Fraud Blocker

Laboga The Beast Classic 30 Head ][ Wzmacniacz gitarowy typu head

  • 2 749,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy głowy gitarowej The Beast Classic Head

  • Zaawansowana lampowa głowa gitarowa z serii Beast o mocy 30 wat / 15wat
  • Trzy kanały, krystaliczny Czysty, łamiący Crunch oraz warczący Przester
  • Brzmienie wzmacniacza o charakterze klasycznym, Vintagowym
  • Szeregowa pętla efektów -10dB / -4dB, pozwala też na użycie wejścia Return jako wejścia liniowego
  • Symulacja kolumn gitarowych na wyjściu słuchawkowym oraz na wyjściu liniowym
  • Sztuczne obciążenie głośnika dzięki czemu możliwe jest granie na słuchawkach w domu bez kolumny
  • Wyjście XLR jest całkowicie odizolowane od wzmacniacza

 

Ogólny opis

Tytułem wstępu o małej bestii

Laboga The Beast Classic Head to trzecia wersja wzmacniaczy gitarowych serii Beast. Ma te same funkcje i układ co The Beast 30+, ale wyraźnie się wyróżnia tym,  klasycznym brzmienie vintage, a 30+ to brzmienie kojarzone raczej z brzmieniem nowoczesnym. Oba modele mają te same parametry: cztery pentody mocy EL84, które dostarczają 30 W, ale można je zmniejszyć o połowę do 15 W za pomocą przełącznika z przodu. Nie osiąga się tego poprzez wyłączenie dwóch z czterech lamp mocy, ale poprzez zmniejszenie napięcia zasilania. Beast Classic ma inaczej zaprojektowane transformatory głośnikowe, które są uzwojone jak w latach 60. Mają one decydujący wpływ na ostateczne brzmienie tej małej bestii.

 

Co siedzi w bestii?

Wzmacniacz posiada trzy kanały. Czysty, chrupiący crunch oraz przester. Czysty i Crunch używają wspólnych elementów sterujących, aby dostosować wzmocnienie i barwę (wzmocnienie i charakter). Brzmienie na obu kanałach są zrównoważone i po przełączeniu nie trzeba nic robić. Przester ma niższe wzmocnienie niż model Beast 30+. Istnieją indywidualne elementy sterowania tonami (niskie i wysokie), a kanał ten jest również wyposażony w przełącznik środka. Przełącznik, który zmienia rodzaj ogólnej kontroli tonu. Głośność obu kanałów jest kontrolowana przez główny potencjometr głośności. Na czystych kanałach przy wyższych ustawieniach kontrola wzmocnienia jest nieco nasycona, ale nie tak silna jak na kanale Crunch, który przypomina brzmienie starszych konstrukcji. Przester jest podobny do brzmienia z lat 80-tych.

 

Ujarzmianie bestii

Chociaż kanał Crunch jest przełączany z kanału czystego i siedzi na tych samych potencjometrach, to podbicie czułości nie jest już takie proste, chodzi o to że nakładamy na jeden kanał drugi. Specjalnie opracowany system zapewnia dobrą równowagę między barwą i głośnością, dzięki czemu sterowanie nie musi być resetowane po zmianie kanału z czystego na Crunch i odwrotnie. Potencjometr "charakter", znajdujący się w obu modelach The Beast i The Beast 30+, nie jest prostym systemem „tonu”, który tnie wysokie częstotliwości, ale kompletnym trzystopniowym systemem regulacji kontroli tonu, zredukowanym do pojedynczego potencjometru. Chodzi o to, aby uzyskać inną barwę w każdym z jego ustawień. Jednak zakres ustawień tego potencjometru różni się od tych które są w pozostałych "bestiach". Kanał przesterowany wykorzystuje dwupasmową kontrolę tonu - bas i sopran. Z powodu braku miejsca na panelu przednim środkowy potencjometr nie został umieszczony i zastąpiony specjalnie dobranym rezystorem. Jednak środkowy przełącznik został umieszczony. Switch, rozwiązanie z modelu Mr. Hector, pozwala uzyskać szerszy zakres dźwięków, ponieważ przełączanie zmienia sposób działania całego systemu kontroli tonów, a to ma największy wpływ na średnie częstotliwości.

 

Pozostałe funkcjonalności

Pętla efektów działa w trybie szeregowym i ma przełącznik poziomu sygnału pomiędzy -10dB a profesjonalnym, liniowym + 4dB. Pozwala to na użycie wejścia Return jako wejścia liniowego (gdy jest ustawione na + 4dB) lub do podłączenia efektów podłogowych (ustawione na -10dB). Wejście słuchawkowe oraz symetryczne liniowe posiadają symulacje kolumn gitarowych. Sygnał dociera do obu portów bezpośrednio ze wzmacniacza mocy (za transformatorem głośnikowym), więc tutaj również słychać wpływ lamp mocy na brzmienie. Wyjścia te są zawsze aktywne i niezależne od siebie, dzięki czemu można podłączyć mikser i słuchać podczas koncertów na monitorach i / lub „frontach”. Przełącznik On/Off głośników (na panelu tylnym) włącza wbudowane sztuczne obciążenie głośnika, umożliwiając ciche granie na słuchawkach w domu. Ponadto zbalansowane wyjście XLR jest całkowicie galwanicznie odizolowane od wzmacniacza (Di-Box) transformatorem, co zapobiega tworzeniu się irytującego brumienia na scenie.

 

Specyfikacja

Ogólne

Nazwa modelu The Beast Classic Head
Typ wzmacniacza Lampowa głowa gitarowa
Charakter brzmienia Vintage

Parametry konstrukcyjne

output power 30w / 15w
Lampy na końcówce 4 x el84,
Lampy na preampie 2 x 12ax7
Ilość kanałów Czysty, crunch i przester (high gain)
Equalizacja Osobna regulacja barwy dla kanałów czysty/crunch i przester
Pętla efektów Tak, z regulacją poziomu (+4db/-10db)
Wyjście słuchawkowe Wyjście słuchawkowe z drugą wersją symulacji głośnika
Line-out Wbudowany di-box (z symulacją głośnika) na wyjściu symetrycznym
Sztuczne obciążenie transformatorwa głośnikowego Tak - "silent play/record"
Sterowanie Master volume, kanał czysty - volume, kanał przesterowany- gain
Nie wiem co to jest ;) Szybkie przełączanie kanałów na przekaźnikach
Wejścia na fooswitch Tak, gniazdo dla podwójnego footswitcha (przełączanie kanałów)
Wyjścia kolumnowe 4 ohm, 8 ohm, 16 ohm

Parametry fizyczne

Wykończenie Czarna, twarda otulina
Rozmiaty 450 x 225 x 200 mm
Waga 11 kg

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Wzmacniacz gitarowy The Beast Classic Head Laboga, do elektryków, Głowy, Wzmacniacze i paczki, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, wzmacniacze, Heady gitarowe, LABOGA, The Beast Classic Head Laboga, Laboga Beast Classic