Fraud Blocker

TC Electronic TC Corona Chorus ][ Efekt gitarowy

  • 578,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy efektu typu chorus TC Electronic Corona Chorus

  • Genialny chorus, którego fanami są niejednokrotnie, światowej sławy gitarzyści, tacy jak John Petrucci
  • Niesamowita wszechstronność efektu, wydobywa wszystkie najciekawsze, chorusowe brzmienia
  • Potencjometry efektu to Speed, Depth, FX, Level i Tone
  • Dwa ustawienia pracy efektu, jeden nawiązujący do legendarnych Stereo Chorus Flanger, a drugi Tri-Chorus
  • Solidna metalowa obudowa
  • Zasilanie 9v, zarówno zasilaczem, jak i baterią
  • True Bypass

 

Ogólny opis

Możemy wybierać między dwoma różnymi ustawieniami efektu, pierwszy klasyczny, znany chociażby z niezwykle popularnej kostki TC Electronic SCF [Stereo Chorus Flanger] i drugi przywodzący na myśl lata '80 - Tri-Chorus. Co ciekawe, legendarna kostka SCF miała swój debiut 25 lat temu i mimo upływu czasu nadal zachwyca wręcz niewiarygodnym zakresem dynamiki i brakiem szumów. Założenia, które przyświecały twórcom nowej kostki to zachowanie charakterystycznego brzmienia oryginalnego efektu przy jednoczesnym otwarciu się na bardziej współczesne symulacje efektu chorus.

Rezultatem tych prac jest świetnie brzmiąca kostka z możliwością wzajemnego przekształcania się trzech głosów Chorusa w tym samym czasie. Bez wątpienia mamy do czynienia z jednym z najbardziej zadziwiających brzmień tego typu i to z prawdziwym stereo! Zielony stompbox wyposażony został w standardowe pokrętła Speed, Depth, FX Level i Tone. Pierwszym z nich doprecyzujemy szybkość modulacji, wykręcając dowolne dźwięki, od wolnych popularnych w latch '80 do całkiem szybkich typu Leslie. Za pomocą gałki Depth, ustawimy intensywność brzmienia. FX Level to kontroler przetworzenia sygnału, a przełącznik Tone daje niezwykłe możliwości w zakresie kształtowania efektu: od ciemnego brzmienia vinatge do nieskazitelnie czystego ‘migotania’.

Jest jeszcze coś więcej, czego gołym okiem nie dostrzeżemy. Rewolucyjna w pełni nowatorska technologia ‘TonePrint’, która wstrząśnie Tobą bardziej niż ewentualne zwycięstwo odniesione nad Anglią, na legendarnym Wembley. Prosta komunikacja z komputerem [PC, MAC] poprzez USB, zapewnia dostęp do gotowych ustawień przygotowanych przez największych tuzów gitary [John Petrucci, Doug Aldrich, Bumblefoot, Matt Beck, Pete Thorn czy Steffen Schackinger]. A wszystko łatwo, przyjemnie i co ważne, bez żadnych dodatkowych opłat!

 

 

Specyfikacja

 

Typ efektu: Chorus
Rodzaj: Gitarowy
Zasilanie: Bateria 9V, Zasilacz 9V
Potencjometry efektu: Depth, FX Level, Speed, Tone
Opcje efektu: Chorus, TonePrint, Tri Cho
True Bypass: Tak
Wejście stereo: Tak
Wyjście stereo: Tak
Wejściowa impedancja: 1 MΩ
Wyjściowa impedancja: 100 Ω
Dodatkowe gniazda: mini USB
Zakres dynamiki: brak danych
Pasmo przenoszenia: brak danych
inne: Analog-Dry-Through
Wymiary: 72 x 122 x 50 mm

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Efekt gitarowy TC Corona Chorus TC Electronic, Efekty gitarowe, Gitary, efekty, Efekty i multiefekty, TC ELECTRONIC, chprus, corona chorus, tc electronic corona chorus, john petrucci