Sennheiser CX 7 BT | Słuchawki bluetooth

 • 429,00 zł
 • Wez leasing
 • Dodaj recenzję:
 • Kod:
  Sennheiser CX 7 BT
 • Producent:
 • Na składzie:
  0 szt

Zalety słuchawek Sennheiser CX 7 BT

 • Słuchawki douszne na bluetooth
 • Doskonałe brzmienie
 • Wysoka jakość rozmów
 • Komfort użytkowania

 

Brzmienie

Jak na słuchawki z tej półki cenowej brzmienie zaskakuje swoją klarownością. Góry są bardzo czyste, a środek pasma nie sprawia wrażenia „zamulonego”, co często ma miejsce w niedrogich urządzeniach audio. Słuchawki bardzo dobrze spisywały się w muzyce rockowej i popularnej. Gitarowe riffy nie zlewają się ze sobą, więc nadal można usłyszeć ich poszczególne nuty. Nieco „szorstko” brzmią talerze perkusji, szczególnie ride’y i crashe, ale z kolei dźwiękom tomów trudno cokolwiek zarzucić. Podobnie jak brzmieniu instrumentów klasycznych, które brzmią w CX 7.00 BT po prostu dobrze. Niektórym użytkownikom może przeszkadzać to, że słuchawki brzmią tak „jasno” i dużo w nich wyższych częstotliwości, ale osobiście nie mam z tym żadnego problemu.

 

Szkoda, przy zakresie częstotliwości 17-21000 Hz spodziewałem się znacznie lepszej dynamiki dolnego pasma. Cieszy za to zastosowanie kodeka aptX do transmisji audio wysokiej jakości. Nie poleciłbym tych słuchawek osobom, które lubią słuchać muzyki w formatach bezstratnych, ale już Spotify w najwyższej jakości (320 kbps) brzmi bardzo dobrze.

 

Cieszy niewielki wyciek dźwięku i stosunkowo dobra pasywna redukcja hałasu. Tak jak do nas dostaje się niewiele dźwięków z zewnątrz, tak i my nie będziemy nikomu przeszkadzać w tych słuchawkach, bo niewiele dźwięków wydostaje się poza ich zamkniętą konstrukcję.

Rozmowa

Nieczęsto prowadzi się rozmowy telefoniczne przez słuchawki, głównie z powodu słabiutkich mikrofonów w większości z nich. Sennheiser CX 7 BT to zupełnie inna historia. W tej klasie trudno o równie dobry zestaw głośnomówiący. Dzięki temu, że mikrofon jest umieszczony bezpośrednio na pałąku, blisko ust użytkownika, dźwięk po stronie rozmówcy jest bardzo klarowny, a i w słuchawkach wszystko słychać głośno i wyraźnie. Rozmawianie przez te słuchawki to przyjemność. Przyciski są wyczuwalne pod palcami i mają bardzo dobry skok.


Komfort

Słuchawki Sennheiser CX 7 BT są niebywale wygodne. Nie uświadczymy tu żadnych wymyślnych gumowych zakładek do małżowiny i tym podobnych. Obudowy słuchawek wykonane są w taki sposób, że wchodzą w uszy pod kątem, a nie idealnie prosto. Dzięki temu znacznie lepiej trzymają się wewnątrz małżowiny.

 

Pałąk nie nastręcza najmniejszych problemów. Tak naprawdę łatwo zapomnieć, że sie w ogóle ma na szyi, jest tak lekki. Do tego pokrywa go przyjemny w dotyku, niepodrażniający skóry materiał.

 

Czas pracy na bateriach

Producent deklaruje 10 godzin, ale często udaję sie wycisnąć zdecydowanie więcej. Do monitorowania poziomu naładowania słuchawek na Androidzie niezbędna jest aplikacja CapTune. To dedykowany odtwarzacz muzyki, korektor audio i manager urządzeń w jednym.

 

Podsumowanie

Słuchawki CX 7 BT zasłużuguja na uznanie szczególnie swoją bezproblemowością i dobrym stosunkiem jakości i brzmienia do ceny.

 

Specyfikacja

Dane techniczne

Obsługiwane profile A2DP + AVRCP + HSP + HFP
Sprzęgło uszu Ear Canal
Zasada działania przetwornika Dynamic
Czas ładowania Approx. 1.5 hrs
Specyfikacja baterii Rechargeable Lithium-ion Polymer (170mAh)
Połączenie Bluetooth 4.1, NFC
Czas pracy akumulatora 10 hrs (A2DP/HFP)

Słuchawki

Pasmo przenoszenia 17Hz – 21,000Hz
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 112 dB (1 kHz/0 dBFS)
THD, całkowite zniekształcenie harmoniczne <0.5% (1kHz/100dB SPL)

Mikrofon

Pattern Omni-directional
Czułość zgodnie z 121 TR 9-5 - 44 dB V/Pa

 

Filmy i prezentacja produktów

 

Przydatnej linki

link do strony producenta

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Sennheiser CX 7 BT | Słuchawki bluetooth, Studio i homerecording, Monitory, słuchawki, Słuchawki studyjne/DJ, SENNHEISER, CX 7 BT, CX7 BT, CX-7 BT, CX 7.00 BT