Baton Rouge R71T/12-CR ][ Elektro-akustyczna gitara rezofoniczna

  • 5 579,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy rezofonicznej gitary elektro-akustycznej Baton Rouge R71T/12-CR

  • Rezofoniczny korpus wykonany w pełni z metalu
  • "Postarzane" wykończenie korpusu i kluczy
  • Utwardzana sosnowa podstrunnica Blackwood Tec
  • Trzy aluminiowe rezonatory 6. calowe
  • Szeroki gryf 48mm (przy siodełku głowki)
  • Mostek T-Bridge z mahoniowym siodełkiem
  • System pickupów BR-1

 

Ogólny opis gitary Baton Rouge R71T/12-CR

Gitary Baton Rouge

Historia Baton Rouge Guitars sięga wczesnych lat 80-tych, kiedy to obecny prezes firmy, Gunther Reinhardt pracował jako nauczyciel i zdał sobie sprawę z tego, że brakowało niedrogich gitar w dobrej jakości dla jego uczniów. Od tego momentu zaczął tworzyć ideę założenia własnej marki gitar, która ostatecznie ewoluowała w Baton Rouge Guitars w 1999 roku. Na gitarach Baton Rouge gra kolejne pokolenie gitarzystów na całym świecie. Założone na zasadach innowacji, jakości i przystępności cenowej nasze produkty oferują przystępne i niezwykłe doświadczenie gry dla każdego stylu gitarzysty akustycznego lub ukulele.

Model R71T/12-CR

Rezofoniczna gitara, cała z metalu!

Gitara Baton Rouge R761T/12-CR to absolutny unikat wśród gitar elektro-akustycznych. Rezofoniczny korpus nadaje gitarze niepowtarzalny wygląd i odczucia dźwiękowe niczym z dzikiego zachodu. Instrument przenosi nas do świata cowboyów i rewolwerów. Sama gitara jest ciężka ale gra na niej jest bardzo wygodna, dzięki sosnowej podstrunnicy. Gitara jest stworzona do gry ze slidem a także techniką fingerstyle. Osłona mostka wkomponowana w pokrywę płyty wierzchniej umożliwia oparcie prawej ręki. Rezonator Tricone z trzema aluminiowymi, 6. calowymi stożkami dopełnia szeroką gamę możliwości brzmieniowych.

Szeroki, wygodny gryf

Gryf w gitarze wykonany jest z drewna sapele. Podstrunnica tak jak mostek wykonany z sosny utwardzanej technologią Blackwood Technology ze starannie nabitymi 19. progami. Łączenie gryfu na 12. progu. Na podstrunnicy mamy subtelne znaczniki progów wykonante z tego samego rodzaju drewna (na 12. i 19. progu). Standardowo w gitarach akustycznych mamy węższy gryf tj. ok 44mm. Gitara R71T/12-CR ma szerszy gryf. Przy siodełku jest to 48mm co poprawi komfort gry początkującym a także gitarzystom z dużymi dłoniami.

System pickupów BR-1

Z BR-1 dostajemy naturalnie brzmiący przetwornik Piezo (pod mostkiem) w połączeniu z prostym aktywnym preampem, który jest niezwykle niezawodny. Prosta obsługa oferuje możliwość wpływania na brzmienie gitary Baton Rouge R71T/12-CR w zakresie głośności, wysokich i niskich tonów. Zainstalowana jest kontrolka baterii, która powiadamia o konieczności wymiany baterii. Dodatkowo wbudowany tuner umożliwia strojenie gitary. Proste i przyjazne dla użytkownika funkcje BR-1 sprawdziły się w swojej prostocie i dlatego obecnie są stosowane we wszystkich modelach pickupów serii Noir oraz serii "20s reloaded".

 

Specyfikacja Baton Rouge R71T/12-CR

Ogólne

Producent Baton Rouge
Model R71T/12-CR
Kraj produkcji Chiny
Praworęczna / Leworęczna Praworęczna

Korpus

Korpus Rezofoniczny
Materiał Mosiądz (bell brass)
Rezonator Tricone z trzema aluminiowymi stożkami 6"
Kolor korpusu Czerwona miedź
Wykończenie Imitacja rdzy
Mostek T-Bridge
Siodełko mostka Mahoń
Cutaway Nie

Gryf

Gryf Sapele
Podstrunnica Sosna utwardzana technologią Blackwood Tec
Binding Kremowy z czarnymi znacznikami progów
Klucze Klasyczne w stylu antycznym
Rodzaj główki Główka szczelinowa
Wykończenie gryfu Naturalny mat
Materiał progowy Nikiel (silver-nickel)
Ilość progów 19
Ilość strun 6
Siodełko Kościane
Skala 650mm
Szerokość siodełka 48mm

Elektronika

Elektronika Tak
Model Baton Rouge BR-1

Pozostałe

Fabryczne struny Elixir
Pickguard Brak
Opakowanie Brak

 

Filmy i prezentacje instrumentu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Baton Rouge R71T/12-CR || Elektro-akustyczna gitara rezofoniczna, Gitary, wzmacniacze, Gitary i basy, Gitary akustyczne, Gitary rezofoniczne, gitara rezofoniczna R71T-12-CR, R71T/12/CR, R71T 12 CR