Suzuki SRE 300 ][ Barokowy flet prosty

  • 25,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy fletu sopranowego Suzuki

  • Flet prosty sopranowy firmy Suzuki
  • Instrument wykonany tworzywa sztucznego
  • Flet barokowy
  • Tonacja C
  • W zestawie chwyty i pokrowiec

 

Ogólny opis

Flet prosty sopranowy jest jednym z najprostszych instrumentów muzycznych. Wywodzi się od ludowej fujarki i posiada podobną konstrukcję. Grający dmie w ustnik, powietrze w komorze rezonacyjnej zostaje rozdzielone na dwa strumienie, z którego jeden opuszcza instrument przez szczelinę, a drugi poddany wibracji przepływa przez prostą rurkę. Podobną konstrukcję mają piszczałki organów. Otwory nawiercone w rurce otwierane lub zamykane palcami grającego, a przy większych jednostkach z pomocą klap, kształtują wysokość dźwięku.

 

Konkretniej o flecie SRE-300

Sopranowy flet prosty Suzuki SRE-300 jest wykonany z jasnego tworzywa ABS. Flet Suzuki SRE-300 jest odpowiedni do stawiania pierwszych kroków w świecie dźwięków i budzenia zainteresowań muzycznych, jak również do dalszego, bardziej zaawansowanego muzykowania. Flet ten znakomicie nadaję się do nauki gry na zajęciach muzycznych w szkole podstawowej. Są dwa rodzaje palcowania, jest to układ renesansowy i barokowy, różnica jest taka, że w przypadku fletu renesansowego mamy układ 8 dziurek, a w barokowym dziurek jest 10. Można się również spotkać z nazewnictwem tych układów jako Niemiecki lub Angielski: Niemiecki - Renesans, Angielski - Barok. Przed zakupem sugerujemy dopytać swojego nauczyciela, który układ wybrać, bo często zaskakuje Was pytanie "Barok czy Renesans?" :)

 

Specyfikacja

Marka Suzuki
Model SRE-300
Kraj produkcji Japonia
Tonacja C
Konstrukcja 1-częściowa
Materiał Tworzywo ABS
Rodzaj Barokowy / Angielski (10 otworów)
Kolor Kość słoniowa
Wykończenie Na błysk
W zestawie Tabela chwytów, pokrowiec

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Suzuki SRE 300 | Barokowy flet prosty, Flety, Instrumenty, Polecamy, Instrumenty edukacyjne, SUZUKI, SRE300, SRE-300, SRE 300, flet do szkoły, flet barokowy, flet suzuki, suzuki