Zvex NANO HEAD AMPLIFIER gitarowy wzmacniacz lampowy

  • 2 292,00 zł
  • Wez leasing
  • Dodaj recenzję:
  • Kod:
    ZVEX HEAD AMP
  • Producent:
  • Na składzie:
    0 szt
Zvex Nano Head to najmniejszy wzmacniacz lampowy na świecie. To małe cudeńko potrafi wydać z siebie 1,5W mocy która potrafi zaskoczyć głośnością. Wystarczy podłączyć do paczki 4x12 i delektować się pomrukiem. Wzmacniacz zaprojektowany jest tak, by dostarczać klasycznego rockowego brzmienia. Od czystego brzmienia (bardzo cichego, 0,1W!), poprzez crunch, aż do micro-Marshallowskiego wygaru. Trudno opisać brzmienie Nano Ampa korzystając z wytartych sloganów, ale fakt jest taki, że daje radę jako "emulacja" brzmienia dużych wzmacniaczy przy sensownych głośnościach, co ma wyjątkowo dużo sensu w sytuacjach studyjnych. 

Często zdarza się tak, że poziom głośności na jakim wzmacniacz brzmi dobrze jest za duży dla mikrofonu - mikrofon może przesterować. Możesz nagrywać gitary za pomocą wstęgi Coles lub Beyera M160, jednak 140dB wydobywające się z kolumny prawdopodobnie uniemożliwi uzyskanie dobrego brzmienia. Klasyczny mikrofon pojemnościowy przy takim ciśnieniu może się uszkodzić. Nawet dynamiczny Shure 57 lub 58 może nie wystarczyć by uzyskać naturalne brzmienie. Możesz spędzić wiele godzin na szukaniu odpowiedniej pozycji dla mikrofonu, tylko po to by przekonać się, że najlepsze brzmienie uzyskujesz daleko od kolumny. Wtedy rzecz jasna nie można uniknąć ambientu pomieszczenia. Zanim zdążysz ustawić brzmienie, ktoś już wezwie policję i będziesz musiał skończyć nagrywanie... 

Nano Head eliminuje wiele z tych problemów ponieważ jest co najmniej o 20dB cichszy niż 50 watowa głowa. Jest to głośnośc porównywalna z głośnym wokalistą. Wzmacniacz ten potrafi uzyskać pełną saturację, pocąc się i męcząc przy tej niewielkiej głośności, więc nieważne jak blisko ustawisz mikrofon, nie zdołasz go przesterować. Rezultatem jest absolutnie wierna reprodukcja brzmienia kolumny. Inne czynniki mające wpływ na słyszenie (np. coś takiego jak krzywe Fletchera-Munsona, które mają wpływ na słyszalność przy dużych głośnościach) również są zredukowane, tak by charakterystyka brzmienia finalnego będzie dużo bliższa oryginałowi. Jak mówi Zachary Vex: "pierwszy raz po omikrofonowaniu 4x12 Orange na greenbackach zostałem totalnie zaskoczony jak blisko rzeczywistości było nagranie. Byłem też zachwycony możliwością ustawiania mikrofonu z słuchawkami na uszach będąc w tym samym pomieszczeniu. Po 10 latach pracy jako realizator po raz pierwszy udało mi się znaleźć świetne brzmienie za pierwszym razem. A mam tak wiele bolesnych wspomnień z nieudanych prób uchwycenia naprawdę MOCARNYCH brzmień...ARGH". 

Specyfikacja: 

Zasilanie: 12V 1,5A. Impulsowy. W komplecie. 
Moc wyjściowa: 0,5W przesterowany, 0,1 W czysty. 
Impedancja wyjściowa:8-16 Ohm. 
Impedancja wejściowa: 1000000 Ohm. 
Wbydowany głośnik: 0,4W 

UWAGA: Nie należy podłączać NANO AMP do wejścia innego wzmacniacza. NANO AMP to WZMACNIACZ, nie efekt, i może być podłączany tylko do kolumny. 

Gałki (od prawej do lewej):
- Przełącznik "Bright": jaśniejszy w prawej pozycji. Działa wyraźniej na małych głośnościach, jak w piecach Fendera. 
- Volume: głośność. Od dość "czystego" do bardzo "brudnego" brzmienia. 
- Thickness: grubość. Dostępne ustawienia to "normal", "thin" i "fat". Przy większym gainie dobrze jest nieco "odtłuścić" brzmienie. Ustawienie "fat" jest dobre do czystych brzmień i przebasowanych fuzzów. 
- Mellow: jasność. Dostępne ustawienia to "Mellow 2", "normal" i "Mellow 1". Naturalnie, "Mellow 2" jest najciemniejszy, "normal" Najjaśniejszy. 

Inne cechy:

Wentylator: tak, jakkolwiek nieprawdopodobnie to brzmi, Nano Head posiada jednocalowy wentylator. NIE ZASŁANIAJ go. Gdy usiądziesz zbyt blisko, pickupy mogą zbierać szum pracy wentylatora. Należy się wtedy odsunąć bądź przekręcić delikatnie w bok. Wentylator zapewnia odpowiednie chłodzenie zasilaczowi, lampom oraz kondensatorom. 

Węwnętrzny głośnik: to taki mały żart. Jest przydatny tylko wtedy kiedy NAPRAWDĘ musisz włączyć wzmacniacz bez paczki. Nie spodziewaj się za wiele - głośniczek zrobiony jest z plastiku! By poprawić słyszalność, możesz położyć wzmacniacz na boku. Cóż za wkurzający dźwięk... 

Dioda przegrzania: Nano Head posiada automatycznie resetujący się bezpiecznik. Bezpiecznik może włączyć się podczas problemów z zasilaniem. Należy wtedy na kilka minut wyłączyć wzmacniacz. Zanim bezpiecznik zadziała ponownie, należy dać mu chwilkę by ochłonął. 

Nano najlepiej działa w temperaturze pokojowej (>18 st. Celcjusza). Jeśli jest za zimno, wzmacniacz może mieć problem ze startem. Należy go wtedy delikatnie ogrzać. 

Korzystaj tylko z zasilaczem dostarczonym wraz ze wzmacniaczem lub 12v baterią mogącą dostarczyć 1,5 A. Wzmacniacz pobiera ok. 0,5 Ampera podczas pracy, jednak by mógł się włączyć potrzebuje większego prądu. Jeśli zaświeci się dioda "przegrzania" daj na parę minut odpocząć wzmacniaczowi. Jeśli musisz włączyć go szybciej, spróbuj najpierw podłączyć zasilacz do prądu i wtedy dopiero do wzmacniacza. Możesz również spróbować odwrócić wzmacniacz do góry nogami, żeby ciepło szybciej mogło wydostać się na zewnątrz. Nie miej też oporów przed wystawieneim go za okno, podczas jazdy... 

UWAGA: Wzmacniacz pracuje na napięciu 230 volt. NIE OTWIERAJ GO PODCZAS PRACY.