Baton Rouge X11S/FJE-SCC ][ Gitara elektro-akustyczna

  • 1 899,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary elektro-akustycznej Baton Rouge X11S/FJE-SCC

  • Gitara elektro-akustyczna firmy Baton Rouge
  • Lita płyta wierzchnia ze świerku
  • Korpus Folk Jumbo z wcięciem cutaway
  • Węglowy (screwed charcoal) kolor korpusu
  • System elektroniki Baton Rouge BR2.1P
  • Szerokość siodełka szyjki 46 mm
  • Rozeta z perłowym inlay'em

 

Ogólny opis gitary Baton Rouge X11S/FJE-SCC

Gitary Baton Rouge

Historia Baton Rouge Guitars sięga wczesnych lat 80-tych, kiedy to obecny prezes firmy, Gunther Reinhardt pracował jako nauczyciel i zdał sobie sprawę z tego, że brakowało niedrogich gitar w dobrej jakości dla jego uczniów. Od tego momentu zaczął tworzyć ideę założenia własnej marki gitar, która ostatecznie ewoluowała w Baton Rouge Guitars w 1999 roku. Na gitarach Baton Rouge gra kolejne pokolenie gitarzystów na całym świecie. Założone na zasadach innowacji, jakości i przystępności cenowej nasze produkty oferują przystępne i niezwykłe doświadczenie gry dla każdego stylu gitarzysty akustycznego lub ukulele.

Model X11S/FJE-SCC (Screwed Charcoal)

Korpus w kolorze Screwed Charcoal

Gitara X11S\FJE-SCC to perfekcyjnie skomponowany instrument elektro-akustyczny. Oryginalny design korpusu w kolorze Screwed Charcoal wykonany z litego świerku. Tył i boki z mahoniu. Dodatkowo pięknie wykonana, subtelna rozeta z perłowym inlayem. Krztałt korpusu to Folk Jumbo z wycięciem co niezaprzeczalnie zwiększa komfort gry na "wysokich" progach. Bardzo naturalne w dotyku satynowe wykończenie w stylu open pore i mostek z afrykańskiej odmiany mahoniu Amazaque dopełniają niepowtarzalny wzór korpusu gitary.

Szeroki, wygodny gryf

Gryf w gitarze wykonany jest z mahoniu. Podstrunnica tak jak mostek wykonany z Amazaque ze starannie nabitymi 21. progami. Na podstrunnicy mamy perłowe znaczniki progów. Standardowo w gitarach akustycznych mamy węższy gryf tj. ok 43mm. Gitara X11S\FJE-SCC ma szerszy gryf. Przy siodełku jest to 46mm co poprawi komfort gry początkującym a także gitarzystom z dużymi dłoniami.

Możliwości elektro-akustyczne

Wbudowana system przetworników BR-2.1P. Firma Baton Rouge Guitars opracowała dwudrożny system przetworników, który umożliwia miksowanie naturalnego dźwięku akustycznego przetwornika mostkowego z całą gamą dźwięków perkusyjnych, jakie daje korpus gitary akustycznej. Aktywny przetwornik magnetyczny jest zainstalowany wewnątrz korpusu gitary na bloku gryfu. Z tej pozycji umożliwia wykorzystanie całej gitary do perkusyjnego fingerstyle. Odbiornik jest bardzo odporny na sprzężenie zwrotne i ma duże zakresy dynamiki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa BR-2.1P, obejrzyj poniższy film.

 

Specyfikacja Baton Rouge X11S/FJE-SCC

Ogólne

Producent Baton Rouge
Model X11S/FJE-SCC
Kraj produkcji Chiny
Praworęczna / Leworęczna Praworęczna

Korpus

Płyta wierzchnia Lity świerk
Tył i boki Mahoń
Mostek Amazaque (Ovangkol)
Siodełko mostka Kość
Kształt korpusu Folk Jumbo
Kolor Węglowy (screwed charcoal)
Wykończenie Satynowe, otwarte pory
Cutaway Tak
Inlay Perłowy

Gryf

Gryf Mahoń
Podstrunnica Amazaque (Ovangkol)
Klucze Otwarte, chromowane
Kolor główki Czarny mat
Znaczniki progów Perłowy inlay
Ilość strun 6
Ilość progów 21
Siodełko Kościane
Skala 630mm
Szerokość siodełka 46mm

Elektronika

Elektronika Tak
Model Baton Rouge BR2.1P

Pozostałe

Fabryczne struny Elixir
Pickguard Brak
Opakowanie Brak

 

Filmy i prezentacje instrumentu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Baton Rouge X11S/FJE-SCC || Gitara elektro-akustyczna || Korpus Folk Jumbo z cutaway'em, Gitary, wzmacniacze, Gitary i basy, Gitary akustyczne, Gitary elektro-akustyczne, Auditorium / Folk, X11S-FJE-SCC, X11S FJE SCC, cutaway,screwed charcoal,