Fraud Blocker

Samson 5-Kit ][ Zestaw mikrofonów do perkusji

  • 885,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy zestawu mikrofonów do perkusji Samson 5-Kit

  • Zestaw 5 mikrofonów do perkusji od renomowanej firmy Samson, lidera w dziedzinie audio zarówno dla konsumentów, jak i profesjonalistów
  • Składa się z 5 mikrofonów perkusyjnych, w tym mikrofonu basowego QKICK, mikrofonu werblowego QSNARE i 3 mikrofonów QTom do tom-tomów
  • QKICK, QSNARE i QTom to dynamiczne mikrofony neodymowe zaprojektowane specjalnie dla odpowiednich bębnów
  • Posiadają rozszerzony zakres częstotliwości, zoptymalizowany dla każdego indywidualnego bębna
  • Wytrzymują wysokie poziomy ciśnienia akustycznego, nadają się do szerokiego zakresu zastosowań mikingowych
  • Zestaw zawiera twardy futerał na mikrofony

 

Ogólny opis

O firmie Samson Technologies

Samson Technologies rozpoczął projektowanie systemów mikrofonów bezprzewodowych w 1980 roku. Dziś jest liderem zarówno w dziedzinie audio dla konsumentów, jak i profesjonalistów, z trzema znaczącymi markami: Samson, Hartke i Michael Kelly Guitars. Ich produkty są sprzedawane i dystrybuowane w ponad 140 krajach na całym świecie. W 1980 roku Samson wprowadził na rynek swój pierwszy system mikrofonów bezprzewodowych. Z biegiem lat firma stała się liderem w dziedzinie technologii bezprzewodowej. Na początku lat 90. rozpoczęła rozwijanie swojej oferty produktów audio, wprowadzając wzmacniacze mocy, mikserów, mikrofony przewodowe i procesory sygnałowe. W 2005 roku wprowadzili na rynek pierwsze profesjonalne mikrofony USB przeznaczone dla muzyków, dziennikarzy radiowych i entuzjastów podcastów. Ich mikrofony USB stały się standardem branżowym dla twórców treści.

Zestaw mikrofonów do perkusji Samson 5-Kit

Zestaw Samson 5-Kit wykorzystuje najnowocześniejszą technologię mikrofonową, a każdy mikrofon jest zaprojektowany z najdrobniejszymi szczegółami dla bębna, na którym ma być używany. Są one zdolne do wytrzymania wysokich poziomów ciśnienia akustycznego i nadają się do szerokiego zakresu zastosowań w mikrofonowaniu perkusji. Zestaw składa się z 5 mikrofonów perkusyjnych, w tym mikrofonu basowego QKICK, mikrofonu werblowego QSNARE i 3 mikrofonów tomowych QTom. Mikrofony QKICK, QSNARE i QTom są dynamicznymi mikrofonami neodymowymi zaprojektowanymi specjalnie dla odpowiednich bębnów.

Cechy charakterystyczne zestawu

Zestaw Samson 5-Kit oferuje rozszerzony zakres częstotliwości, zoptymalizowany dla każdego indywidualnego bębna. Posiada regulowany klips montażowy do montażu QSNARE i QTom na dowolnym standardowym obręczu. Wąski diagram polarny kardioidalny minimalizuje problemy z sprzężeniem zwrotnym i skutecznie odrzuca sygnały z innych tomów. Mikrofony są w stanie wytrzymać wysokie poziomy ciśnienia akustycznego, dzięki czemu nadają się do szerokiego zakresu zastosowań w mikrofonowaniu. Mikrofony QKICK, QSNARE i QTom wykorzystują ultra-czułe elementy neodymowe, które rejestrują wszystkie niuanse każdego wystąpienia.

Umieszczenie mikrofonu i jakość dźwięku

Podczas umieszczania mikrofonów na bębnach, łatwo jest uzyskać doskonały dźwięk, ponieważ zazwyczaj są one umieszczone bardzo blisko źródła dźwięku. Można dokonać drobnych korekt wysokości i kąta, co wpłynie na dźwięk. Zmiany w dźwięku mogą być trudne do zauważenia na początku, zwłaszcza w aplikacjach na żywo; jednak im więcej korzystasz z mikrofonów i słuchasz dźwięku, tym bardziej zrozumiesz i usłyszysz wpływ umieszczenia mikrofonu na dźwięk. Jak zawsze, eksperymentowanie i doświadczenie są najlepszymi nauczycielami.

Zasady i podstawy mikrofonowania

Mikrofony perkusyjne 5KIT mają wzorce odbioru kardioidalnego, co oznacza, że odbierają dźwięk bezpośrednio przed mikrofonem i odrzucają dźwięk za mikrofonem. Oznacza to, że aby uzyskać najlepszą separację między bębnem, który chcesz odebrać w danym mikrofonie, a dźwiękiem otoczenia, powinieneś skierować mikrofon tak, aby był skierowany z dala od talerzy czy innych bębnów. Jak w każdej sytuacji mikrofonowania bębnów, będziesz musiał dokonać pewnych kompromisów między optymalnym położeniem dla dźwięku a interfejsem do swojego stylu gry.

 

Specyfikacja Techniczna

Dane Ogólne

Marka / Producent / Brand Samson
Model 5-Kit
Rodzaj produktu Zestaw 5 mikrofonów do perkusji

Parametry Techniczne

Transduktor Dynamiczny
Charakterystyka kierunkowa Super-kardioidalna
Pasmo przenoszenia 50Hz do 16kHz
Zakres dynamiki Nie określony przez producenta
Stosunek sygnał/szum Nie określony przez producenta
Maksymalny poziom dźwięku wejściowego QKick 147dB, QSnare 133dB, QTom 133dB
Wymagania zasilania Elementy dynamiczne, zewnętrzne zasilanie nie jest wymagane
Impedancja wyjściowa 200 ohmów
Złącza wyjściowe 3-pin XLR

Parametry fizyczne opakowania

Wymiary 381 x 292.1 x 88.9 mm
Waga 2.11 kg

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Samson 5-Kit ][ Zestaw mikrofonów do perkusji, Zestawy mikrofonowe, Mikrofony instrumentalne, SAMSON, 5-Kit, 5 Kit, 5Kit, SADK5