Framus Legacy FG 14 SV VNT CP | Gitara elektro-akustyczna

 • 1 875,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  FR FG 14 SV VNT CP
 • Producent:
 • Na składzie:
  0 szt

Kluczowe cechy gitary FG-14 SV VNT CP

 • Gitara elektro-akustyczna z serii Legacy
 • Korpus w kształcie Grand Auditorium
 • Top wykonany z litego świerku sitkajskiego, tył i boki z mahoniu
 • Gryf masywny, wygodny i szeroki Idealny do grania w stylu fingerstyle, wykonany z mahoniu o profilu C
 • Podstrunnica ze wschodnio-indyjskiego palisandru z 21 progami o radiusie 16 cali
 • Wykończenie naturalne, gloss, czyli na błysk
 • Preamp Fishman Presys II
 • Przetworniki Fishman Sonicore piezo
 • Bardzo przyjemna i solidna konstrukcja
 • 4 letnia gwarancja w-music distribution (wymagana rejestracja produktu)

 

Ogólny opis

Seria Legacy w służbie Framusa

Gitary akustyczne i elektro-akustyczne firmy Framus to gitary wykonywane ręcznie, odwołujące się do najwyższych standardów wykonania. Gitary są znakomicie wyposażone, a dbałość o szczególny wydać gołym okiem. Gust i smak projektanta i wykonawcy czuć pod dłonią. bo nie dość, że gitary są znakomicie wykonane, to jeszcze doskonale się spisują jako instrumenty.

 

Odrobinę historii

Framus to niemiecka firma produkująca instrumenty strunowe, np gitary w szczególności specjalizowała się w instrumentach typu arch-top, Powstała w 1946 r. i trwała aż do bankructwa w 1975 r. (nie wytrzymała konkurencji z tanimi instrumentami z dalekiego wschodu). Marka Framus odrodziła się w 1995 r. jako część Warwick GmbH & Co Music Equipment KG w Markneukirchen. Nazwa Framus jest akronimem słów: "Franconian music production Fred Wilfer investment trust". Przez lata trwania firma zdołała wypracować sobie bardzo silną pozycję na rynku muzycznym, produkując wysokiej klasy instrumenty, w których niemieccy lutnicy i inżynierowie umiejętnie łączą sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne z najnowszymi, nowatorskimi koncepcjami technicznymi.

 

Jakość potwierdzona nazwiskami

Gitary Framusa były obecne wśród sprzętu artystów najwyższej próby. Grali na nich acy artyści jak Elvis Presley, który używał modeli Tango i Riviera, John Lenon zwykle używał 12 strunowego Hootennny a Dadiv Bowie na Texan12. Poza tym te instrumenty używali też Paul McCartney, Keith Richards, Bill Wyman, Ray Davies oraz wielu innych! Jak znamy życie nic sie w tym względzie nie zmieni bo jak ktoś coś robi z należytą starannością to zawsze znajdą się tacy którzy będą potrzebować dobrze wykonanych instrumentów. Fachowcy Framusa o tym dobrze wiedza dlatego od lat nie zwalniają tempa i cały czas trzymają wysoki poziom swoich wyrobów. To czysta przyjemność sprzedawać takie instrumenty. 

 

Ogólnie o serii Legacy

W skład serii Legacy wchodzą cztery podstawowe modele: Folk, Dreadnought, Grand Auditorium i Parlor – wszystkie modele posiadają top wykonany z litego mahoniu lub świerku. Gitary z elektroniką posiadają wcięcie, które tak ułatwia granie na wyższych pozycjach. Gitary elektro-akustyczne Framusa z serii Legacy są wyposażone fabrycznie w struny Cleartone EMP, posiadają siodełko i podstawek z kości, mają zdobienia z abalonu i macicy perłowej. Modele elektroakustyczne mają na wyposażeniu preampy Fishman Isys+ z przetwornikiem Sonicore. Pięknie się to razem komponuje i daje wiele przyjemności z gry. Gorąco polecamy sprawdzić te instrumenty u nas na miejscu w składzie. Nie bez powodu podjęliśmy się trudu sprowadzenia tych instrumentów do nas do sklepu. Jesteśmy przekonani, że trafią one w gusta osób, które mają swój wyrobiony smak i gust. Zapraszamy! :)

 

Idealna gitara do Fingerstyle

Ale co to właściwie jest ten styl fingerstyle? Jest to odpowiednik fingerpickingu. Zgodnie pojęciem Tommy Emmanuel’a, fingerstyle jest przełożeniem techniki pianistycznej na gitarę, gdzie wszystkie palce poza kciukiem wykonują taka samą pracę jak prawa ręka pianisty, a kciuk pełni rolę ręki lewej. Typowe w tym stylu grania jest łączenie w instrumencie podkładu rytmicznego z melodią i basem. Każda gitara czy to klasyczna czy akustyczna i basowa czy elektryczna jest w zasadzie takim samym instrumentem, bo w zasadzie konstrukcja jest podobna(do pewnego stopnia), liczą się natomiast niuanse, które jednak albo ciążą do pewnego stylu grania, albo wręcz go umożliwiają, a inne uniemożliwiają, i podobnie jest z tą gitarą. Jest to w zasadzie typowa gitara akustyczna, jednak konstrukcja gryfu w tej gitarze ewidentnie sprzyja graniu techniką fingerstyle. Więc jeśli ktoś szuka gitary do fingerstyle to ten Framus jest jak znalazł.

 

Specyfikacja

Ogólne

Producent Framus
Seria Legacy
Kod producenta FG 14 SV VNT CP Grand Auditorium Presys II EQ
Kraj produkcji Made in china

Korpus

Kształt korpusu Grand Auditorium
Cutway Tak
Menzura 648 mm / 24,75 cala
Top Lity świerk
Tył i boki Mahoń
Binding Skorupa żółwia
Całkowita długość  1030 mm
Maksymalna szerokość 405 mm
Szerokość na ramieniu  292 mm
Głębokość min / max  97 mm / 116 mm

Gryf

Gryf Mahoniowy
Podstrunnica Palisander wschodnio-indyjski
Profil Kształt C
Radius 16 cali
Znaczniki Kropki
Szerokość siodełka 48 mm / 1,88 cala
Szerokość na 12 progu 52.5 mm / 2,06 cala
Ilość progów 21, nickel silver medium

Elektronika

Preamp Fishman Presys II
Przetworniki Fishman Sonicore piezo

Mostek

Materiał siodełka Kościane siodełko
Mostek Palisander wschodnio-indyjski, kompensowany, kościany podstawek
Kołki Hebanowe

Pozostałe

Klucze Zamknięte 15:1
Wykończenie osprzętu Chromowany osprzęt
Struny fabryczne Cleartone .012-.053 (ct 7412)
Wykończenie Natural Transparent Gloss, czyli lakier po całości ;)

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Framus Legacy FG 14 SV VNT CP | Gitara elektro-akustyczna, Framus Legacy, Gitary akustyczne, Gitary i basy, Gitary, wzmacniacze, Dostawa, Framus, FG 14 SV VNT CP, Legacy FG 14 SV VNT CP, FG14SVVNTCP