Fender American Professional Telecaster RW CRT | Gitara elektryczna

 • 6 870,00 zł
 • Oblicz_raty_duckblue
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  011-3060-738
 • Producent:
 • Od ręki:
  1 szt
 • W magazynie:

Główne cechy American Professional Telecaster RW CRT

 • Gitara elektryczna z serii American Professional produkcji USA
 • Korpus z jesionu w kolorze wiśniowym wykończony na wysoki połsyk
 • Układ przetworników SS V-Mod Tele
 • Nowoczesny, głębszy profil gryfu "Deep C"
 • Gryf klonowy z podstrunnicą palisandrową z siodełkiem z kości i 22 wąskimi progami
 • Obwód utrzymuje wysokie tony przy zmniejszaniu głośności
 • W zestawie twardy case Elite Molded

 

Ogólny opis gitary

Fender kieruje się jedną, jasną, prostą zasadą: uczynić życie lepszym dla muzyków. Podczas gdy dzięki oryginalnemu, pierwszemu Telecasterowi z pewnością się to udało, firma Fender nie spoczęła na laurach i współczesna wersja Telecastera wyczarowywuje uśmiech radości na twarzach gitarzystów. Zespół szalonych 'naukowców' Fendera zbadał i przeanalizował każdy komponent w niemal mikroskopijnych szczegółach. I gdyby ulepszenie polegało jedynie na zastosowaniu nowoczesnych materiałów oraz współczesnego wzornictwa to na pewno by to zostało zrobione, jednak co Telecaster to Telecaster. Zawsze uważaliśmy, że to jest najbardziej awangardowa gitara ze wszystkich modeli gitar, jakie są na świecie. Strat może jest bardziej popularny, ale Tele? Tele jest dla koneserów!

 

Przetworniki V-Mod

Przetworniki V-Mod Telecaster zostały skonstruowane przy użyciu opatentowanej mieszanki magnesów alnico. Każdy pickup jest zaprojektowany specjalnie pod kątem jego pozycji w korpusie w relacji do mostka i gryfu. Grając na nim ma się autentyczne wrażenie, że konstruktorom udało się zachować vintagowy, klasyczny charakter brzmienia, a jednocześnie przesunięto poziom wykonania o jeszcze jeden krok na przód. Postęp to podstawa, ale nie może on się odbywać w sprzeczności z tradycją i to jest piękne, że to zdanie jest prawdziwe odnośnie tej serii gitary Fendera.

 

Coś więcej o samej gitarze

Na to czym ta gitara jest ma wpływ kilka czynników, na które należy zwrócić uwagę. Są To przetworniki, gryf, układ elektryczny, mostek wraz z ramieniem tremolo, siodełko. Wszystkie te elementy (wraz z innymi drobnymi ulepszeniami) zyskały i przełożyły się na instrument w pełni profesjonalny. Gitary z tej serii są wykonywane w USA przez ludzi, którzy zjedli zęby na produkcji tych instrumentów. Jest to bez wątpienia ten poziom wykonania od którego można już mówić o gitarze na wielkie sceny oraz legendarne studia. 

 

Profil gryfu, podstrunnica i progi

Zaprojektowany z myślą o wygodzie i szybkości nowy profil "Deep C" w wersji "Professional" sprawia wrażenie bardziej solidnego i godnego zaufania. Zwiększona masa i zmieniona geometria tworzą bardziej naturalne wrażenie, co jest idealne zarówno do grania akordów, jak i pojedynczych nut. Wąskie, wysokie progi są wyższe i węższe od progów typu medium, co czyni je szczególnie skutecznymi do podciągania oraz grania akordów. Zwiększa to precyzje i sprawia, że to co najważniejsze w graniu czyli niuans staje się łatwiej osiągalny.

 

Nowy mostek

Nowy mostek Telecastera ma trzy skompensowane mosiężne siodełka, które zapewniają precyzyjną intonację i brzmienie w stylu vintage. Łącząc styl vintage z nowoczesnym stylem i wydajnością, przeprojektowana "popielniczkowa" osłona na siodełka nie przeszkadza zupełnie w graniu, nawet gdy wyciszasz struny dłonią.

 

Treble-Bleed Circuit

Nie ma na to chyba dobrego polskiego określenia. W sumie taka mała pierdoła, acz w efekcie znacząca. W starszych modelach gdy obniżamy poziom głośności w gitarze wraz z jej obniżeniem spada także ilość wysokich tonów w sygnale, przez co dźwięk staje się ciemny. Tutaj układ utrzymuje najwyższy poziom wysokich tonów podczas zmniejszania głośności. Już nie ma sytuacji w której brzmienie blednie gdy chcemy osłabić dynamikę dźwięku. Czasami ma to znaczenie, a czasami nie.

 

Siodełko

Tak było zawsze i jak widać Fender w swych rozwiązaniach z najwyższej półki chce pozostać wierny tradycji. Siodełko z kości przyczynia się do doskonałego brzmienia i wydajności instrumentu. Wielu graczy uważa siodełka kostne za bardziej "organiczne" i naturalne. 

 

W skrócie gitara prezentuje się następująco

W nowej odsłonie Tele, jeśli coś mogło ulec zmianie na lepsze, a nie kłóciło się to z duchem instrumentu, to zostało to zrobione, oczywiście ze skutkiem pozytywnym dla muzyków, gitarzystów, oraz w ostateczności dla tych dla których muzyka jest tworzona, czyli dla nas wszystkich :) I jakby to jeszcze na koniec spuentować tak po 'marktingowemu', trzeba nadmienić, że amerykański Telecaster z serii American Professional jeszcze lepiej utożsamia się z ideą Telecastera z raju platońskich idei .. Innymi słowy, jeśli go kupisz to będziesz w raju, my zresztą też ;)

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu American Pro Telecaster, Rosewood Fingerboard, Crimson Red Transparent
Numer modelu 0113060738
Seria American Professional
Kraj produkcji USA

Korpus

Kształt korpusu Telecaster
Kolor korpusu Crimson Red Transparent
Materiał korpusu Jesion
Rodzaj wykończenia Lakier połysk

Gryf

Materiał gryfu Klon
Kształt gryfu Modern Deep C
Radius 9.5" (241 mm)
Menzura 25.5" (648 mm)
Podstrunnica Palisander
Szerokość gryfu przy siodełku 1.685" (42.8 mm)
Ilość progów 22
Ilość strun 6
Rozmiar progów Narrow Tall (wąskie wysokie)
Siodełko Kość
Mocowanie gryfu Bolt-on
Znaczniki Białe kropki

Elektronika

Pickup przy mostku V-Mod Single-Coil Telecaster
Pickup przy gryfie V-Mod Single-Coil Telecaster
Potencjometry Master volume, Master tone
Warianty przełączania pickapów 3-pozycyjny standardowy układ
Układ pickupów SS
Elektronika Pasywna

Pozostałe

Mostek 3-siodełkowy z kompensowanymi mosiężnymi siodełkami, struny prowadzone przez korpus
Wykończenie osprzętu Chrom / nikiel
Klucze Zamknięte olejowe
Pokrętła Radełkowane płaskie
Maskownica Płytka 3-warstwowa w kolorze czarnym
Opakowanie Case

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Gitara elektryczna American Professional Telecaster RW Crimson Red Transparent 011-3060-738 Fender, fender american pro, FENDER, 011-3060-738, 0113060738, American Professional Telecaster RW Crimson Red Transparent