Fraud Blocker

Allen & Heath SQ-7 ][ Cyfrowy mikser audio

 • 27 821,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Najważniejsze cechy miksera cyfrowego Allen Heath SQ7

 • Przetwarzanie FPGA 96kHz
 • 48 kanałów wejściowych
 • DEEP Przetwarzanie gotowe
 • 33 tłumiki / 6 warstw
 • 12 miksów stereo + LR
 • 3 Macierz stereo
 • 8 Stereo FX Engines + dedykowane zwroty stereo
 • 7" pojemnościowy ekran dotykowy
 • Port SLink dla zdalnego dźwięku / rozszerzenia
 • 64-kanałowy port we / wy dla sieci audio
 • Interfejs audio USB 32 × 32
 • SQ-Drive bezpośrednie nagrywanie na USB
 • Wynik AES
 • 16 możliwych do przypisania przycisków programowalnych

 

Ogólny opis

Mikser cyfrowy 48-kanałowy

SQ-7 to flagowa konsola 33-taktowa w serii SQ, napędzana rewolucyjnym, 96-krotnym silnikiem XCVI FPGA firmy Allen & Heath. SQ-7, stworzony z myślą o wymagających scenariuszach, takich jak AV, imprezy firmowe, produkcje na żywo i domy modlitwy, oferuje nieskazitelną jakość dźwięku wysokiej rozdzielczości i bardzo niskie opóźnienie <0,7 ms. Konsola posiada 32 wyjątkowe wbudowane przedwzmacniacze mikrofonowe, a także 8 silników FX FX z dedykowanymi kanałami zwrotnymi stereo i dostępem do renomowanej biblioteki RackExtra FX. SQ to naturalny wybór dla monitorów dousznych, zapewniających 12 stereofonicznych miksów (konfigurowalnych jako grupy lub auxy), a funkcja automatycznego miksowania mikrofonu sprawia, że jest to doskonały wybór na konferencje, rozmowy panelowe i wiele innych.

Potężne przetwarzanie

SQ jest wyposażony we wszystkie procesy potrzebne do stworzenia idealnego miksu. Każde z 48 wejść ma HPF, superszybką bramę z sidechain i filtrem, muzyczny 4-pasmowy equalizer parametryczny i kompresor Peak / RMS do sterowania i kształtowania poziomów i stanów nieustalonych. Miksy mają zarówno parametryczną, jak i 28-pasmową korektę graficzną wraz ze sprężarką w standardzie, wszystko gotowe do włączenia, gdy jest to wymagane. Rdzeń XCVI pozwala nawet na to, aby każdy kompresor w SQ posiadał swoją własną równoległą ścieżkę, bez problemów związanych z fazą i koherencją.

Wykorzystaj moc wtyczek DEEP

Architektura przetwarzania SQ DEEP pozwala właścicielom wybierać emulacje kompresora i preampu, aby dopasować je do stylu i potrzeb. Wtyczki DEEP mogą być wbudowane bezpośrednio w wejścia miksera i miksować kanały, a wszystko to bez dodawania opóźnień systemowych lub kłopotów z konfiguracją.

RackExtra FX

SQ jest uzbrojony w 8 stereofonicznych silników FX i jest dostarczany wraz z uznaną biblioteką RackExtra, zawierającą emulacje legendarnych klasycznych pogłosów, bramkowanych pogłosów, opóźnień, modulatorów i innych efektów. Każdy silnik ma swój własny, dedykowany zwrot stereo, więc nie musisz używać żadnego z 48 kanałów wejściowych.

Możliwość rozbudowy do 48 mikrofonów

SQ-7 ma wszystkie wejścia / wyjścia na pokładzie, których potrzebujesz do samodzielnej pracy. Dzięki inteligentnemu portowi SLink, SQ można rozszerzyć do 48-mikrofonowych wejść poprzez rodzinę ekspanderów szaf rackowych i ekspanderów o częstotliwościach 96 kHz i 48 kHz (np. AB168, AR2412, AR84 i DX168), dzięki czemu jest to elastyczne rozwiązanie. Dopasuj rozwiązanie dla właścicieli innych systemów cyfrowych Allen&Heath. Możesz także połączyć SQ bezpośrednio z innym SQ lub nawet z systemem dLive.

Doświadczenie miksowania

Panel sterowania SQ skupia się wokół 7-calowego pojemnościowego ekranu o wysokiej rozdzielczości, oprawionego w szereg wydajnych, oświetlających enkoderów, aby stworzyć intuicyjną, zintegrowaną mieszaninę wyraźnych informacji wizualnych i natychmiastową, bezpośrednią kontrolę. Kanały i miksy można przeciągać i upuszczać na dowolny pasek, dzięki niestandardowym nazwom i kodowaniu kolorami na ekranach pasków kolorów, co pozwala zbudować środowisko miksowania odzwierciedlające własny przepływ pracy. Każdy pasek wyposażony jest w opatentowany system dozowania kanałów Chromatic, dzięki któremu można uzyskać szybki podgląd poziomu dzięki diodom LED o zmiennej jasności i kolorze.

Zaprojektowany dla profesjonalistów

Środowisko pracy na żywo może być trudne i stawia bardzo duże wymagania, dlatego miksery serii SQ są zbudowane z trójwalcowanej, metalowej obudowy. SQ ma niezastąpioną wytrzymałość, która leży u podstaw jego dobrego wyglądu i tego jaki budzi zaufanie profesjonalistów. Nie ma miejsca na tani plastik. Trwałość i niezawodność to jest coś co się rzuca przy pierwszym rzucie oka, jak i ostatnim.

Dante, Waves i więcej

SQ jest centralnym elementem ekosystemu aplikacji, ekspanderów, sieci audio, osobistych mikserów i innych elementów, pozwalając ci łączyć się, dostosowywać i rozszerzać zakres panowania nad sceną. Jest również kompatybilny z wiodącymi standardami sieci audio - dodaj kartę sieciową audio, taką jak Dante lub Waves, do portu wejścia / wyjścia SQ i jesteś gotowy do integracji z zainstalowanymi systemami, zapewnij cyfrowy podział na FoH / Monitor i wiele więcej. Po prostu działasz.

Pracuj na nagraniu

Zintegrowany SQ-Drive umożliwia szybkie i łatwe przechwytywanie nagrań wielościeżkowych lub stereofonicznych w formacie 96kHz bezpośrednio na klucz USB lub napęd. Brak instalacji oprogramowania, brak problemów ze sterownikami kart dźwiękowych i brak dodatkowego laptopa, który mógłby doprowadzić do spadku wydajności pracy. SQ-Drive to również inteligentny sposób na zarządzanie muzyką walk-in.

Interfejs

Dostarczony jest również wbudowany interfejs audio 32 × 32 96kHz do nagrywania wielościeżkowego, podkładów lub wirtualnych aplikacji soundcheck. Interfejs jest zgodny z Core Audio i ASIOTM i jest wyposażony w funkcje sterowania MIDI i DAW.

Aplikacje SQ

Istnieją dwie podstawowe aplikacje dla SQ - SQ MixPad dla inżynierów i SQ4You dla wykonawców.

 • Aplikacja SQ MixPad jest dostępna bezpłatnie na platformach iOS i Android, zapewniając bezprzewodową kontrolę głównych funkcji miksowania. Umożliwia to inżynierowi miksowanie z różnych pozycji słuchania, ustawianie miksów monitorów ze sceny lub po prostu dodawanie dodatkowego sterowania lokalnego.
 • SQ4You to osobista aplikacja do miksowania, która towarzyszy mikserom serii SQ, umożliwiająca nawet 8 wykonawcom sterowanie własnymi miksami monitorów z urządzeń z systemem Android lub iOS oraz zwalnianie inżyniera dźwięku w celu skupienia się na brzmieniu front-house.

Ultimate IEM Mixer

Dzięki nie mniej niż 12 stereofonicznym miksom, super-niskim opóźnieniom i zarówno korektorowi parametrycznemu, jak i graficznemu w każdym miksie, SQ jest idealnym towarzyszem dla zestawów monitoringu dousznego.

ME Personal Mixing System

SQ jest w pełni kompatybilny z systemem osobistego miksowania ME, umożliwiając wykonawcom przejęcie kontroli nad własnymi miksami monitorów. Dowolna liczba osobistych mikserów ME-1 i ME-500 może być połączona szeregowo z portu SLink miksera lub z podłączonego zdalnego ekspandera.

O czym należy pamiętać jeszcze?

Jak to mówił nasz wielki (gigantyczny!) przyjaciel Krzysztof, na szczęście pracujemy w branży Audio, a nie IT i tu liczy się dźwięk i brzmienie. Ta myśl padła podczas prezentacji mikserów cyfrowych Allen&Heath, gdy jeden z widzów zadał pytanie, jak się mają miksery Alleh&Heath do mikserów X32 Behringera. I oczywiście zdanie jest mocno sugerujące, ale też każdy powinien sobie na nie odpowiedzieć sam, a jedynym szczerym sposobem odpowiedzi na nie jest tylko wejście w posiadanie miksera i jego używanie. Nie ma sensu w nieskończoność rozwodzić się nad zaletami tego i tamtego. Wiadomo, coś za coś, bez ryzyka nie ma zabawy ;) Wygoda użytkowania to jedno, ale też jakość brzmienia i dźwięk to drugie. Polecamy pamiętać o tym przy wyborze miksera, a my troche już używaliśmy tego miksera na takbrzmimiasto i z doświadczenia polecamy gorąco!:)

 

Specyfikacja

Ogólne

Producent Allen Heath
Model SQ7
Wejścia 32
Kanały (maks) 48
Wejścia Mic / Line W pełni zbalansowane XLR
Czułość na wejściu -60 do + 0 dBu
Przełączany Pad -20 dB
Wzmocnienie analogowe 0dB do +60dB, kroki 1dB
Maksymalny poziom wejściowy + 30dBu
Impedancja wejściowa > 5kOhm
THD + N, Unity gain 0dB 0,002% -92dBu (20Hz-20kHz, AES Direct Out, @ 0dBu 1kHz)
THD + N, średnie wzmocnienie + 30 dB 0,003% -91 dBu (20Hz-20kHz, AES Direct Out, @ -30dBu WEJŚCIE 1kHz)
Phantom Power + 48V (+ 3V / -2V)

Wejścia liniowe stereo

Złącza ST1, ST2 Zbalansowane gniazdo 1/4 "TRS
Złącze ST3 Niezbalansowany mini jack stereo 3,5 mm
Czułość wejścia (ST1, ST2 / ST3) Nominalna + 4dBu ST1, ST2 / 0dBu ST3
Trim +/- 24dB
Maksymalny poziom wejściowy (ST1, ST2 / ST3) + 22dBu / + 18dBu
Impedancja wejściowa > 7kOhm
Insert (Pre EQ / Comp) W pełni patchowalny
Wyjścia XLR Zbalansowany, XLR
Wyjścia A i B Zbalansowany jack TRS 1/4 "
Impedancja wyjściowa <75Ohm
Nominalne dane wyjściowe + 4dBu = odczyt 0dB licznika
Maksymalny poziom wyjściowy + 22dBu
Pozostały poziom hałasu wyjściowego -90dBu (wyciszony, 20Hz-20kHz)
Cyfrowe wyjście AES Zbalansowany kanał XLR 2, Częstotliwość próbkowania 96 kHz (domyślnie z SRC Bypassed), Przełączalne wyjściowe częstotliwości próbkowania, 44,1 kHz / 48 kHz / 88,2 kHz / (96 kHz) 2,5Vpp zbalansowane zakończone 110Ohm
Kompresor Patchache Sidechain
SLink Neutrik EtherCON (RJ45)
tryb dsnake (urządzenia 48 kHz) Możliwość przypisania 64 kanałów, zgodność z AR2412, AR84, AB168, ME, Qu
tryb dx (urządzenia 96 kHz) 32 kanały do ​​przypisania, kompatybilne z DX168
gigaACE (urządzenia 96kHz) Możliwość przypisania do 128 kanałów, kompatybilność z dLive, SQ i DXHub
Wejścia W pełni patchowalne
Wyjścia W pełni patchowalne
Synchronizacja / SRC możliwy do przypisania jako master audio sync dla wszystkich trybów, SRC 64 kanał
I / O Port Wielokanałowy moduł wejść / wyjść
Wejścia W pełni patchowalne
Wyjścia W pełni patchowalne
Synchronizacja / SRC Możliwe do przypisania jako master audio sync
Suwaki 100 mm zmotoryzowane
Ekran dotykowy 7" rozdzielczość 800 x 480, 24-bitowy RGB
SoftKeys 8 (SQ-5), 16 (SQ-6, SQ-7)
SoftRotarys 4 (SQ-6), 8 (SQ-7)
Wyciszanie grup / grupy DCA 8/8
Sieć TCP / IP Ethernet dla MIDI i sterowania
MIDI TCP / IP i USB B
Footswitch Pojedyncze lub podwójne, chwilowe lub zatrzaskowe

Źródło

CH1-48 W pełni patchowalne
USB Global Source SQ-Drive lub USB B Streaming
Biegunowość Normalny / odwrócony
Trim -24 do + 24 dB
Filtr górnoprzepustowy 12dB / oktawa 20Hz - 2kHz
Opóźnienie Do 341 ms
Brama Patchache Sidechain
Filtr Sidechain Hi-pass (20-5k), pass-pass (120-10k), Lo-pass (120-20k)
Próg / głębokość -72dBu do + 18 dBu / 0 do 60 dB
Attack / Hold / Release 50μs do 300ms / 10ms do 5s / 10ms do 1s
PEQ 4-pasmowy w pełni parametryczny, 20-20kHz, +/- 15dB
Band 1, Band 4 Wybierane półki (Baxandall), Bell
Band 2, Band 3 Bell
Bell Width Zmienna Q, od 1,5 do 1/9 oktawy
Filtr Sidechain Hi-pass (20-5k), pass-pass (120-10k), Lo-pass (120-20k), Q = 1
Próg / stosunek -46dBu do 18dBu / 1: 1 do nieskończoności
Atak / uwolnienie 30μs do 300ms / 50ms do 2s
Reakcja detektora Możliwość przełączenia Peak / RMS
Równoległa kompresja ścieżki suchy / mokry -infin do 0dB
Channel Direct Out Śledź Fader, Wycisz, Wycisz grupę, DCA (globalny wszystkie ch)
Wybierz źródło Post-Preamp, Post-HPF, Post Gate, Insert Return, Post PEQ, Post Comp, Post Delay, trim -infin do 10dB na kanał
Insert (Pre EQ / Comp) W pełni patchowalne

 

Filmy prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Mikser cyfrowy Allen&Heath SQ7, miksery cyfrowe stół, miksery audio, Nagłośnienie, ALLEN&HEATH, miksery cyfrowe stol, Allen&Heath SQ7, Allen&Heath SQ-7, SQ7, SQ-7, AllenHeath SQ7, Allen Heath SQ7, SQ7 cena, SQ7 Allen&Heath, SQ-7 Allen&Heath, mikser SQ7