Allen & Heath ZED-436 ][ Analogowy mikser audio z USB

 • 12 933,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy miksera ZED-436

 • 36-kanałowy mikser audio firmy Allen Heath z serii ZED Max
 • 32 wejść XLR i 2 wejścia stereo oraz interfejs audio stereo USB
 • Przedwzmacniacze DuoPre z zakresem wzmocnienia 69 dB
 • Niezwykle wytrzymałe gniazda Neutrik XLR i 1/4" jack
 • Korektor 4-stopniowy ze zoptymalizowaną funkcją nachylenia MusiQ
 • Środkowa korekcja z przestrajaną częstotliwością w zakresie od 120Hz do 4kHz
 • 6 wysyłek pomocniczych (2 pre, 2 post, 2 pre / post)
 • 4 podgrupy zasilane z każdego kanału
 • Suwaki 100mm z osłoną przeciwkurzową
 • Filtr górnoprzepustowy na każdym przedwzmacniaczu
 • Wyjścia na zestaw głośnikowuy XLR
 • Gniazda insertowe na każdym kanale mono
 • Kontrola panoramy na każdym kanale
 • Metalowa solidna obudowa
 • 3 pętle Aux Send / Return
 • 2 wyjścia słuchawkowe
 • Wewnętrzne zasilanie sieciowe

 

Ogólny opis

Krótko o Allen & Heath

Firma Allen&Heath była w awangardzie w czasie pierwszej fali wielkich brytyjskich firm mikserskich, rozpoczynając życie w sercu londyńskiej sceny swingowej w 1969 roku. W tamtych czasach ręcznie budowali miksery dla najlepszych zespołów tamtej epoki, między innymi dla Genesis, Pink Floyd i The Who. Allen&Heath był pierwszym producentem, który zamontował potencjometry i przełączniki na płytce drukowanej kanału wejściowego. Były to pierwsze miksery modułowe, w których podsystemy można było zastąpić jako całość. Allen&Heath była pierwszą firmą, która stworzyła mały mikser, 6-kanałowy, tranzystorowy mikser z 2 wyjściami, zwany MiniMixer. Mikser Allen&Heath Syncron A był pierwszym, który użył wzmacniaczy operacyjnych. Konsola Allen&Heath CMC była pierwszą konsolą, w której zastosowano mikroprocesor do integracji funkcji MIDI z mikserem. Jest to firma która ma sobą wiele innowacji oraz ma za sobą ogrom własnego dziedzictwa do którego może się odwoływać i na którym może się opierać budując znakomite urządzenia służące do miksowania dźwięku i na scenie i w studio. 

 

O samym mikserze ZED 420

W "analogu" nie wymyślono do tej pory chyba jeszcze nic lepszego. Cała seria ZED wraz z najnowszą inkarnacją ZEDi to majstersztyk inżynierii akustycznej, a świadczy o tym trwałość konstrukcji, która trwa w swojej formie od ponad dekady i zajmuje czołowe miejsce na rynku. ZED-436 to idealny mikser dla średnich i większych zespołów, solistów lub podobnych zastosowań gdzie potrzebujemy mieć mikser który spełni oczekiwania jakościowe. Jego wszechstronny zestaw funkcji, sensowne rozmiary, że jest to jeden z najlepszych małych mikserów na świecie. Od lat jest to mikser który ma swoją niepodważalną pozycję na rynku, a to już o czymś świadczy, bo to jest jednak sztuka zaprojektować coś co jest  tak użyteczne przez tak długi czas. Mikser jest wyposażony w konfigurowalne wejście / wyjście audio USB, które ułatwia przechwytywanie nagrań stereo, 16 wejść mikrofonowych lub liniowych, 2 wejścia stereo z korektorem. Jest to mikser dla każdego, od początkujących po profesjonalistów, którzy cenią fantastyczny dźwięk, solidną jakość wykonania. Równie szczęśliwie będzie prowadzenie koncertu na scenie, nagrywanie na żywo lub miksowanie w studio w domu.

 

Przedwzmacniacze DuoPRE

Mikser ZED-436 wyposażony jest w przedwzmacniacze DuoPre, które wykorzystują konstrukcję dwustopniową, ze starannie kontrolowanymi wartościami wzmocnienia na każdym etapie. Podczas wzmacniania sygnału z wejścia XLR zakres wzmocnienia jest ogromny - dokładnie 69 dB - i jest bardzo równomiernie rozłożony wokół regulacji wzmocnienia, co oznacza lepszą kontrolę poziomu sygnału. Większość wzmocnienia pochodzi z pierwszego stopnia, więc niepożądane szumy są ograniczone do minimum. Sygnały o poziomie liniowym są po prostu podłączane do drugiego stopnia przedwzmacniacza za pomocą gniazda wejścia liniowego, które ma wielką zaletę polegającą na mniejszym szumie podczas korzystania z wejścia liniowego, a także dopasowaniu do wyższej impedancji wejściowej.

 

Interfejs audio USB

Mikser jest wyposażony w port USB do komunikacji z komputerem, dzięki czemu nagrywanie i odbieranie sygnały dźwięku z komputera za pomocą ZED-436 to prosta operacja typu plug-and-play. Wystarczy podłączyć mikser, wybierać routing USB w mikserze i komputerze i można przesyłać dźwięk o jakości CD do i z komputera. ZED-436 umożliwia wysyłanie różnych sygnałów do USB, z LR lub z wybranych szyn aux. Sygnał zwrotny USB może być kierowany bezpośrednio do miksu LR lub do kanału stereo. Bardzo wygodna opcja. 

 

Specyfikacja

Rodzaj miksera Analog mikser z USB
Kanały (maksymalna ilość wejść stereo / mono) 32
Łączność z komputerem USB (2 x 2)
Fadery 33 x 100 mm
Wejścia - przedwzmacniacze mikrofonowe 32 x XLR
Zasilanie Phantom +48V załączane indywidualnie na każdym kanale
Wejścia - liniowe 24 x 1/4" (Kanały mono 1-24), 4 x 1/4", 4 x RCA (Kanały stereo 25-28), 2 x RCA (2TRK)
Wyjścia - główne 2 x XLR (główne), 1 x XLR (mono)
Wyjścia - bezpośrednie 32
Wyjścia - inne 2 x 1/4" (matryca), 2 x RCA (2TRK), 4 x 1/4" (grupa)
Aux wysyła 2 x Pre, 2 x Post, 2 x Pre / Post
Wyślij / Zwróć I / O 6 x 1/4"
Autobusy / grupy 4 x grupy
Wstawki kanałów Tak (1-24 Kanały), 4 x 1/4" (grupa)
Słuchawki 1 x 1/4" , 1 x 1/8"
USB 1 x typ B.
Talkback tak
Pasma EQ 4-pasmowe, Sweepable Hi-and Low-Mids (Kanały 1-24), 4-pasmowe (kanały stereo)
Wymiary 12,9 x 112,78 x 56,13 cm
Waga 26,24 kg

 

Filmy i prezentacja produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Allen&Heath ZED-436 | Analogowy mikser audio z USB, Instrumenty, Miksery analogowe stół, Miksery audio, powermiksery, Nagłośnienie, ALLEN&HEATH, ZED-436, ZED 436, ZED436