pro16 czy L1 Pro32 wybrać?

L1 Pro32

System L1 Pro32 to aktywny słupek bez głośnika niskotonowego, dlatego najeczęściej sprzedaje się go razem z subwooferami Sub1 lub Sub2. L1 Pro32 z Sub1 to doskonały wybór dla osób poszukujących wydajnego, niezawodnego systemu dźwiękowego. Jest tylko 25,4 cm szerszy i 4,22 kg cięższy niż L1 Pro16, co czyni go wygodnym, ale potężnym rozwiązaniem. Oferuje szeroki zasięg i imponującą projekcję bez sprzężenia zwrotnego, zapewniając idealną równowagę między wydajnością a przenośnością. Dla tych, którzy nie potrzebują dodatkowej mocy, jaką zapewnia L1 Pro32, L1 Pro8 lub Pro16 byłyby lepszymi opcjami.

L1 pro16

Gdy część uszu publiczności znajduje się poniżej podłogi sceny, wybór systemu L1 Pro16 będzie korzystny. Ten typ systemu dźwiękowego został zaprojektowany tak, aby mieć skupione fale dźwiękowe, które rozprzestrzeniają się dalej niż większość innych systemów przenośnych. Mocniejsze wbudowane wzmocnienie może zapewnić lepszą klarowność i zasięg nawet na dużych odległościach i na zewnątrz. Ponadto oferuje szereg elementów sterujących, które pozwalają użytkownikom dostroić dźwięk w zależności od potrzeb w oparciu o środowisko i wielkość tłumu. Wybór tego typu systemu pozwoli na wyższą jakość projekcji dźwięku bez uszczerbku dla jakości dźwięku lub zakłócania pobliskich występów.

L1 Pro8

Niekonwencjonalne brzmienie dla niekonwencjonalnych przestrzeni

Podczas korzystania z systemu L1 Pro8 w otoczeniu, w którym publiczność jest blisko, a dźwięk musi być ograniczony, ważne jest, aby upewnić się, że miks z monitorów nie rozlewa sięna obszar publiczności. Można to zrobić, kontrolując poziomy w systemie Front of House i upewniając się, że dźwięk monitora scenicznego dociera tylko do tych, które znajdują się w zamierzonej odległości. Zastosowanie systemu L1 Pro8 może być również korzystne podczas występów na koncercie ulicznym lub festiwalu, ponieważ jego kompaktowy rozmiar pozwala na mniejszą ingerencję w inne pobliskie sceny i obszary. 

Ustawienie L1 Pro

Ultraczysty dźwięk w ograniczonej przestrzeni

Inaczej mówiąc system Bose L1 Pro8 został zaprojektowany specjalnie dla małych obiektów i przestrzeni, takich jak kawiarnie i bary. Dzięki unikalnemu systemowi liniowemu C-array z 8 neodymowymi 2-calowymi przetwornikami w połączeniu z szeroką propagacją poziomą i możliwościami rozpraszania pionowego, zapewnia wyraźny dźwięk z dowolnego punktu w pomieszczeniu, niezależnie od wielkości lub liczby słuchaczy. L1 Pro8 to doskonały wybór dla miejsc o ograniczonej przestrzeni, które muszą wzmocnić wyjątkową jakość dźwięku.

Obszar pokrycia L1 Pro8

System L1 Pro8 został zaprojektowany tak, aby zapewnić zrównoważony obszar pokrycia dźwiękiem w szerokim zakresie odległości. Wykorzystuje 8 neodymowych 2-calowych przetworników w konfiguracji z przegubową matrycą, tworząc 180-stopniowy poziomy wzór propagacji, który zapewnia, że widzowie znajdujący się blisko i dalej od sceny mogą dokładnie usłyszeć wszystko. To sprawia, że idealnie nadaje się do małych i średnich pomieszczeń, zapewniając wysokiej jakości dźwięk wszystkim obecnym.+

Propagacja pionowa systemów L1 Pro

Waga systemów

  • L1 Pro32 (Sub1) to 29,1 kg
  • L1 Pro32 (Sub2) to 36,4 kg
  • L1 Pro16 to 24,8 kg
  • L1 Pro8 to 18 kg

waga systemów L:1 Pro

Pozostałe tematy i pytania / odpowiedzi dotyczące systemu L1 Pro

Zintegrowany subwoofer w L1 pro8 i L1 Pro16

Zintegrowany subwoofer ze sterownikiem RaceTrack to innowacyjne rozwiązanie dla każdego, kto szuka mocnego basu bez poświęcania zbyt dużej przestrzeni. Posiada unikalny przetwornik 7 x 13 cali, który jest w stanie zapewnić taką samą jakość dźwięku jak 12-calowy konwencjonalny subwoofer, ale w znacznie mniejszej obudowie. Jego smukła konstrukcja i zoptymalizowany środek ciężkości ułatwiają transport z domu, do samochodu lub do dowolnego miejsca występów lub koncertów. Ten przełomowy subwoofer z pewnością jest hitem wśród entuzjastów basu, którzy potrzebują mocy i mobilności.

Mikser w dłoni i w systemie

System L1 Pro to zaawansowane rozwiązanie audio, które sprawia, że miksowanie instrumentów, mikrofonów i innych źródeł jest łatwe i intuicyjne. Dzięki dwóm 1/4-calowym portom combo XLR z zasilaniem phantom, gniazdom AUX 1/4 cala i 1/8" (3,5 mm), Bluetooth do strumieniowego przesyłania dźwięku, zoptymalizowanym ustawieniom korektora oraz dedykowanemu portowi ToneMatch do podłączania dodatkowych urządzeń i źródeł dźwięku możesz za każdym razem uzyskać idealny miks. W połączeniu z aplikacją L1 Mix, L1 Pro może stać się Twoim narzędziem do tworzenia profesjonalnie brzmiących miksów w domu, na scenie lub w studio.

Co to jest Aplikacja L1 Mix?

Moc kształtowania dźwięku w czasie rzeczywistym

Aplikacja L1 Mix daje moc miksowania w Twoje ręce, umożliwiając wprowadzanie zmian w dźwięku i ustawieniach w czasie rzeczywistym. Jego intuicyjny interfejs i natychmiastowe sterowanie bezprzewodowe zapewniają niespotykaną elastyczność i wygodę, umożliwiając dokonywanie regulacji za pomocą jednego dotknięcia smartfona lub tabletu. Dzięki dostępowi do biblioteki ToneMatch i regulowanym ustawieniom korektora aplikacja zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do stworzenia zrównoważonego krajobrazu dźwiękowego. 

Najlepsze narzędzie do miksowania: L1 Mix

Aplikacja L1 Mix jest nieocenionym narzędziem dla każdego użytkownika przenośnego systemu linowego L1 Pro. Umożliwia szybką, łatwą i precyzyjną regulację systemu dźwiękowego w czasie rzeczywistym, a także dostęp do obszernej biblioteki ustawień korektora ToneMatch. Wystarczy kilka dotknięć palcem, aby dostosować system dźwiękowy, aby uzyskać dokładnie pożądany rezultat. Aplikacja L1 Mix sprawia, że uzyskanie pożądanego dźwięku jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, innymi słowy jest to najlepsze narzędzie do dynamicznego, profesjonalnego miksowania każdego wydarzenia.

Na czym polega zgodność mikserów Bose T4S i T8S ToneMatch z systemami L1 Pro?

Stosowanie mikserów Bose T4S i T8S ToneMatch z systemami L1 Pro to świadoma decyzja ze względu na ich zgodność i zoptymalizowane ustawienia. Połączenie jednym, specjalnym kablem między mikserem a systemem pozwala na łatwą konfigurację, a zasilanie i dźwięk przepływają między dwoma urządzeniami, zapewniając lepsze wrażenia użytkownika. Funkcja ToneMatch zapewnia optymalne przygotowanie miksera do pracy z systemem L1 Pro, umożliwiając użytkownikom wykorzystanie pełnego potencjału systemu dźwiękowego.

Czy Bose L1 pro sprawdzi się dla mobilnych DJ-ów?

System Bose L1 Pro to idealny wybór dla mobilnych DJ-ów, którzy chcą zapewnić wysokiej jakości system dźwiękowy. Dzięki profesjonalnym dźwiękom, mobilności, łatwej konfiguracji i wstępnie ustawionym korektorom muzycznym, system L1 Pro może sprawić, że każde wydarzenie zakończy się sukcesem. Dzięki dwóm systemom i mikserowi ToneMatch konfiguracja jest szybka i prosta, dzięki czemu DJ-e mogą przejść od konfiguracji do programu w ciągu kilku minut. Dla tych, którzy szukają niezawodnego systemu dźwiękowego, system Bose L1 Pro jest doskonałym wyborem.

Jakie są możliwości rozszerzenia systemu?

System L1 Pro ma zbalansowane wyjście liniowe XLR, które można wykorzystać do skutecznego i wydajnego przesyłania sygnałów audio do urządzenia zewnętrznego lub konfiguracji nagrywania. Pozwala to użytkownikowi rozszerzyć swoje możliwości i rozszerzyć zasięg wytwarzanego dźwięku. Co więcej, to analogowe wyjście audio jest profesjonalnej jakości i zapewnia czysty, zrównoważony dźwięk we wszystkich zastosowaniach.

Jak podłączyć i jak działają instrumenty stereo?

Instrumentów lub urządzeń z wyjściem stereo można łatwo stworzyć szeroki, wciągający pejzaż dźwiękowy za pomocą dwóch systemów L1 Pro i miksera ToneMatch. Ta konfiguracja pozwala na skomplikowane miksowanie lewego i prawego kanału, aby uzyskać dobrze wyważony, pełnozakresowy dźwięk dla występów muzycznych na żywo, nagrań i setów DJ-skich. Dodatkowo, użycie dedykowanej konsoli mikserskiej lub DJ-a z oddzielnymi wyjściami lewego i prawego kanału jest idealnym rozwiązaniem do wykorzystania możliwości separacji dźwięku wyjścia stereo w celu stworzenia odrębnych warstw dźwiękowych i kształtowania charakterystyki częstotliwościowej każdego instrumentu.

Jakie są przewagi nowych systemów L1 Pro nad starszymi systemami słupkowymi Bose?

Ogólnie rzecz biorąc, systemy L1 Pro oferują znaczną poprawę w stosunku do swoich poprzedników. Dzięki eleganckiej konstrukcji i zaawansowanym funkcjom zapewniają doskonałą jakość dźwięku i większą elastyczność dla użytkowników. Zastosowanie mniejszych głośników średniowysokotonowych i subwooferów o dużej mocy w przetwornikach Racetrack umożliwia generowanie głębszych i mocniejszych dźwięków basowych. Ponadto innowacyjny interfejs użytkownika, możliwość przesyłania strumieniowego Bluetooth i zgodność z mikserem ToneMatch rozszerzają listę zalet tego systemu. W związku z tym nowe systemy L1 Pro są doskonałą opcją dla każdego entuzjasty muzyki poszukującego wciągających wrażeń słuchowych z przenośnego, mocnego systemu.

Opcjonalna kolumna niskotonowa do systemów L1 Pro

Zewnętrzny subwoofer, taki jak aktywny moduł basowy Bose Sub1 lub Sub2, można łatwo podłączyć do dowolnego systemu L1 Pro, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą poprawić wydajność systemu w niskich częstotliwościach. Moduły są zasilane i wyposażone we własny wzmacniacz, dzięki czemu są szybkim i łatwym sposobem na uzyskanie mocnego, dynamicznego basu w systemie dźwiękowym.

Co to jest tryb kardioidalny

Tryb kardioidalny jest użytecznym narzędziem w inżynierii dźwięku, które pozwala użytkownikowi kierować fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości w jednym kierunku, jednocześnie zmniejszając sprzężenie zwrotne i moc basów skierowanych do tyłu. Dzięki umieszczeniu aktywnych modułów basowych bezpośrednio przed systemem L1 Pro, ta technika inżynierii dźwięku jest idealna na imprezy plenerowe, ponieważ zapobiega odbijaniu się dźwięku od sąsiednich budynków i równomiernie rozprowadza dźwięk na scenie. Dzięki trybowi kardioidalnemu można zapewnić zrównoważony i czysty dźwięk w przestrzeni przy minimalnym sprzężeniu zwrotnym.

Tryb kardioidalny

Przesyłanie sygnału strumieniowo przez Bluetooth

Systemy Bose L1 Pro są doskonałym wyborem dla każdego zapalonego miłośnika muzyki, który pragnie wysokiej jakości dźwięku, ponieważ są wyposażone we wbudowany Bluetooth, który może przesyłać sygnały AAC z kompatybilnych urządzeń. Dzięki temu słuchacz może cieszyć się doskonałą jakością dźwięku bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu lub skomplikowanych konfiguracji.

Zasilanie Phantom

Systemy L1 Pro posiadają zasilanie phantom 48V na kanałach 1 i 2, dzięki czemu mogą być używane z mikrofonami pojemnościowymi. Technologia ta jest bardzo poszukiwana w branży audio ze względu na jej zdolność do zapewnienia wyraźnej i spójnej siły sygnału, co skutkuje lepszą jakością dźwięku z mikrofonu. 

Gwarancja 24 miesięcy

Dzięki ograniczonej gwarancji Bose na systemy Professional VB1, VB-S, F1, L1, T1 i S1 możesz cieszyć się dwuletnią bezproblemową eksploatacją, wiedząc, że wszelkie problemy z systemem będą objęte gwarancją przez pełne dwa lata od zakupu. Zyskujesz spokój ducha, że masz gwarancję i pewność, że Bose stoi za jakością swoich produktów. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w podjęciu najlepszej decyzji dotyczącej Twojego systemu dźwiękowego.