Fraud Blocker

Ibanez S6570SK-STB Prestige ][ Gitara elektryczna

  • 9 896,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy gitary elektrycznej Ibanez S6570SK-STB

  • Znakomity instrument firmy Ibanez z serii Prestige produkcji Japońskiej (Fujigen)
  • Super cienki i lekki mahoniowy korpus z topem z jedwabistego dębu w kolorze Sunset Burst
  • Wyścigowy, cienki klonowo-orzechowy gryf Super Wizard HP z prętami KTS TITANIUM
  • Układ pickupów HSH DiMarzio które oferują głębię, ciepło i bogatą dynamikę
  • 24 nierdzewne progi Jumbo z obróbką krawędzi progów klasy Prestige
  • Podstrunnica z hebanu Macassar, Inlay z białymi znacznikami
  • Dołączony futerał hardshell
 

Ogólny opis Ibanez S6570SK-STB

Prestiż i elegancja od Fujigen

Ibanez Guitars już dawno uwarunkował swoje miejsce na światowej scenie gitarowej. Seria Prestige to niesamowite instrumenty, które zachwycają swoim brzmieniem, jak i wykonaniem. Utarło się, że Ibanezy to gitary tylko do metalu, ale ostatnimi laty Ibanez wybrania się z tego stwierdzenia. Wiele gitar plasuje się jako bardzo uniwersalne instrumenty, na których jednocześnie możesz grać bluesa, jak i death metal. Da się? Oczywiście, że tak. Będąca ostoją designu Ibaneza, seria S nadal jest cudem designu i funkcjonalności. Jej charakterystyczny kształt korpusu - wyrzeźbiony, lekki i bardzo cienki - jest mocniejszy i bardziej muzykalny niż gitary ważące dwa razy więcej. Gitary z serii S to wciąż rock'n'rollowa wersja szybkiej, zgrabnej i potencjalnie śmiertelnej broni. S6570SK to model gitary elektrycznej typu solid body z serii S wprowadzony przez firmę Ibanez na rok 2017. Jest on produkowany w Japonii przez Fujigen jako część upscale'owej linii Prestige. Na rok 2018 gatunek drewna korpusu został określony jako mahoń afrykański. Na rok 2019 marmurkowa podstrunnica z palisandru została zamieniona na heban Macassar. Dzięki zastosowaniu najlepszych komponentów Ibanez S6570sk-stb to gwarancja jakości i niezrównany komfort gry.

Tytułem wstępu o samej gitarze

Gitara elektryczna Ibanez Prestige S6570SK-STB została wyprodukowana w Japonii i jest częścią ekskluzywnej serii Prestige. Gitara jest spełnieniem marzeń każdego, kto potrzebuje szerokiej gamy brzmień typu high-gain. Gitara posiada trio pickupów DiMarzio Air Norton neck, DiMarzio True Velvet middle i DiMarzio Tone Zone bridge, które oferują głębię, ciepło i bogatą dynamikę w połączeniu z 5-drożnym przełącznikiem przetworników. Skonfigurowane w układzie HSH zapewniają mocne i wszechstronne brzmienie. Wyścigowy klonowo-orzechowy gryf z prętami KTS TITANIUM. S6570SK-STB jest wyposażona w bardzo wygodny i stabilnie trzymający strój mostek Lo-Pro Edge tremolo. Będziesz mógł wygodnie trzymać na nim dłoń i grać na gitarze do woli.

DiMarzio pickups

DiMarzio Passive/Alnico w układzie HSH zapewniają ogromną gamę nowoczesnych brzmień. Przetworniki DiMarzio Air Norton (gryf), True Velvet (środek) i DiMarzio The Tone Zone (mostek) oferują głębię, ciepło i bogatą dynamikę w połączeniu z 5-drożnym przełącznikiem. Jest to gitara która w pewnym sensie od nowa definiuje ten charakter brzmienia, bo poza samym dźwiękiem, daje sie ładnie prowadzić jak za rączkę. Znakomicie reagują na artykulację.

Ultra cienki i wygodny gryf

Gracze, którzy potrzebują szybkiej gry, upodobali sobie profil szyjki Wizard od czasu jego wprowadzenia w latach 80-tych. Przez wiele swoich wcieleń, szyjka Wizard została stworzona z myślą o szybkości i tylko o niej. Prezentowany model Prestige S6570SK-STB wyposażony jest w szyjkę Super Wizard HP. Ten 5-częściowa gryf wykonany z klonu i orzecha jest niewiarygodnie cienki — na 12. progu znajduje się zaledwie 19 mm drewna. W komplecie z 24. nierdzewnymi progami typu jumbo oraz wykończeniem krawędzi strun Prestige firmy Ibanez, szyjka ta charakteryzuje się łatwością i komfortem gry. Gryf ten nie ma sobie równych, jeśli chodzi o grę na wysokich obrotach. To wszystko daje nam niezrównany komfort gry podczas grania solówek i nawet najbardziej łamliwych riffów.

Ultra wygodne tremolo Lo-Pro Edge

Niezależnie od tego, czy precyzyjnie wyciszasz palmy, czy po prostu masz dziki styl gry, niewiele rzeczy jest gorszych niż zawieszenie się na mostku podczas szalonego występu. Gitarzyści są zgodni co do tego, że mostek Ibanez Lo-Pro Edge nie przeszkadza w grze, jednocześnie zapewniając maksymalną ekspresję i stabilność stroju. Dzięki jego opływowemu profilowi i wpuszczonym tunerom prawie nie zauważysz, że tam jest. A dzięki kołkom blokującym, będziesz cieszyć się dodatkową stabilnością strojenia.

 

Specyfikacja gitary elektrycznej Ibanez S6570SK-STB

Ogólne

Producent Ibanez
Model S6570SK-STB
Kraj produkcji Japonia

Korpus

Kolor Sunset Burst
Materiał korpusu Mahoń afrykański + jedwabisty dębowy top
Wykończenie Satynowe

Gryf

Gryf 5-cześciowy klon/orzech
Rodzaj gryfu Super Wizard HP z prętami regulacyjnymi KTS™ TITANIUM
Menzura 648mm /25,5"
Podstrunnica Heban Macassar
Liczba progów 24
Rozmiar progów Progi Jumbo ze stali nierdzewnej, wykończenie krawędzi progów klasy Prestige
Oznaczenie progów Inkrustacja w kropki z masy perłowej
Siodełko Siodełko blokujące struny
Szerokość siodełka 43 mm
Szerokość przy 24 progu 58 mm
Grubość przy 1 progu 17 mm
Grubość przy 12 progu 19 mm
Radius gryfu 430 mmR (17")

Elektronika

Przetwornik przy mostku DiMarzio® The Tone Zone® (H) pasywny/Alnico
Przetwornik środkowy DiMarzio® True Velvet™ (S) pasywny/Alnico
Przetwornik przy gryfie DiMarzio® Air Norton™ (H) pasywny/Alnico
Potencjometry 1x Głośność, 1x Ton
Przełącznik 5-pozycyjny
Układ przetworników HSH

Osprzęt

Mostek Mostek Lo-Pro Edge
Rozstaw strun 10,8 mm
Wykończenie osprzętu Cosmo Black
Klucze do strojenia Gotoh (złote)

Pozostałe

Struny fabrycznie 1E,2B,3G,4D,5A,6E | D'Addario® EXL120
Opakowanie W zestawie Ibanez Hardshell Case

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Ibanez S6570SK-STB || Gitara elektryczna, Gitary elektryczne 6 strunowe, IBANEZ, Ibanez S6570SK-STB Prestige, Ibanez S6570SK STB, Ibanez S6570SK Sunset Burst Prestige, Ibanez S6570-SK-STB Prestige, Ibanez S6570 SK STB Prestige