Baton Rouge X11S/FJE-SCC Gitara elektro-akustyczna
Kluczowe cechy gitary elektro-akustycznej Baton Rouge X11S/FJE-SCC
- Gitara elektro-akustyczna firmy Baton Rouge
- Lita płyta wierzchnia ze świerku
- Korpus Folk Jumbo z wcięciem cutaway
- Węglowy (screwed charcoal) kolor korpusu
- System elektroniki Baton Rouge BR2.1P
- Szerokość siodełka szyjki 46 mm
- Rozeta z perłowym inlay'em
Ogólny opis gitary Baton Rouge X11S/FJE-SCC
Gitary Baton Rouge
Historia Baton Rouge Guitars sięga wczesnych lat 80-tych, kiedy to obecny prezes firmy, Gunther Reinhardt pracował jako nauczyciel i zdał sobie sprawę z tego, że brakowało niedrogich gitar w dobrej jakości dla jego uczniów. Od tego momentu zaczął tworzyć ideę założenia własnej marki gitar, która ostatecznie ewoluowała w Baton Rouge Guitars w 1999 roku. Na gitarach Baton Rouge gra kolejne pokolenie gitarzystów na całym świecie. Założone na zasadach innowacji, jakości i przystępności cenowej nasze produkty oferują przystępne i niezwykłe doświadczenie gry dla każdego stylu gitarzysty akustycznego lub ukulele.
Model X11S/FJE-SCC (Screwed Charcoal)
Korpus w kolorze Screwed Charcoal
Gitara X11S\FJE-SCC to perfekcyjnie skomponowany instrument elektro-akustyczny. Oryginalny design korpusu w kolorze Screwed Charcoal wykonany z litego świerku. Tył i boki z mahoniu. Dodatkowo pięknie wykonana, subtelna rozeta z perłowym inlayem. Krztałt korpusu to Folk Jumbo z wycięciem co niezaprzeczalnie zwiększa komfort gry na "wysokich" progach. Bardzo naturalne w dotyku satynowe wykończenie w stylu open pore i mostek z afrykańskiej odmiany mahoniu Amazaque dopełniają niepowtarzalny wzór korpusu gitary.
Szeroki, wygodny gryf
Gryf w gitarze wykonany jest z mahoniu. Podstrunnica tak jak mostek wykonany z Amazaque ze starannie nabitymi 21. progami. Na podstrunnicy mamy perłowe znaczniki progów. Standardowo w gitarach akustycznych mamy węższy gryf tj. ok 43mm. Gitara X11S\FJE-SCC ma szerszy gryf. Przy siodełku jest to 46mm co poprawi komfort gry początkującym a także gitarzystom z dużymi dłoniami.
Możliwości elektro-akustyczne
Wbudowana system przetworników BR-2.1P. Firma Baton Rouge Guitars opracowała dwudrożny system przetworników, który umożliwia miksowanie naturalnego dźwięku akustycznego przetwornika mostkowego z całą gamą dźwięków perkusyjnych, jakie daje korpus gitary akustycznej. Aktywny przetwornik magnetyczny jest zainstalowany wewnątrz korpusu gitary na bloku gryfu. Z tej pozycji umożliwia wykorzystanie całej gitary do perkusyjnego fingerstyle. Odbiornik jest bardzo odporny na sprzężenie zwrotne i ma duże zakresy dynamiki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa BR-2.1P, obejrzyj poniższy film.
Specyfikacja Baton Rouge X11S/FJE-SCC
Ogólne |
|
| Producent | Baton Rouge |
| Model | X11S/FJE-SCC |
| Kraj produkcji | Chiny |
| Praworęczna / Leworęczna | Praworęczna |
Korpus |
|
| Płyta wierzchnia | Lity świerk |
| Tył i boki | Mahoń |
| Mostek | Amazaque (Ovangkol) |
| Siodełko mostka | Kość |
| Kształt korpusu | Folk Jumbo |
| Kolor | Węglowy (screwed charcoal) |
| Wykończenie | Satynowe, otwarte pory |
| Cutaway | Tak |
| Inlay | Perłowy |
Gryf |
|
| Gryf | Mahoń |
| Podstrunnica | Amazaque (Ovangkol) |
| Klucze | Otwarte, chromowane |
| Kolor główki | Czarny mat |
| Znaczniki progów | Perłowy inlay |
| Ilość strun | 6 |
| Ilość progów | 21 |
| Siodełko | Kościane |
| Skala | 630mm |
| Szerokość siodełka | 46mm |
Elektronika |
|
| Elektronika | Tak |
| Model | Baton Rouge BR2.1P |
Pozostałe |
|
| Fabryczne struny | Elixir |
| Pickguard | Brak |
| Opakowanie | Brak |
Filmy i prezentacje instrumentu
Przydatne linki
Brak pytań do tego produktu. Bądź pierwszy i zadaj pytanie!