Softube Console 1 + wtyczka SSL4000E || Kontroler DAW

 • 2 469,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
 • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Console1, mikser nowej generacji, główny punkt studia bazującego na DAW. Sprzęt pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy ścieżkami, regulację bramki, EQ, kompresora i in. Oprogramowanie Console 1 daje Ci brzmienie klasycznej konsolety Solid State Logic.

Nagradzane oprogramowanie Console 1 łączy szybką i intuicyjną obsługę miksera cyfrowego ze wspaniałym brzmieniem klasycznego miksera analogowego. Dlatego nazywany go „mikserem nowej generacji” – oferuje nowe, znacznie ulepszone podejście do miksowania na komputerze.
Console 1 nie jest kontrolerem DAW, czy nawet kontrolerem wtyczki. To osobny mikser sprzętowo-programowy, który działa w parze z programem DAW.

Obsługa
Użyj jednego z przycisków wyboru ścieżki na sprzęcie, aby wybrać ścieżkę, na której chcesz pracować. Następnie użyj fizycznych pokręteł i przycisków, aby regulować dołączoną bramkę, korektor, kompresor, filtry górno-/dolnozaporowe, transjent sharper i symulację zniekształceń konsolety analogowej. Wybierz ścieżkę, kręć gałkami. Wybierz inną ścieżkę, pokręć gałkami – tak właściwie wygląda obsługa Console 1.
Każdy parametr ma odpowiadające mu sprzętowe pokrętło lub przycisk. Liczba ścieżek jest nieograniczona, zamiana parametrów może zostać zautomatyzowana, a wszystkie Twoje ustawienia są zapisywane w projekcie DAW w celu ich całkowitego przywołania.

Brzmienie
Dołączony do Console 1 pakiet to symulacja Solid State Logic SL 400 E – jednej z najbardziej klasycznych i powszechnie używanych analogowych konsolet na świecie, stworzonej przez Softube. Symulacja Softube została szczegółowo zbadana przez ekspertów Solid State Logic, którzy ją oficjalnie zatwierdzili. Tor sygnałowy zawiera pożądany korektor E 242 z czarnymi pokrętłami, klasyczny kompresor, ekspander/bramkę i filtry górno-/dolnozaporowe z kanału SL 4000 E.
Dołączyliśmy symulację harmonicznych, zniekształceń i nieliniowości uzyskiwanych z przesterowania konsolety SL 4000 E, możesz więc ją mocno wysterować w celu uzyskania tego trochę zabrudzonego i zwartego brzmienia, z którego słynie SL 4000 E. Dodaliśmy także Softube Transient Shaper, który nie jest częścią konsolety SL 4000 E ani żadnego innego analogowego urządzenia.

Pozostałe możliwości brzmieniowe
Aby rozszerzyć dostępną paletę brzmieniową, można dokupić osobno Solid State Logic XL 9000 K–Series for Console 1, a w przygotowaniu są symulacje innych pożądanych konsolet analogowych. Tymi kanałami można zastępować SL 4000 E na wszystkich ścieżkach lub tylko na kilku wybranych, można nawet mieszać i łączyć pojedyncze sekcje zgodnie z własnymi preferencjami – na przykład użyć bramki XL 9000 K jako części kanału SL 4000 E.

Co więcej, każdy kanał można indywidualnie dostosowywać, dodając inne wtyczki Softube (również sprzedawane osobno). Więc jeśli na przykład na konkretnej ścieżce wolisz nasz kompresor Tube-Tech CL 1B od dołączonego SSL SL 4000 E, po prostu zamień kompresory i zacznij pracować z CL 1B jako elementem Console 1. To samo dotyczy sekcji bramki i EQ.

Wizualizacja
Okno miksera Console 1 – On-Screen Display – daje idealne, szczegółowe wizualne informacje zwrotne wybranych ustawień kanału. Na dole okna wyświetlane są mierniki poziomów aktualnie wybranego banku (nieograniczona liczba banków, każdy zawierający 20 kanałów). Ale uzyskuje się także mnóstwo wizualnych informacji zwrotnych ze sprzętu. Okrągłe diody wskazują pozycję pokręteł, mierniki wyświetlają poziomy wejściowe i wyjściowe oraz redukcję wzmocnienia bramki i kompresora. Aby doświadczyć bardziej analogowego miksowania, po prostu wyłącz On-Screen Display i użyj swoich uszu! Nie zgubisz się.

Połączenie z DAW
Po zainstalowaniu na komputerze Console 1 w folderze z wtyczkami Twojego programu DAW pojawi się stosownie nazwana wtyczka – Console 1. Kiedy jest ona włączona w insercie ścieżki, w szynie lub na kanale aux, dźwięk jest przesyłany do miksera Console 1 i z powrotem. DAW i Console 1 to osobne systemy, ale są połączone wtyczką Console 1. W celu uzyskania kontroli nad całym miksem zalecamy włączenie wtyczki Console 1 na wszystkich ścieżkach, szynach i kanałach aux projektu DAW.

Specjalne dodatki
Poza podstawowymi funkcjami takimi jak Solo, Mute i Phase Invert system oferuje kilka dodatkowych funkcji ułatwiających pracę nad miksem, kontrolowanych z poziomu sprzętu Console 1. Obejmują one możliwość grupowania wybranych lub wszystkich kanałów w celu jednoczesnej regulacji ustawień dla całej grupy i zmianę kolejności sekcji efektów. Można kopiować ustawienia z jednego kanału do drugiego, lub tylko wybranych sekcji toru danego kanału. Można także zastosować kompresję równoległą i przesłać zewnętrzny sygnał do kluczowania kompresora lub bramki. Można zapisywać i przywoływać presety dla całych torów sygnałowych kanałów lub osobnych sekcji kanału. On-Screen Display można włączać i wyłączać przy pomocy specjalnego przycisku na sprzęcie.

History to po prostu funkcja „cofnij”, która pozwala na cofnięcie się w czasie i anulowanie wszystkich dokonanych regulacji parametrów. Niewiele programów DAW oferuje funkcję „cofnij” dla ustawień wtyczek, a w Console 1 jest to możliwe.

W skrócie

 • Nowe, ulepszone podejście do miksowania w DAW
 • Szybka i intuicyjna obsługa, analogowe brzmienie
 • Ścisła integracja sprzętowo-programowa systemu
 • W zestawie symulacja Solid State Logic SL 4000 E
 • Współpraca z praktycznie każdym programem DAW na systemie Mac OS lub Windows
 • Nieograniczona liczba ścieżek
 • Korektor parametryczny, kompresor, bramka, transient sharper, filtry dolno-/górnoprzepustowy oraz harmoniczne/zniekształcenia
 • Dostosowywanie kanału do indywidualnych potrzeb przez dodawanie dowolnej wtyczki Softube
 • z korektorem lub procesorem dynamiki

 

 

 

 

 

*Dodawana do zestawu wtyczka jest wersją cyfrową w postaci kodu. Program jest do aktywowania i pobrania ze strony producenta po wpisaniu otrzymanego klucza.