Fraud Blocker

TC Electronic TC Dark Matter ][ Efekt gitarowy

  • 352,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy efektu gitarowego TC Electronic Dark Matter

  • Wysokiej jakości efekt gitarowy typu distortion od duńskiej firmy TC Electronic, znanej z produkcji innowacyjnych urządzeń dla muzyków
  • Charakteryzuje się wszechstronnością, oferując wszystko od lekkiego overdrive do bluźnierczego hi-gain
  • Wytrzymała metalowa obudowa zapewnia stabilność na scenie, a specjalnie zaprojektowany przełącznik on/off gwarantuje bezproblemową i niezawodną pracę
  • Potencjometry Gain, Level, Bass i Treble umożliwiają łatwe i precyzyjne sterowanie efektem
  • Przełącznik Voice pozwala na zmianę trybu pracy dolnego pasma
  • Zasilany standardowym zasilaczem 9V lub baterią, gniazdo do której znajduje się na spodzie urządzenia

 

Ogólny opis

O firmie TC Electronic

TC Electronic to firma założona w 1976 roku przez braci Kim i John Rishoj w Aarhus w Danii. Korzystając z doświadczenia jako muzycy, stworzyli legendarny pedał gitarowy Stereo Chorus/Flanger, czyli SCF. Znany ze swoich bogatych tonów, niskiego poziomu szumów i transparentnego charakteru, SCF pozostał w produkcji przez 40 lat i jest nadal poszukiwany. W 1985 roku, po sukcesie pierwszej linii efektów gitarowych, TC Electronic skierowało się w stronę sprzętu studyjnego i opracowało szereg efektów montowanych w racku, w tym ikoniczny TC2290. Uważany za jeden z najlepiej brzmiących urządzeń opóźniających kiedykolwiek zaprojektowanych, 2290 stał się podstawą w studiach na całym świecie.

TC Electronic Dark Matter

Dark Matter to efekt gitarowy typu distortion od TC Electronic, który oferuje zakres od lekkiego overdrive’u do agresywnego hi-gain. Efekt posiada solidną metalową obudowę i jest wyposażony w pokrętła Gain, Level, Bass i Treble. Posiada również przełącznik Voice, który umożliwia zmianę charakterystyki dźwięku. Efekt ma bardzo dobrą dynamikę i zapewnia wygodną obsługę. Oczywiście posiada prawdziwy Bypass. Może być zasilany za pomocą 9V baterii lub połączenia kablowego z zasilacza.

Właściwości Dark Matter

Dark Matter Distortion to analogowy efekt distortion z nowej linii efektów podłogowych od TC, który dostarcza wiele emocji i znacznie potężniejszy dźwięk niż jego bliski kuzyn Mojo Mojo. Dzięki temu efektowi łatwo jest osiągnąć dźwięk z lekkim pazurem tuż za granicą overdrive'u, jak również masowy, kompaktowy ton. To co odróżnia ten efekt od wszystkich innych overdrive'ów na rynku to jego wszechstronność. Przy odpowiednich ustawieniach potencjometrów może być używany do przekształcenia pełnego ciepłego cleanu przez wczesny dźwięk plexi aż do hi-gain overdrive'u.

Dark Matter - nie tylko dla rockmanów

Profesjonalny overdrive sprawdzi się w muzyce rockowej, metalowej oraz alternatywnej. Zarówno Dark Matter Distortion, jak i Mojo Mojo Overdrive, mają wspólne cechy konstrukcyjne. Ich odlewane i opancerzone obudowy zapewniają stabilność na scenie. Specjalnie zaprojektowany przełącznik on/off gwarantuje bezawaryjną pracę, a cztery potencjometry Gain, Level, Bass i Treble umożliwiają łatwą i precyzyjną kontrolę poziomu overdrive’u oraz regulację basów i sopranów.

Ode to Distortion

Dark Matter to rodzaj pedału, przy którym chcesz spędzić pół godziny, ale kończysz spędzając z nim pół dnia. Jest bardzo muzyczny i oferuje szeroki zakres dźwięków, jednocześnie pozostając wierny swojemu analogowemu obwodowi, który przypomina zarówno klasyczne, jak i nowoczesne brzmienia plexi.

 

Specyfikacja Techniczna

Dane Ogólne

Marka / Producent / Brand TC Electronic
Model Dark Matter
Rodzaj produktu Efekt gitarowy

Parametry Wejść i Wyjść

Wejścia 1 x Instrument
Wyjścia 1 x 1/4

Parametry Techniczne

Typ efektu Distortion
Źródło zasilania 9V lub DC zasilacz
Baterie 1 x 9V

Parametry Fizyczne

Wymiary 72 x 50 x 122 mm
Waga 0.3 kg

 

Filmy i prezentacje marki

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Efekt gitarowy TC Dark Matter TC Electronic, Efekty gitarowe, Gitary, wzmacniacze, efekty, Instrumenty, Efekty i multiefekty, TC ELECTRONIC, Dark Matter, TC DM, TC Dark Matter, TC Electronic DM, TC Electronic Dark Matter, distortion, overdrive