Fraud Blocker

TC Helicon Harmony V60 ][ Wzmacniacz akustyczny typu combo 1x8

  • 2 300,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy comba akustycznego TC Helicon HARMONY V60

  • Rozbudowane combo akustyczne o mocy 60W z wbudowanym looperem
  • Kanał wokalny oraz gitarowy z dedykowanymi efektami i korekcją
  • Koaksjalny głośnik 8" firmy Tannoy oraz odsłuch wysokotonowy
  • Zasilanie Phantom oraz korekcja częstotliwości dla wokalu
  • W zestawie programowalny footswitch FST4

 

Ogólny opis

Wzmacniacz akustyczny TC Helicon Harmony V60 powstał z myślą o ludziach, którzy na pytanie: "Jakich funkcji potrzebujecie?" odpowiedzieli: "Tak." Z uwagi na to, opis też musi być obszerny. Dlatego od razu informuję o alternatywnych sposobach poznania tego urządzenia. Najszybciej opowiada o nich miły pan w filmiku "Quick Start Guide" poniżej. Pod nim znajduje się link do strony producenta, gdzie można przeczytać pełną specyfikację. Wbudowane opcje tego wzmacniacza mogą przytłaczać na papierze, w praktyce są jednak intuicyjne i bardzo przydatne.

 

Przemyślana konstrukcja

Urządzenie wyposażone jest w dwa kanały uszyte na miarę indywidualnych potrzeb sygnału wokalnego lub instrumentalnego. Po przejściu przez efekty sygnał trafia do loopera, który pozwala na nagranie 90 sekund pętli z nielimitowaną liczbą warstw i automatycznym ustawianiem tap tempo efektów. Upiększony sygnał emitowany jest z mocą 60W przez 8" głośnik dual-concentric firmy Tannoy oraz dodatkowy gwizdek wysokotonowy skierowany w górę, pozwalający odzyskać wysokie tony, gdy używamy wzmacniacza jako nagłośnienia i odsłuchu jednocześnie.

 

Magia wokalu

Firma TC Electronic znana jest z produkcji świetnych efektów. Konstruując wzmacniacz, wybrali je starannie, niczym król Artur rycerzy okrągłego stołu, oferując rozwiązania niespotykane w urządzeniach przenośnych. Na obu kanałach znajduje się aktywny anti-feedback, niwelujący powstawanie sprzęgów. Na kanał wokalny można nałożyć adaptacyjną korekcję barwy, zawierającą equalizację, kompresor i de-esser. Razem ze wbudowaną korekcją wysokości dźwięku (znaną powszechnie jako auto-tune) daje nam to możliwość serwowania studyjnej jakości głosu w sytuacji live. Rozszerzonych o odrobinę magii, którą oferuje wbudowany harmonizer, mogący upiększać nasze wokale w oparciu dźwięki które gramy na instrumencie. Jest też paleta kilku bardziej konwencjonalnych efektów typu reverb i echo. Cały ten arsenał pozwala oczarować słuchaczy samym głosem.

 

Klasyka dla gitary

Kanał instrumentalny cechuje bardziej tradycyjne podejście. Mamy wbudowany tuner oraz trzypasmową korekcję. Możemy też wybrać spośród kilku efektów typu chorus, reverb lub echo. Mamy też jedną funkcję specjalną. Przycisk Bodyrez pozwala na podstawie sygnału z przetwornika piezoelektrycznego wygenerować pełniejsze brzmienie, zbliżone do tego słyszalnego przy nagłaśnianiu przez mikrofon. Gitarzyści docenią też programowalny przełącznik nożny i możliwość zdecydowania, który z kanałów chcemy wpuścić do loopera.

 

Gotowy do wyjścia na scenę

W warunkach sesyjno — scenicznych istotna jest też opcja wprowadzenia i wyprowadzenia sygnału. Używając tego wzmacniacza w warunkach domowych, można skorzystać z wyjścia słuchawkowego. Na mniejszych wydarzeniach przydatne może okazać się wejście liniowe z regulacją głośności, pozwalające puszczać muzykę w przerwach między setami. Realizatorzy dźwięku docenią wyjścia xlr, pozwalające na niezależne wysłanie sygnału stereo z obu kanałów lub rozbicie go na dwa kanały mono. Oczywiście może być on wysłany w wariancie surowym lub z nałożonymi efektami. Wszystkie te funkcje czynią z Harmony V60 idealnego kompana pracującego muzyka o niespotykanych możliwościach. Przyjdź i usłysz je sam!

 

Specyfikacja

Typ wzmacniacza Klasa D (impulsowa końcówka mocy)
Układ głośników 1 x 8" dual-concentric, Tannoy
Kanały 2
Efekty kanału gitarowego Chorus (detune, silk, corona) Reverb (off, room, club, hall) Echo (off, tape, digital, slap)
Efekty kanału wokalnego Harmony selector, 8 position Reverb (off, room, club, hall) Echo (off, tape, digital, slap)
Wejścia 2x Combo XLR/Jack, 1x AUX 3.5 mm jack stereo
Moc 60W
Uchwyt Górny
Wymiary 333 x 383 x 287 mm
Waga 11,2 kg
Footswitch FST4 (w zestawie)

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

 


Słowa kluczowe oznaczające produkt

TC Helicon Harmony V60 || Combo akustyczne, Gitary, wzmacniacze, Wzmacniacze do gitar akustycznych, Combo akustyczne, TC HELICON, V60, V 60, V 60