AEA R84 | Mikrofon wstęgowy pasywny

 • 5 750,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  AEA R84
 • Producent:
  AEA
 • Od ręki:
  0 szt
 • W magazynie:

Kluczowe cechy AEA R84

 • Pasywny mikrofon wstęgowy
 • Oryginalny transformator i tuner
 • Klasyczny design, prosty w użyciu
 • Wszechstronny; równie skuteczny w rejestracji bliskiej, jak i ambientowej
 • Ciepły, gładki i szczegółowy klasyczny dźwięk wstęgi
 • Pełna i bogata tonacja z hojnymi wzlotami i upadkami
 • Sonicznie podobny do legendarnej serii R44, z mniejszym efektem zbliżeniowym
 • Wykonany w USA

 

Ogólny opis produktu

Koń pociągowy

R84 to pasywny mikrofon wstęgowy o zbliżonej charakterystyce do epokowego R44. Postanowiliśmy bowiem wykorzystać całą swoją wiedzę i ściągi z matury, aby powrócić do etapu projektu i stworzyć coś zupełnie nowego. Możesz nazywać go szwajcarskim scyzorykiem, koniem pociągowym, naspidowanym górnikiem lub Grzegorzem Krychowiakiem - R84 jest wydajny, elastyczny i praktyczny. Od lat trzydziestych i czterdziestych minęło już jednak trochę czasu; postanowiliśmy więc wprowadzić parę poprawek. R84 jest więc lżejszy, bardziej efektywny i tańszy. Wes nazywa go: "R44 dla tatuśków". Rezultat? Połączenie klasyki z nowoczesnością. R84 emituje pełne, bogate pasmo dolnego środka i gładki wierzchołek oraz cechuje się wielokierunkowym pickupem. Zalety te, w połączeniu ze zwiększoną odpornością na sprzężenia, czyni z R84 sprzęt doskonały do zarówno rejestracji bliskiej, jak i ambientowej - szczególnie w średniej wielkości pomieszczeniach. Głos, struny, dęciaki, bębny - wszystko gra tak, jak powinno.

 

Notoryczny laureat

Od premiery w 2001 roku R84 nie tylko czesze kolejne nagrody, ale robi również coś dalece ważniejszego: bierze udział w poważnych projektach. Jest to mikrofon tak wielofunkcyjny, że jest dziś już standardem wyposażenia studia nagraniowego. Zaowocowało to wykorzystaniem R84 podczas rejestracji takich sytuacji, jak: Turtle Island String Quartet: "A Love Supreme" (Best Classical Crossover Grammy, 2008); Los Tigres Del Norte: "MTV Unplugged" (Best Regional Mexican Grammy and Best Norteno Latin Grammy, 2011); Juanes: "MTV Unplugged" (Best Latin Pop Album Grammy, 2012); The Zac Brown Band: "Uncaged" (Best Country Album Grammy, 2012). Nie ma żartów. Nie żartują też renomowane studia, jak Blackbird Studios w Nashville czy Sear Sound w New York City, które wybrały właśnie R84.

 

Moja wstęga jest większa niż twoja

R84 wykorzystuje duży element wstęgowy - zupełnie jak klasyczny R44. Wielu producentów mikrofonów preferuje wstęgi krótsze, ponieważ są one prostsze w montażu; nasz pomysł jest jednak przemyślany. Mikrofony wstęgowe operują linearnie powyżej swojego poziomu rezonansu - powinien on więc być jak najniższy. Im dłuższa wstęga, tym niższy poziom rezonansu. Zmusza to wstęgę do większego ruchu i wzmożonej pracy, owocem czego jest możliwość pracy z głośniejszymi źródłami dźwięku i wyższymi poziomami ciśnienia (SPL). Witaj jedwabie, żegnaj rezonansie! Inżynierowie często powtarzają, że tak przetworzony sound brzmi niemal identycznie do tego, co oni słyszą na miejscu, w studiu - a przecież nie ma powodu, żeby im nie wierzyć, prawda?

 

Podsumowanie

Istnieje aktywna wersja R84. Mikrofony R84A i R84 są prawie identyczne pod względem brzmienia. R84A to R84, ale wyposażony w specjalnie opracowany transformator Lehle i aktywną elektronikę. Chociaż dwie wersje mikrofonu brzmią bardzo podobnie i oba zapewniają klasyczny dźwięk wstęgi, mają różne wymagania. Wybór między R84 i R84A zależy od konkretnych potrzeb inżyniera i jego środowiska.

 

Cytaty

"Kocham R84 - to świetnie brzmiący mikrofon! Używałem go z wielkim sukcesem na basie, gitarze akustycznej, gitarze elektrycznej, pianinie itp. Muzyka po prostu brzmi dobrze." Chris Eldridge (Punch Brothers, Julian Lage)

 

"O kurwa. Kurwa kurwa. Nie pamiętam takiej góry! Nie często używam takich słów, ale Miazga!"
George Massenburg (James Taylor, Toto)


Próbki dźwiękowe

 

Specyfikacja

Zasada działania Przetwornik ciśnieniowy
Wzorzec kierunkowy Dwukierunkowy
Zakres częstotliwości <20 Hz do> 20 kHz
Biegunowość Pin 2 high dla dodatniego nacisku z przodu mikrofonu
Odpowiedź polarna Natywny dwukierunkowy wzór ósemkowy
Poziomy Do 90 dB pod kątem prostym do osi przedniej / tylnej
Pionowy Zmiany poziomu w zależności od kąta padania, ale odpowiedź częstotliwościowa jest zgodna.
Materiał elementu przetwornika Czysta aluminiowa wstęga falista
Grubość 1,8 μm
Szerokość 4,7 mm
Długość 59,7 mm
Wymiary mikrofonu - Wysokość 29,5 cm
Wymiary mikrofonu - Szerokość 9,9 cm
Wymiary mikrofonu - Głębokość 6,4 cm
Masa z kablem 1,36 kg
Waga wysyłki 1,8 kg
Złącze XLR-3M
Maksymalny SPL 165 + dB SPL (1% trzecia harmoniczna> 1 kHz)
Czułość 2,5 mV / Pa (-52 dBv / Pa) do nieobciążonego obwodu
Impedancja wyjściowa 270 Ω nominalnie
Zalecana impedancja obciążenia 1,2 K Ω lub więcej
Phantom Power Niewymagane lub zalecane

 

Filmy i prezentacje produktu

 

 

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Mikrofon wstęgowy Aktywny AEA R84A, mikrofony studyjne, mikrofony, rejestratory, AEA, Mikrofon wstegowy aktywny AEA R84A, mikrofny wstęgowe AEA, mikrofny USA, AEA R84A, R84A AEA, Mikrofon R84A, wstęgowy AEA, wstęgowy AEA R-84A, AEA R84A cena, r84A cena