Squier FSR Bullet Stratocaster HT LRL SFM || Gitara elektryczna

  • 849,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary elektrycznej Squier FSR Bullet Stratocaster HT LRL SFM

  • Gitara elektryczna z serii Bullet wyprodukowana w Indonezja
  • Klasyczny Stratocaster dla początkujących
  • Gryf klonowy z profilem gryfu C
  • Podstrunnica z drzewa laurowego z 21 progami
  • Układ przetworników SSS
  • Limitowana edycja FSR
  • Mostek HT bez wajchy
  • Kolor korpusu morski zielony (Sea Foam Green)

 

Ogólny opis gitary elektrycznej Squier FSR Bullet Stratocaster HT LRL SFM

40. rocznica tworzenia wspaniałych gitar

Chociaż marka Squier ma już ponad sto trzydzieści lat (została założona w 1890 roku przez angielskiego imigranta, Jerome'a Bonaparte Squiera), to dopiero w 1982 roku zaprezentowano pierwsze gitary marki Squier. To rocznica warta odnotowania i Squier świętuje ją dwoma limitowanymi seriami gitar dla graczy, fanów i kolekcjonerów. Gitary Squier zostały wprowadzone na rynek w 1982 roku, odpowiadając zapotrzebowaniu na autentyczne instrumenty Fender w przystępnych cenach.

Fender Special Run

FSR to skrót od "Fender Special Run" i robi dokładnie to, co jest napisane na puszce. Zespół Fendera zmienia komponenty swoich klasycznych instrumentów na świeższe, unikalne cechy. Podczas gdy twój zwykły Strat składa się z klonowej szyjki w kształcie litery "C", olchowego korpusu i standardowych przetworników, odpowiednik FSR może zdecydować się na szyjkę w kształcie litery "U", korpus z drewna lipowego, gorące przetworniki w stylu vintage oraz nowe, ociekające wodą wykończenie.

O samej gitarze

Bullet Strat SSS HT (Hard Tail) to prosta, niedroga i praktyczna gitara przeznaczona dla początkujących gitarzystów, którzy chcieliby mieć na początek coś, co wprost odnosiłoby się do klasyki. Jak wiadomo Stratocastery należą do najpopularniejszych gitar na świecie, a firma Fender to firma legenda. Instrument wyposażony jest w przetworniki w układzie SSS, pięciopozycyjny przełącznik pickupów, mostek stały oraz klonowy gryf. Gitara ma nabite 21 progów. Wszystko to sprawia, że gitara jest jak prawdziwy Strat! Gitara Statocaster z Serii Bullet spełnia wszystkie warunki, jakie powinna spełniać pierwsza gitara elektryczna. Jest poprawnie wykonana, brzmienie instrumentu jest poprawne i autentyczne. Więcej informacji na temat wyboru pierwszej gitary elektrycznej znajdziecie w linku na samym dole w dziale przydatnych linków :)

Różnice miedzy tańszą, a droższą gitarą

Czym właściwie wyróżnia się taki prawdziwy Stratocaster Fendera od takiego taniego instrumentu jakim jest Squier Bullet? W sumie to dość często pojawiający się temat. Niemal codziennie pojawia się to pytanie w różnych formach u nas sklepie i uważamy, że odpowiedź można zgrabnie ująć tak, że jeśli zauważymy, że instrument muzyczny to jest w istocie rodzaj instrumentu pomiarowego, to różnica pomiędzy instrumentami sprowadza się do dokładności pomiaru. Tyle, że ta jakość pomiaru jest rozumiana w dość osobliwy sposób bo jest skorelowana z graczem (choć nie tylko). Oczywiście można się doszukiwać jeszcze wiele innych różnic, ale dla nas ta różnica jest rozstrzygająca. Droższa gitara pozawala osiągnąć większy poziom subtelności, dokładności artykulacji. Ale od czegoś trzeba zacząć, a taka gitara jest jak znalazł na początek! :)

Ogólnie gitara prezentuje się następująco

Gitara elektryczna 6-cio strunowa Squier Bullet Stratocaster HT Black 037-1001-549. Korpus wykonany z lipy. Gryf: klon, kształt "C". Podstrunnica: Laurel. Mostek: 6-siodełkowy, stały. Menzura: 25.5" (648 mm). Ilość progów: 21. Przetworniki w układzie SSS, standardowe Single-Coil Strat. Przełącznik 5-pozycyjny. Potencjometry: 1x volume, 2x tone. Kolor: Sea Foam Green.

 

Specyfikacja gitary elektrycznej Squier FSR Bullet Stratocaster HT LRL SFM

Ogólne

Producent Squier by Fender
Nazwa modelu Squier FSR Bullet Stratocaster HT, Laurel Fingerboard, Sea Foam Green
Numer modelu 0371001549
Seria FSR Bullet
Kraj produkcji Indonezja
Leworęczna Nie

Korpus

Kształt korpusu Stratocaster
Materiał korpusu Topola
Rodzaj wykończenia Polyurethane
Kolor Sea Foam Green

Gryf

Mocowanie gryfu Bolt-on
Materiał gryfu Klon
Kształt gryfu Kształt C
Menzura 25.5" (648 mm)
Podstrunnica Drewno laurowe
Radius podstrunnicy 9.5" (241 mm)
Szerokość gryfu przy siodełku 42 mm
Ilość progów 21
Rozmiar progów Medium Jumbo
Siodełko Kość syntetyczna
Ilość strun 6

Elektronika

Pickup przy mostku Standard Single-Coil Strat
Pickup na środku Standard Single-Coil Strat
Pickup przy gryfie Standard Single-Coil Strat
Potencjometry 1 x Volume, 2 x Tone
Warianty przełączania pickapów 5-pozycyjny
Układ pickupów SSS
Elektronika Pasywna

Pozostałe

Mostek 6-siodełkowy
Wykończenie osprzętu Chrom
Wajcha Brak
Klucze Standard Die-Cast
Maskownica 1-warstwowa biała
Unikalne cechy Idealna gitara na początek przygody z muzyką rockową
Opakowanie Brak

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki

 

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Squier FSR Bullet Stratocaster HT LRL SFM || Gitara elektryczna, Gitary elektryczne 6 strunowe, SQUIER, 0371001549, 037-1001-549, hardtail, laurel, Sea foam green, fsr, sklep muzyczny